Reklamı Kapat
ARRI
03.10.2019 10:42

ARRI Orbiter LED Nokta Işık

Çok parlak, ayarlanabilen, yöneltmeli LED ışık kaynağı Orbiter2in öne çıkan özellikleri arasında açık yüzlü, projeksiyon, kubbe ve grup lensler; ARRI Spectra altı renkli geniş gamlı ışık sistemi; maksimum parlaklık ve mükemmel renkler için çok güçlü çıkış; güçlü yazılım özelliklerine sahip Lighting Operating System (LiOS) işletim sistemi; ortam ışıklarını eşleştirmek için bütünleşik renk sensörü; su geçirmez kasa; çıkarılabilen sezgisel kontrol paneli; sıfıra kadar kusursuz kısma; eksiksiz konektörler ve sensörler; dahili güç kaynağı; kablosuz DMX; ve pil girişi var. 


ALEXA Mini LF Kamera

ALEXA Mini’nin küçük boyutu ve hafifliği ile büyük boy ALEXA LF’nin sensörünü bir araya getiren ALEXA Mini LF, güçlü ve güvenilir yapısıyla geniş formatlı çekimler için yüksek görüntü kalitesi sağlıyor. ALEXA LF ile aynı formatlarda ama yeni Codex Compact Drive sürücüye MXF/ARRIRAW ve MXF/Apple ProRes kayıt yapıyor. Üç adet dahili motorlu FSND filtre, 12V güç girişi, fazladan 12V ve 24V aksesuar güç çıkışları, ALEXA Mini aksesuarlarıyla uyumluluk, ek kullanıcı ve kilit butonları, geliştirilmiş WiFi, dahili mikrofonlar, konektörlere ve medyaya daha kolay erişim, ve yeni bir MVF-2 yüksek kontrastlı HD vizör sunuyor. 


Signature Prime Lensler

ARRI lens ailesinin en yeni üyeleri olan 16 adet geniş formatlı ve Super 35 ARRI Signature Prime lensler 12mm ile 280mm arasında değişiyor ve ARRI LPL yuva takılı olarak tedarik ediliyor. Son teknolojili optik hassasiyetle üretilen Signature Prime lensler organik, duygusal olarak ilgi çekici görüntüler sunmak için tasarlandılar ve geniş formatı doğal cilt tonları ve yumuşak odak dışı bulanıklaşma (bokeh) ile hafifçe dokulaştırıyorlar. Hızlı bir T1.8 T-stop sığ alan derinliğini kolaylaştırıyor ve pürüzsüz odak düşüşü nesnelere kadraj içerisinde yükselmiş bir varlık kazandırıyor. İşlenmiş magnezyum lens silindirlerine sahip ilk sinema lensleri olan ARRI Signature Prime lensler, bu sayede çok hafif ve sağlamlar. ARRI’nin yeni kuşak LDS-2 lens veri sistemi, yüksek veri hızları ve hızlı kodlayıcılar sağlıyor. 


OCU-1 Operatör Kontrol Ünitesi

Küçük boyutlu, sağlam ve hafif operatör kontrol ünitesi WCU-4’ün lens açılarını denetleme yeteneğini devam ettiriyor. Üç adet işlevi atanabilen kullanıcı butonu ve esnek montaj seçenekleri sunuyor: 3/8-16 montaj noktası, CLM-5/cforce mini Clamp Console 19/15mm için kurtağzı montaj arabirimi, ve opsiyonel ARRI rozet desteği. 


SRH-3 Uzaktan Kumandalı Kafa

Üç eksenli ve sarsıntısız uzaktan kumandalı kafa SRH-3 (Stabilized Remote Head) kameraların insanların ulaşamayacağı yerlere esnek ve kolayca erişmelerini sağlıyor. Arkasında ARRI teknolojisinin gücü olan akıllı ve uyarlamalı kafa, sette, stüdyoda ve etkinliklerde kullanıma uygun. Diğer ARRI ürünleriyle ve iş akışlarıyla uyumlu olmanın yanı sıra, başka markaların ürünleriyle birlikte de kullanılabiliyor. 


