Reklamı Kapat
ARRI
18.10.2017 09:43

SXT W Kablosuz Kamera

ARRI sette verimliliği yükseltmek için yeni kablosuz ALEXA SXT W modeline yüksek kaliteli ve düşük gecikmeli bir HD görüntü verici ekledi. Popüler ALEXA SXT Plus’ın devamı olan SXT W, SXT Plus ve Studio modellerinin yerini alacak. Mevcut ALEXA SXT EV ve ALEXA SXT Plus kamera sahipleri için cazip yükseltme seçenekleri var. Yeni donanıma eşlik eden yazılım güncellemesi SXT SUP 2.0, gelişmiş HDR izleme, SxS PRO+ ve CFast 2.0 kart desteği, hızlı kare alma ve çeşitli WCU-4 ve lens motoru özellikleri içeriyor. Dahili bir görüntü vericisi olması, ALEXA SXT W’yi harici vericili kullanmaktan daha hafif kılıyor. Sette en sık yaşanan teknik sorun kablo arızaları olduğu için, kameranın etrafında daha az kablo, daha az sorun demek.

Lightweight Matte Box LMB 4x5

Yeni ARRI Lightweight Matte Box LMB 4x5, popüler LMB-25’in özelliklerini ve yaratıcılık olanaklarını devam ettirirken, başlangıç seviyesinde bir fiyat etiketine sahip. Tek ürünü çok çeşitli uygulamalarda kullanma imkanı veriyor.  4x5 Gimballer, drone ve Steadicam için tek filtreli yapılandırmalardan kelepçeli modellere ve direğe monteli çözümlere kadar, zorlu koşullarda işleri hızlandırıyor. LMB-4x5, önceki LMB-5, LMB-15, LMB-25 modellerinin kelepçe adaptörleri ve filtre çerçeveleri ile uyumlu.

SkyPanel S360-C LED Işık

Yeni SkyPanel S360-C, ARRI’nin şimdiye kadar ürettiği en büyük ve en parlak LED ışık kaynağı. ARRI SkyPanel her zaman güçlü çıkışı ve geniş ışık açıklığı ile biliniyor. Yeni S360-C, bugüne kadarki en geniş ve parlak SkyPanel ile ARRI’nin LED yumuşak ışık serisini genişletiyor. SkyPanel S360-C sadece güçlü olmakla kalmayıp, çok yönlü bir LED aydınlatma aygıtı. Tam renk denetimi, çok geniş açıklıkta aydınlatma efektleri, dahili kablosuz DMX ve karbon fiber bağlantı mafsalı ile üstün bir aydınlatma çözümü.

SkyLink Kablosuz SkyPanel Kumandası

ARRI SkyPanel ışıklara yönelik kablosuz kumanda çözümü SkyLink, DMX kabloları ortadan kaldırıyor. ARRI ile Innovative Dimmers firmalarının ortak geliştirdikleri iki parçalı sistem, SkyPanel’lerle kablosuz DMX ve RDM haberleşme sağlıyor. SkyLink Receiver ve SkyLink Base Station, DMX/RDM haberleşmesi için LumenRadio ve Base Station’da bir Wi-Fi çip bilgisayar kullanıyor. Bir tablet veya bilgisayarda DMX denetim uygulamasından doğrudan kontrol ediliyor. Kolayca bir denetim ağı kurulabiliyor.

FSND Filtre

Yeni ARRI Full Spectrum Neutral Density harici filtre, ARRI’nin yüksek kaliteli ürün serisine hem koruma hem de görüntü kalitesi üzerinde belirgin bir etki sağlıyor. Günümüzde Ultra HD, High Dynamic rate ve geniş renk gamı gibi görüntü kalitesi talepleri ve en üst kalitede harici filtre yönündeki son kullanıcı istekleri nedeniyle ARRI kendi FSND filtresini üretmeye karar verdi. ALEXA Mini ve AMIRA kameraların donatıldığı FSND filtre, endüstride saf renk doğallığıyla beğeniliyor. ARRI bu uzmanlığı temelinde şimdi de üstün kaplamalara sahip ek ön filtrelerini genişletiyor.

SRH-3 Uzaktan Kumandalı Kamera Kafası

SRH-3, kameraların gittikçe artan bir esneklik ve kolaylıkla kimsenin yerini tutamayacağı bir 3 eksenli, tamamen sabitlenmiş uzaktan kumandalı kamera kafasıdır. Yeni stabilize uzaktan kumandalı kafa SHR-3, en üst düzeyde kalite ve performans sunarken bir nişi doldurur. SRH-3, kameraların gittikçe artan bir esneklik ve kolaylıkla kimsenin yerini tutamayacağı bir 3 eksenli, tamamen sabitlenmiş uzaktan kumanda kafası. İster sette, ister bir stüdyoda ya da bir etkinlikte, yeni akıllı ve uyarlanabilir sarsılmaz uzaktan kumandalı kamera kafası SRH-3’ün arkasında tam bir ARRI teknolojisi gücü vardır.

Master Grip Temel Set

Yeni el tutacağı çiftleri, ilk defa akıllı ve duyarlı Master Grip’e ilaveten bir mekanik standart tutacak içeriyor. Artık kullanıcılar, yalnızca bir elektronik tutma yeri kullanılmış olsa bile her iki el için ARRI Master Grip’lerin kanıtlanmış ergonomik tasarımından yararlanabilir. Master Grip’lerin yüksek kaliteli malzeme ve ergonomik tasarımı yeni Standart Grip’lerin temel özelliklerini taşıyor. Tutma yerlerinin ergonomik şekli, rahatsız etme veya zorlama olmaksızın uzun süreli kullanım ve daha fazla stabilizasyon sağlar. Hafif bir magnezyum dökme gövde etrafında inşa edilen Master ve Standard Grip tutma kolları, zorlu çekim ortamlarında sürekli kullanıma dayanacak şekilde sert, sağlam ve güvenilirdir.

iPhone İçin ALEXA SXT Primer Uygulaması

ALEXA SXT Primer, ALEXA SXT’nin tüm fonksiyonlarını ve teknik özelliklerini kullanmak için sette yararlı bir araçtır. ARRI, film ve yayın endüstrileri için dünyanın önde gelen kamera üreticilerinden biri. Uygulama aynı zamanda farklı kamera ayarları (kamera modeli, codec, çözünürlük, proje hızı, sensör hızı, kayıt ortamı, ses açık / kapalı kombinasyonları) için kayıt sürelerini ve veri hızlarını hesaplayan ARRI Format ve Datarate Calculator’ı da içerir. Ayrıca mevcut kayıt formatları ve monitör çıkışlarını izlemek için daha derin bilgiler verir.

www.arri.com

www.arri.com

Önceki Makale
JVC Kenwood
Sonraki Makale
AirTies
En Çok Okunanlar
Dergi