Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Kanal 58, Akratek ile Yayın Hayatına HD Olarak Devam Dedi
Kanal 58, Akratek ile Yayın Hayatına HD Olarak Devam Dedi
18.04.2020 18:11

Akratek Elektronik televizyon kurulum projelerine bir yenisini daha ekledi.

Sivas’ta yayın yapan Kanal 58, yeni yatırımında Akratek Elektronik’i tercih ederek yayın hayatına HD devam etmek için altyapısını güçlendirdi.

Broadcast altyapı sisteminin projelendirmesi Akratek Elektronik tarafından gerçekleştirildi.  Akratek bünyesinde yer alan proje mühendisleri ve teknisyenleri tarafından kısa bir sürede tamamlanan sistem entegrasyon işlemlerinin ardından, Kanal 58 TV geçtiğimiz günlerde HD yayınlarına başladı.

Kanal 58’in HD broadcast altyapısının kağıt üzerindeki projelendirme işlemleri tamamlandıktan sonra  stüdyo, reji, ana kumanda ve sistem odası olarak yapılandırılan sistemde sektörün öncü ve güven veren markaları tercih edildi.  

Sistem içeriğinde stüdyoda ve aktüelde Sony kameralar tercih edilirken, video altyapısını Blackmagic ürünleri oluşturuyor. Kanal 58’in ses sistemlerinde kullanılan Yamaha ses miks konsolu, Kanal 58’de yayınlanacak olan müzik içerikli programlar için esnek kullanım imkanı sağlıyor. Proje kapsamında, Akratek’in üretimini yaptığı yerli marka FORTINGE stüdyo tipi prompter ve yine yerli üretim  olan ASAL stüdyo ışıkları kullanılmıştır. Kanal 58 HD yayınlarını internete, Youtube, Facebook gibi platformlara gönderirken Datavideo kodlayıcı kullanıyor. H264 formatta yayın gönderilebilirken aynı zamanda da MP4 formatta kayıt yapılabilmektedir. 

Haber ve içerik kurgularında ise Kanal 58’in tercihi Edius kurgu yazılımından yana olmuştur. Tam donanımlı bir bilgisayar ile Akratek Elektronik tarafından çalışır halde teslim edilmiştir.

Proje kapsamında kullanılan ürünler hakkında ve kurumunuzun  proje ihtiyacı için bilgi almak isterseniz 0216 291 22 30 numaralı telefondan ya da www.akratek.com adresinden Akratek Elektronik’e ulaşabilirsiniz.