Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > BB&S Compact Beamlight BiColor Işık Kaynağı
BB&S Compact Beamlight BiColor Işık Kaynağı
23.06.2020 16:08

Danimarka firması BB&S Lighting’in Compact Beamlight (CBL) BiColor ışık kaynağı, 2700°-5700°K aralığında renk sıcaklıkları sunuyor. Tekli ve 2x2modelleri olan CBL ışıklar, koyu gölgeli bir ışık demeti gerektiren profesyonel stüdyolar, sahneler, mimari aydınlatma ve haber yayın stüdyoları için ideal. Tek bir ışık kaynağı 2700 lümene kadar, 2x2 modeli ise birleşik ışık demetiyle 11.000 lümene kadar ışık üretiyor. Işık demetleri merkezde %100’den kenarlarda %50’ye kadar soluyor, göz kamaştırıcı parlamayı o kadar azaltıyor ki, diğer ışıklarla karışma ve üst üste binme yumuşak ve çok az oluyor. Bu LED aydınlatma aygıtları 27 metreye kadar mesafelerde kullanımlar için kuruluyor.

Sadece 40W güç tüketen, 5.5 inç yer kaplayan ve 10 derece ışık demet açılı bir Single BiColor, tavan kafeslerine, duvarlara, zemine ve sehpalara montaja uygun. Son derece küçük boyutlu ürün, sadece 1.5 kilogram ağırlığa, 165mm uzunluğa ve 140mm çapa sahip. 

Compact Beamlight BiColor ışık kaynakları 4 bacaklı bir XLR, 2 metre kablo, TVMP ve ayarlanabilen çatal askı (yoke) ile birlikte teslim ediliyor. Opsiyonel aksesuarlar arasında prizmatik ışık yayıcılardan oluşan bir manyetik filtre çerçeve serisi, 360 derece dönen manyetik kapak ve manyetik bir üst kapak/ışık saçılmasını önleyen parça var.

Yeni Compact Beamlight BiColor 2x2 160Watt’a kadar güç çekiyor ama 11.000 lümen çıkış veriyor. 165mm x 280mm x 280mm boyutlara ve 8 Kg ağırlığa sahip.

Her Compact Beamlight’ta bulunan patentli bir 126mm çaplı yönlendirici lens, LED ışık çıkışının %90’ına kadar çevirdiği için, neredeyse hiç saçılan ışık olmadan, yüksek yoğunluklu, dar bir ışık demeti elde ediliyor. Arka taraflarındaki gürültülü bir fan gereksinimini ortadan kaldıran etkin ısı giderici arka kısım sayesinde, güçlü aydınlatmalarına rağmen sessiz çalışıyorlar.

Compact Beamlight ışıklar çeşitli yollarla çalıştırılabiliyor ve kısılabiliyor. Tekli modeller opsiyonel BB&S 4-Way Controller veya Dual Channel Driver/Dimmer ile çalışıyor. 4-Way Controller iki adet Single BiColor ışık kaynağını çalıştırıyor ve 48V bir güç kaynağıyla enerji verilen dahili DMX/RDM 512 giriş-çıkışı ile opsiyonel kablosuz denetime hazır. Işık kaynakları 4-Channel Control kullanılarak renk kayması veya kırpışma olmadan %100’den sıfıra kadar tamamen kısılabiliyorlar. Single BiColor kaynaklar CCT ve ışık düzeyini ayarlamak için opsiyonel BB&S 40W Dual Channel Manual Driver/Dimmer yoluyla da çalıştırılabiliyor. Opsiyonel bir PSU veya pil ile kullanım için 4 bacaklı bir XLR konektörü var. 

2x2 BiColor 8 kanal sunan bir Peli çanta içindeki opsiyonel yeni 8-Way Controller ile çalıştırılabiliyor, kısılabiliyor ve dahili USB konektörü yoluyla kablosuz kullanıma hazır. Bir PowerCon True 1 kilitli AC 2 metre kablo ve 48V DC PSU ile birlikte teslim ediliyor. Pille çalıştırmak istenirse gereken minimum 160 Watt’ı sağlayabilen çok sayıda üçüncü firma pil var. 


Ürün Compact Beamlight BiColor Işık Kaynağı
Marka BB&S
Firma Medietek
Telefon 0212 234 82 02
Web www.medietek.com.tr