Reklamı Kapat
Anasayfa > Makaleler > CorioMaster Yaratıcı Videowall Çözümü için 4K Görüntü İşlemci
CorioMaster Yaratıcı Videowall Çözümü için 4K Görüntü İşlemci
14.06.2017 12:15

CorioMaster, heyecan verici ve yaratıcı görüntü duvarı (videowall) sistemleri oluşturmaya yeni, verimli ve esnek bir yaklaşım sunuyor.

tvONE patentli yüksek kaliteli ölçeklendirme yapabilen modüler 4K görüntü işlemcisi CorioMaster, ekran, LED ve projektör tabanlı görüntü duvarı uygulamaları oluşturabiliyor. Karışık giriş tipleri, özel çözünürlükler, piksel mükemmelliğinde pencere yerleştirme, kaynak ve ekran yönlendirmeleri, kenar çerçevesi ayarı, projektör kenar birleştirme işlevi ve kişiselleştirilebilen çıkış çözünürlüklerinin hepsi, en esnek görüntü duvarı platformunu yaratmaya katkıda bulunan özellikler. CorioMaster kaynakları aynı anda paylaştırarak 4 farklı görüntü duvarı kurulumunu yönetebiliyor.

Ürünün 3 farklı kasa boyutu var; 16 I/O modüllü CorioMaster, 6 modüllü CorioMaster Mini ve 3 I/O modüllü CorioMaster Micro. Modüller gereken sayıda çıkış kartı kullanılarak, esnekçe seçilebiliyor. Modüler yuvalar takıldığında otomatik olarak tanınıp yapılandırılıyor. Bu esneklik son kullanıcı yapılandırmalarının müşterinin ihtiyaçlarına göre gerçekleştirilmelerine imkan veriyor.

En esnek ve kolay yapılandırma için giriş ve çıkış modül tipleri:

  • Çift 3G-SDI yayın giriş ve çıkış modülü
  • 4 giriş HD-SDI yayın giriş modülü
  • HDBaseT ölçekli çıkış modüllü 4K HDBaseT giriş modülü
  • 4K HDMI giriş ve çıkış modülü
  • HDMI, DVI-D, VGA, YC (S-video) ve analog destekli çift DVI Universal giriş ve çıkış modülü
  • Yerel belleğe veya USB 3.0 dosya içeriklerine erişimli Streaming Media ve 4K oynatım modülü

CorioGrapher

Kolay öğrenme

Göz alıcı görüntü duvarı tasarımı amaçlı, kullanımı kolay tvONE yazılımı sayesinde kullanıcılar tüm kontrolleri ve işlevleri tam olarak bekledikleri yerde bulabiliyor ve birkaç dakikada bir görüntü duvarı kurabiliyorlar.

CorioGrapher yazılımı ayrıntıların tam boyutlarını milimetre olarak belirleyip pencereleri milimetre veya piksel modunda boyutlandırma imkanı veriyor. Sistem ekran kenar çerçevelerini ve ekranlar arası boşlukları hesaba kattığı için karışık projektörler ve ekranlar kullanmak da kolay. 

Katmanlama, hizalama ve konumlandırma amaçlı etkin ve kullanımı kolay araçlarla katmanlı bir görüntü duvarı oluşturmaya imkan veriyor.

Yazılımın denetim panelinden (dashboard) kayıtlı 50 adet önayarla 4 farklı görüntü duvarı kurulumu denetlenebiliyor; ekranlar 1 derecelik artışlarla 360 derece döndürülebiliyor, boyutları değiştirilebiliyor ve konumlandırılabiliyor. 

Hareket eden animasyonlar gibi geçişler, dikkat çekici görüntü duvarı deneyimleri yaratmaya katkıda bulunuyor.

LED duvarları için ideal

LED ekranlar gittikçe büyüyor ve boyutları, piksel yoğunlukları, çözünürlükleri çeşitleniyor. tvONE’ın piksel piksel kurulum ve kırpma işlevleri sayesinde içerik kaynağı ekran duvarına tam olarak eşleştirilebiliyor.

Kenar birleştirme

Align Projector opsiyonu kenar birleştirme ve projektörleri tam doğru olarak hizalamaya yardımcı oluyor, böylece birden fazla projektörle büyük bir görüntü ve pencereler, tutarlı ve net biçimde görüntülenebiliyor. Birkaç dakikada çok sayıda projektör yatay veya dikey modda birleştirilip Gamma Correction, SCurve, Black Level Boost ayarları yapılabiliyor. İki projektör seçildiğinde, kırmızı ve yeşil resimler tam olarak hizalamaya imkan veriyor. Align Projector penceresindeki ince ayar kullanılarak görüntü duvarındaki resimler sürüklenerek doğru konuma getirilebiliyor, yansıtılan görüntüler gerçek zamanda hizalanabiliyor.

Yeni IP görüntü akış kartı

CorioMaster, CorioMaster Mini ve CorioMaster Micro ailesi için güçlü bir katkı sağlayan Streaming Module, görüntü akışı girişine, dahili belekten veya USB 3.0 aygıtlarından oynatıma imkan veriyor. 

  • Her görüntü kanalı için akış, dosya oynatma ve hareketsiz resimleri birleştirme
  • 4K/30 & HD veya Dual HD Media Playback destekli 2 görüntü kanlı
  • IP üzerinden Dual Channel IP Streaming
  • 8K hareketsiz resim desteği

CorioMaster Micro

Aygıt kabininde yarım raf kaplayan yeni küçük ama güçlü görüntü işlemci CorioMaster Micro, üç adede kadar modülü kabul ediyor, ses desteği sağlıyor ve kaynak yönlendirme ile ön ayar getirme için ön panel butonlarına sahip.

Performans, sunum ve işlevsellikten ödün vermeden kolay kurulum için özel olarak tasarlanan CorioMaster Micro, büyük boy bir CorioMaster gerektirmeyen 4 ekranlı 2x2 görüntü duvarları, projektör kenar birleştirme veya küçük çoklu görüntüleme uygulamaları için ideal, etkin maliyetli bir çözüm. Bütün bunlar 1RU yarım raf boyutlu bir kasada.

tvONE CorioMaster ailesi kullanıcılarına şu işlerde yardım etmeye hazır; görüntü duvarı işleme, kenar birleştirme, LED işleme, anahtarlayıcı-matris, çoklu görüntüleyici, üste-alta-karşılıklı format çevrimleri, medya oynatma, görüntü akışı kodu çözme ve hareketsiz resim depolama.

Ürün CorioMaster Yaratıcı Videowall Çözümü için 4K Görüntü İşlemci
Marka TvONE
Web www.tvone.com
En Çok Okunanlar
Dergi