Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > NASCAR Sanal Stüdyo, IBC Ödülüne Aday
NASCAR Sanal Stüdyo, IBC Ödülüne Aday
13.07.2019 14:30

FOX Sports son teknolojiyle tasarladığı Reality Engine destekli NASCAR yarışlarının sanal stüdyosu ile saygın IBC Awards ödüllerinde finale kaldı. Zero Density yetkilileri Unreal Engine Native çözümü Reality Engine ile gerçek zamanlı sanal yapım konusunda FOX Sports ile teknolojik çözüm ortaklığı içinde olmaktan onur duyduklarını ifade ettiler. 

Zero Density; yayıncılık, post prodüksiyon, artırılmış gerçeklik, e-spor gibi sektörler ve canlı etkinlikler için yaratıcı ürünler geliştiren uluslararası bir teknoloji şirketi. Gerçek zamanlı görsel efektlerle sanal prodüksiyonu geleceğe taşıyan Zero Density, tamamen Unreal Engine teknolojisini kullanan, gelişmiş gerçek zamanlı kompozisyon araçları ve özel “keying” teknolojisiyle Reality Engine ürününün yaratıcısı. Reality Engine, sektördeki en gerçek zamanlı foto-gerçekçi 3D sanal stüdyo ve artırılmış gerçeklik platformu.

Sanal setler özellikle spor yayınları olmak üzere televizyonculukta yeni bir şey değil; ama bir programı öne çıkaran, başarılı kılan önemli nokta, fotoğraf gerçekçiliği. Piyasadaki en iyi sanal stüdyo ve arttırılmış gerçeklik çözümlerini sunan Zero Density, dünyanın en üst düzey yayıncılarına çözümler sağlamaya devam ediyor.  

Zero Density FOX’un yayın iş akışına Unreal Engine yeteneklerini ve bir sanal sette mümkün olan en gelişmiş bindirme özelliklerini kazandırdı.