Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > RØDE VideoMic NTG Shotgun Kamera Mikrofonu
RØDE VideoMic NTG Shotgun Kamera Mikrofonu
19.12.2019 13:42

VideoMic NTG, diğer shotgun ve kamera üzeri mikrofonlarda bulunan düz yarıklar yerine mikrofonun tüm uzunluğu boyunca akustik delikler içeren yeni RØDE yayın tipi shotgun mikrofon NTG5 ile aynı yuvarlak hatlı tüp teknolojisine sahip. Bu yenilikçi akustik tasarım, üstün saydamlık, doğal, aslının aynısı ses sağlıyor.

Küçük boyutlu kamera üzeri mikrofon VideoMic NTG, son derece düz frekans tepkisi, iyi yöneltilebilen süper kardioid polar patern ve çok düşük iç gürültü avantajlarına sahip. VideoMic Pro+ ile gerçekleştirilen gelişmeler üzerine tasarlanan VideoMic NTG, güçlü araçlarıyla kullanıcıların her türlü kayıt koşuluna kolayca uyum sağlamalarını garantiliyor.

Anahtarlanabilen bir yüksek geçirgen filtre (75Hz veya 150Hz), rüzgar, trafik, klima ve diğer çevresel gürültülerden gelen sorunlu alçak frekansları azaltıyor. Bir yüksek frekans artırımının ayrıntıları ve netliği zenginleştirmesi, özellikle tüy kaplı mikrofon süngerleri kullanılırken çok işe yarıyor. Çok yüksek ses kaynaklarını kaydetmek için, açıp kapatılan bir -20dB dolgu var. Yüksek güvenlik için ana kanalın kırpılması durumunda ayrı bir -20dB kanal kaydeden, açıp kapatılabilen güvenlik kanalı, hayat kurtarıyor.

Mikrofonun arkasındaki sonsuz değiştirilebilen kazanç kontrolü sayesinde kullanıcılar çıkış düzeyini kendi kayıt aygıtlarına göre hassas bir şekilde ayarlayabiliyorlar. Çok geniş bir çıkış aralığına sahip bu aktif kontrol, mikrofon düzeyi sinyalden kulaklık düzeyi çıkışa kadar her şeyi sağlayarak üstün bir esneklik sağlıyor ve DSLR ses kalitesini yükseltiyor.

Bir otomatik güç işlevi, kamera açıldığında mikrofonu da açarak her zaman kayda hazır olmasını garanti altına alıyor ve fişi takılı değilse veya kamera kapatılırsa mikrofonu da kapatarak pil ömrünü korumaya yardımcı oluyor. VideoMic NTG shotgun mikrofonun şarj edilebilen lityum iyon pilinin sunduğu 30 saatten fazla kayıt süresi, en yoğun çekimler için bile yeterli oluyor. USB-C yoluyla boştan tam doluya 2 saatte şarj olan pil, portatif bir güç kaynağı (power bank) ile kesintisiz kaydı mümkün kılıyor.

Otomatik algılamalı bir 3.4mm çıkış, adaptör kablosu gerektirmeden hem kameraları hem mobil aygıtları desteklemek için TRS ile TRRS arasında akıllıca geçiş yapıyor. Bir dB tepe değer uyarı ışığının dahili ön yükselteç kırpıldığında bunu göstermesi, özellikle yüksek sesli kaynakları kaydederken kullanışlı. Nu tip koşullarda -20dB dolgu, gelen sinyali zayıflatmak için hemen devreye giriyor.

VideoMic NTG aynı zamanda eksiksiz özellikli bir USB mikrofonu. Sınıfındaki ürünlerle uyumlu USB-C çıkışı, kullanıcılara doğrudan bir bilgisayara, tablete veya akıllı telefona takıp ses bindirme, podcast, oyun ve canlı internet akışları için mükemmel bir stüdyo kalitesinde masaüstü USB mikrofona dönüştürme imkanı veriyor. 

USB çıkışı kullanılırken kesintisiz ses dinleme için kulaklıklar 3.5mm çıkışa takılabiliyor. Kulaklık düzeyi değişken kazanç kontrolü ile ayarlanabiliyor. Böylece VideoMic NTG bir masaüstü kulaklık yükselteci olarak da kullanılabiliyor.

VideoMic NTG sadece bir kamera üzeri mikrofondan fazlasını sunuyor. Yüksek kaliteli darbe emici yuvası, kızaklı cold shoe rayı ve bütünleşik kablo yönetimiyle her türlü DSLR ve aynasız kameranın üzerinde kullanım için ideal. Aynı zamanda akıllı telefon donatımlarıyla küçük kameralarla kullanılabilecek kadar küçük ve olay yerlerinde vinç kolu ve tabanca tipi kollar üzerinde kullanılabilecek kadar sağlam. Ayrıca bir USB mikrofonu olarak masaüstünde de kullanılabiliyor. 


Ürün VideoMic NTG Shotgun Kamera Mikrofonu
Marka RØDE
Firma Compel
Telefon 0212 224 32 01
Web www.compel.com.tr