Reklamı Kapat
AJA
03.10.2019 10:59

HDR Image Analyzer 12G Analiz Platformu

AJA Video Systems’ın yeni duyurduğu HDR Image Analyzer 12G, Colorfront ile işbirliği içerisinde geliştirdiği güçlü gerçek zamanlı HDR izleme ve analiz platformuna 12G-SDI bağlantısı getiriyor. Yeni ürün en son yüksek bant genişlikli 12G-SDI bağlantıyı destekleyerek 4K/UltraHD HDR izleme ve analiz iş akışlarını hızlandırıyor. HDR Image Analyzer 12G yayın ve OTT prodüksiyon, post prodüksiyon, kalite kontrol ve master oluşturma için 4K/UltraHD/2K/HD, HDR ve WCG içeriklerin dalga şekli, histogram, vektörskop takiplerini ve analizini sunuyor. HD çözünürlüklerin ötesine geçen HDR kapasiteli monitör çıkışları, mükemmel görüntü yaratmak için üstün renk doğruluğu ve istenen araçları gereken yerlere koymak için ekran düzenleri oluşturma yeteneği sunuyor. HDR Image Analyzer 12G, HDR Image Analyzer’ın çıkmasından ve AJA’nın FS-HDR gerçek zamanlı HDR/WCG çeviricisinin içerisine Colorfront Engine’in bütünleştirilmesinden sonra AJA ile Colorfront arasındaki üçüncü teknoloji işbirliği. Colorfront, Colorfront HDR Image Analyzer yazılımını HDR Image Analyzer ve HDR Image Analyzer 12G için olmak üzere sadece AJA’ya lisansladı. 


KUMO 6464-12G SDI Yönlendirici

Yeni SDI yönlendirici KUMO 6464-12G, yüksek kaliteli, uygun maliyetli sinyal yönlendirme için 64 adet 12G-SDI girişe ve 64 adet 12G-SDI çıkışa sahip. KUMO 6464-12G yayın, prodüksiyon, post prodüksiyon, profesyonel AV ortamlarına uygun olup, uzmanların 12G-SDI bağlantının sağladığı ölçeklendirilebilirlik, güvenlik ve yüksek bant genişliği avantajlarından yararlanmalarını sağlıyor. KUMO 6464-12G ile gömülü ses içeren görüntüler BNC bağlantıları ile iki yönde kolayca yönlendirilebiliyor ve denetlenebiliyor iken, SDI hızlarının saatleri otomatik olarak yeniden ayarlanıyor. KUMO yönlendiriciler gruplar halinde iki ve dört portlu yönlendirmeye yönelik yapılandırılabildikleri için, kullanıcılar Dual Link, 4K, UltraHD ve 8K iş akışları için çok sayıda giriş ve çıkışı kolayca bir araya getirebiliyor, tüm tesiste sıkıştırmasız, sıkıştırılmış ve Raw 4K sinyallerin kesintisiz yönlendirilmelerini sağlayabiliyorlar. 


Corvid 44 12G AV I/O Platformu

8 hatlı PCIe 3.0 görüntü ve ses I/O platformu Corvid 44 12G, 12G-SDI giriş ve çıkışları destekliyor. Corvid 44 12G platformunun on farklı modelinden her biri, geliştiriciye tasarım biçimi esnekliği sunmak için pasif ve aktif soğutmalı alt modele sahip. Corvid 44 12G modellerinde yüksek yoğunluklu HD-BNC konektörler var ve alçak profilli veya yüksek biçimli yapılarda alınabiliyorken, Corvid 44 12G BNC modellerinde büyük boy BNC konektörler var. Tüm Corvid 44 12G kartlar 8K/UltraHD2/4K/UltraHD yüksek kare hızı, koyu renk ve HDR iş akışlarını destekliyor ve giriş veya çıkışın çoklu 4K akışlarını sağlayabiliyor. AJA’nın dünya kalitesinde yazılım geliştirme kiti (SDK) tüm Corvid 44 12G modellerine güç katarak, şirketlerin görüntü çekiminden post prodüksiyona, yayından sanal prodüksiyona kadar değişen talepler için macOS, Windows ve Linux üzerinde yüksek performanslı uygulamalar yaratmalarına imkan veriyor.


FS-Mini Kare Senkronlayıcı 

Yeni yayın kalitesinde kare senkronlayıcı FS-Mini, AJA’nın FS kare senkronlama teknolojisinin prodüksiyonlarda kendini kanıtlamış işlevlerini ve güvenilirliğini portatif bir Mini-Converter’da birleştiriyor. FS-Mini zaman ayarlı olmayan 3G-SDI, HD ve SD görüntü sinyallerinin kare senkronizasyonunu ve up, down, cross çevrimlerini destekliyor. FS-Mini sayesinde kullanıcılar bir 3G-SDI giriş ve çıkış, HDMI çıkış, iki kanallı bir RCA tarzı ses çıkışlı Mini-Converter ile çok çeşitli görüntü formatlarını senkronize edip kendi kullandıkları standarda çevirebiliyorlar. Aygıtın referans girişi bir yerel referansa kilitlenmek için kullanılabiliyor ve yerel DIP anahtarları veya USB ve AJA Mini-Config uygulaması yoluyla kolayca denetlenebiliyor. 


openGear Uyumlu Kartlar

AJA Video Systems fuarda üç adet yeni openGear kartını sergiledi; OG-FS-Mini, OG-ROI-DVI ve OG-ROI-HDMI. OG-FS-Mini AJA’nın yeni duyurduğu FS-Mini kare senkronlayıcısı Mini-Converter ile openGear mimarisi bir araya getirirken; OG-ROI-DVI ve OG-ROI-HDMI openGear formatında DVI veya HDMI’dan SDI’ya ilgi alanı (RoI) ölçeklendirme, tarama çevirme ve resim döndürmeyi destekliyor. Her kart AJA OG-X-FR 2RU kasa dahil openGear 2RU kasalarında kullanım için tasarlandı ve Ross DashBoard yazılımı kullanılarak bir PC veya yerel ağ üzerinde uzaktan yapılandırılabiliyor, izlenebiliyor ve denetlenebiliyor. 

www.aja.com

Önceki Makale
AKG
Sonraki Makale
AETA
En Çok Okunanlar
Dergi