DRW-1 Uzaktan Kumandalı Direksiyonlar

Yeni DRW-1 (Digital Remote Wheels) dijital uzaktan kumandalı direksiyonlar, SRH-3 kafa ile kullanıma yönelik ek denetleyiciler sunuyor. DRW-1 yüksek dijital teknoloji ile ARRIHEAD’in ilk kuşaklarından esinlenilen unsurları bir araya getiriyor. Güçlü ve özenle üretilen krank direksiyonları, mekanik ARRIHEAD üzerinde kullanılanla aynı. Dijital bir iş akışına mekanik bir dokunuş ve his getiren DRW-1, pürüzsüz, doğrusal bilgi akışıyla operatörlere maksimum kontrol sağlıyor. 


TRINITY Kamera Sabitleyici

TRINITY klasik mekanik sabitleme ile 32 bitlik ARM-based gimbal teknolojisinin sağladığı gelişmiş aktif elektronik sabitlemeyi bir araya getiren ilk karma kamera sabitleyici. Bu birliktelik kısıtlama olmadan çekim ve tam yaratıcı özgürlük için beş kontrol ekseni ve tam akıcı, geniş aralıkta, hassas ve eksiksiz denetimli hareketler sonucunu veriyor. TRINITY sayesinde kameraman için yeni açılar, yönetmen ve görüntü yönetmeni için yeni öykü anlatım seçenekleri mümkün. Direği ters çevirerek kamera bir çekim sırasında alçak moddan yüksek moda getirilebiliyor; bu hareket sırasında joystick kontrollü, sarsıntısız tilt eksenleri kullanılarak kamerayı yukarı ve aşağı baktırmak da mümkün, böylece alçak bir açıdan omuz üzerinden çekime hiç sarsıntısız, pürüzsüz hareketlerle geçilebiliyor. Direk 45 derece açılı tutulup sola ve sağa eğilerek, alçak veya yüksek modda iken kameranın köşelere bakması da sağlanabiliyor. 


SkyPanel Yumuşak Işıklar

SkyPanel yumuşak ışık kaynakları çeşitli boyutlarda modeller sunuyor. Orta boy model S60 645x300mm ışık açıklığıyla çoğu uygulamaya hitap ediyor. S60’ın iki katı uzunluğundaki S120, neredeyse aynı ağırlıkta. Daha geniş ışık açıklığı, daha da iyi bir yumuşak ışık oluşturuyor. Küçük, daha kolay taşınan S30, mobil uygulamalar için ideal. S60’ın 4 katı çıkış veren en büyük ve en parlak S360’ın ışık açıklığı neredeyse altı katı. Geniş alanları ayarlanabilen yumuşak ışıkla aydınlatmak için ideal. S30 ile S60’ın tam rebk ayarlı ve uzak fosfor modelleri var.


Stellar Aydınlatma Denetim Uygulaması

Stellar karmaşık DMX ayarlarını otomatik olarak yöneterek ve etkileyici grafik tasarımlı kontrol arayüzleriyle ışık denetimi yeniden tasarlıyor. Stellar sette ARRI ışıkları hızla ve kolayca denetlemeye yönelik mükemmel bir uygulama. İster çok sayıda sahne ve kurulum gerektiren uzun metrajlı bir film, ister sadece birkaç ışık kaynaklı küçük bir proje olsun, Stellar her türlü senaryoda çalışacak biçimde tasarlandı. Kodlanan akıllı ve gelişmiş haberleşme teknolojisi, ARRI SkyPanel ile L-Series ışık kaynaklarını uygulamaya bağlamayı basitleştiriyor. Eski ve jenerik kullanıcı arayüzlü ışık denetim aygıtlarından farklı olarak Stellar farklı yollarla renk seçmeye imkan veren şık grafik arayüzlerle tasarlandı. 

www.arri.com

Önceki Makale
Artec Technologies
Sonraki Makale
Archiware
En Çok Okunanlar
Dergi