Reklamı Kapat
Sony
24.10.2017 12:07

El Kameraları

Sony fuarda üç yeni 4K HDR kamerasını tanıttı: XDCAM PXW-Z90, NXCAM HXR-NX80 ve Handycam FDR-AX700. Sony Fast Hybrid AF sistemine sahip üç el kamerasındaki hızlı ve güvenilir otomatik odak (AF) ve 1.0 tipi Exmor RS CMOS sensör, çok çeşitli çekim özellikleri ve etkileyici görüntü netliği sunuyor. Hızlı bir HDR iş akışını destekleyen yeni kameralar, kullanıcılara minimum post prodüksiyonla çeşitli içerik yaratma senaryoları ve uygulamaları için nefes kesici HDR içerik üretme imkanı veriyor. Fast Hybrid AF sistemi çekim sırasında çok doğru ve hassas odaklama ve takip, çekim alanının yaklaşık %84’ünü kapsayan 273 faz tespitli AF noktası, otomatik odak noktalarının yüksek yoğunlukta yerleşimi ve yeni geliştirilen AF algoritması sunuyor. Bu özellikle 4K film çekimi için gereken doğru odaklamada işleri kolaylaştırıyor. Film kayıt modunda faz tespit AF karelerinin görünümü odaklanan alanı gösteriyor ve kullanıcıların odaktaki nesneyi kolayca izlemelerini sağlıyor. Yeni kameraların 3.5 inç 1.555 noktacıklı geniş LCD ekranı üzerinde gelişmiş dokunmatik kullanım ve 2.359 noktacıklı 0.39 tipi yüksek çözünürlüklü OLED vizör sayesinde kullanıcılar odağı bir nesneden diğerine çabucak kaydırabiliyorlar. Bu sırada AF sürüş hızı, takip derinlik aralığı ve nesne geçiş hassasiyetinin tamamı farklı nesneler ve içerik tarzları için gerektiği gibi yapılandırılabiliyor.

UHC-8300 8K Kamera Sistemi

Sony üç adet 1.25 inç 8K sensör içeren ilk 8K kamera sistemini tanıttı. UHC-8300 kamera 8K dünyasının kapılarını açarken, 4K çekim yapma esnekliği de sunuyor. Üst düzey canlı yayın, eğlence ve gerçek üst düzey belgeseller için gereken tüm özellikleri içeren kameranın 8K 7680 x 4320 120p çekim formatı, iyi dengeli yüksek çözünürlüklü çekim, etkileyici derinlikte alan derinliği, geniş dinamik aralık sağladığından, ITU-R BT.2020 renk alanını destekleyen Hybrid Log Gamma ve S-Log3 içinHDR çekime uygun. UHC-8300 her sinyale farklı renk alanı ve OETF uygulayarak aynı anda 8K, 4K ve HD sinyal çıkışları üretebiliyor. Aynı anda 8K HDR, 4K HDR ve HD SDR sinyal çıkışları da mümkün. Vizörler ve uzaktan kumanda panelleri gibi HDC serisi kamera aksesuarları, UHC-8300 için de uygun.

DWX Kablosuz Mikrofon Sistemi

Sonu tiyatrolar ve canlı uygulamaların taleplerini karşılamak üzere yeni kuşak bir dijital kablosuz mikrofon sistemini sunuyor. En son DWX serisi sadece 1.2ms ses gecikmesiyle yüksek kaliteli ses, yüksek dinamik aralıklı RF devresiyle güvenilir çalışma, 4 çeşitlemeli antenle çalışma sağlıyor ve IP ağ üzerinden dijital ses teknolojisi Dante’yi destekliyor. DWX-N serisinin devamı olarak üretilen üçüncü kuşak sistemde DWT-B03R dijital kablosuz verici, DWR-R03D dijital kablosuz alıcı, BC-DWX1 pil şarj aygıtı ve ECM-77LM dielektrik kapasitif mikrofon var. Yenilikçi Sony DWX serisi ilk çıktığı 2008 yılından beri canlı etkinlikler, haber toplama, tiyatrolar, saha yapımları, yayın stüdyoları ve ses kayıt uygulamalarında iş akışlarını hızlandırmak için yaygın kulanılıyor.

