Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Telos Alliance AoIP Teknolojisi Öncülüğüyle Technology & Engineering Emmy Ödülü Aldı
Telos Alliance AoIP Teknolojisi Öncülüğüyle Technology & Engineering Emmy Ödülü Aldı
21.02.2020 15:35

Otuz yıldan fazla zamandır yayın ses alanında güvenilir bir firma olan Telos Alliance, National Academy of Television Arts & Sciences (NATAS) tarafından IP ağlar üzerinden senkronize çok kanallı sıkıştırmasız ses taşıma teknolojisini geliştirdiği için Technology & Engineering Emmy Award ödülüne değer görüldü. 19 Nisan 2020 günü Las Vegas’taki 2020 NAB fuarında 71. Annual Technology & Engineering Emmy Award kapsamında takdim edilecek olan bu ödül, yayıncılığa yönelik ilk AoIP protokolü olan Telos Alliance’ın Livewire teknolojisine verildi. 

NATAS’a göre Technology & Engineering Emmy Awards ödülleri mühendislik teknolojilerinde mevcut yöntemler üzerinde önemli bir gelişme yaratacak kadar kapsamlı ya da yapısı televizyonu önemli şekilde etkileyecek kadar yenilikçi geliştirmelere ve /veya standartlaştırmalara veriliyor. 

Telos Alliance Sorumlu Teknik Başkanı ve Livewire’ın mucitlerinden Greg Shay şunları söyledi: “Neredeyse 20 yıl önce ses taşıma için bilgisayarın ağ jakını kullanmanın ne kadar iyi olacağını konuşmuştuk. 1993 yılından bu yana ağ üzerinde ses aktarımı hakkında araştırma yapıyordum ve işte şimdi bunu pratiğe dökme şansı geldi. Endüstriye bu teknolojiyi sunan, yeni AES67 standardının geliştirilmesine yatırım yapan, diğer ses uzmanlarıyla işbirliği yapan, hem tamamlayıcı hem de rakip firmalarla ilişkiler kuran Livewire ekibi ses ortamını değiştirdi, ve bu başarımızın ödüllendirilmesinden onur duyuyoruz.

2003 yılında Telos Alliance Livewire ile yayıncılık için IP üzerinden ses (Audio over IP for Broadcast ) teknolojisini duyurarak, ticari olarak piyasada yaygın bulunan (COTS) Layer 3 ağ anahtarlama aygıtlarını kullanarak ağa bağlı ilk yayın AoIP donanımını yarattı. Telos Alliance Livewire neyin AES67 standardı olacağının bilgisini verdi ve Telos Alliance AES67’yi tanımlayan X192 Working Group’u başlatarak maddi destek sağladı. Bugün 115 adet Livewire çözüm ortağından gelen donanım ve yazılımlarla birlikte Livewire teknolojisi, internet bağlantılı 9.700’den fazla stüdyoya ve 100.000 aygıtla tüm dünyada yayın ve medya içerik yaratma tesislerine güç kazandırıyor. 

Telos Alliance tümü Livewire teknolojisinden yararlanan, bugün avantajlarından yararlanılan standartların yaratılmasına yardımcı olan ve diğer Emmy ödüllerini kazanan ALC NetworX, Audinate, Audio Engineering Society, Kevin Gross, QSC, ve Wheatstone firmalarını kutladığını bildirdi. 

Telos Alliance ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.