VENICE 36x24mm Dijital Film Kamerası

Sony Professional Solutions Europe ilk geniş kare dijital film kamera sistemini sunuyor. Sony Cine Alta kamera sisteminin yeni kuşağı VENICE, film yapımcılarının yaratıcılık özgürlüğünü geniş format, tam kare, filme benzer görüntü yakalama ile doğal cilt tonları ve etkileyici karanlık alanlar sunuyor. VENICE film çekim ve yapım alanlarında çalışan yaratıcı uzmanlarla yakın işbirliği içerisinde geliştirildi. Kameranın kullanışlılığı ve güvenilirliği, zorlu ve zamanın kritik olduğu çekim koşullarında çalışan kameramanlar için önemli. VENICE kameranın kullanıcı dostu tasarımı, net ve sade menü dolaşımı, sağlam yapısı sayesinde kameramanlar kamera değil çekim üzerinde yoğunlaşabiliyorlar. Geniş ekran Spherical 2.39:1 veya Large Format Scope için sensörün tam 6048 piksel genişliği kullanılabiliyor. Tam büyük kareden, örneğin fazladan sığ alan derinliği veya süper geniş açılı çekim için çeşitli şekillerde yaratıcı olarak kullanılabiliyor.

Media Backbone NavigatorX Varlık ve İŞ Akış Yöneticisi

Kolay, hızlı ve verimli varlık ve iş akışı yönetimi sunan ve çoklu iş akışı ortamları için tasarlanan Media Backbone NavigatorX, kullanıcılara bir dizi formatlardaki varlıkları yönetme imkanı ve yapım, arşivleme ve iş akışı otomasyonu için esnek çalışma sağlıyor. IBC için yeni eklenen özeliklerden senaryo panosu (storyboard) sayesinde kullanıcılar düşük çözünürlüklü proxy video kliplerini izleyip timeline’a ekleyerek kendi malzeme verilerilerine sahip varlıklar olarak saklayabiliyorlar. Senaryo panosu varlığı da doğrusal olmayan kurgu (NLE) sistemlerine kurgu karar listeleri olarak aktarılabiliyor.

Optical Disc Archive Generation 2 Arşiv

Tek kartuşta 3.3TB depolayabilen ve 100 yıl raf ömrü biçilen Sony Optical Disc formatı tabanlı Optical Disc Archive Generation 2 Arşiv, güvenli bir uzun vadeli arşiv çözümü. Aktif arşiv sistemleri ve felaket onarım master kayıtları için ideal formatı sunuyor. Eliden fazla ürün geliştirici ve satıcı bugün Sony Optical Disc kullanıyor. Piyasa Sony Optical Disc Archive teknolojisini gittikçe daha fazla benimsiyor. Kısa süre önce Japonya ve Çin’de önemli yayın istasyonları ana arşiv sistemleri olarak Optical Disc Archive’i tercih etti.

PVM-X550 4K OLED Monitör

PVM-X550 55 inç 4K OLED monitör, kritik izleme performansı için geniş 3840 x 2160 piksel yüksek kaliteli görüntü sunuyor. Bu yüksek performanslı TRIMASTER EL OLED monitör, profesyonel kalitede siyah performansı, renk üretimi, hızlı piksel tepkisi ve hassas sinyal işleme sağlıyor. Çeyrek ekran boyutlu dörtlü görüntülemede her görüntü için ayrı ayarlar yapılabiliyor. PVM-X550 yüksek dinamik aralıklı görüntüleme ve geniş renk gamı ile DCI-P3 ve çoğu ITU-R BT.2020 standardını destekliyor. İnce çerçeve kenarları ve hafifliği, duvar montajı ve BVM-X300 ile renk düzeltme ve kalite kontrolünde eşlik eden bir istemci monitörü olarak ideal.

www.pro.sony.eu

 

Önceki Makale
Transvideo
Sonraki Makale
Panasonic
En Çok Okunanlar
Dergi