Reklamı Kapat
Anasayfa > Makaleler > EMS Easy Weather Plugin ile Hava Durumu Yayını Çok Kolay
EMS Easy Weather Plugin ile Hava Durumu Yayını Çok Kolay
20.09.2020 10:06

Hava durumu bilgisi, haber kanallarının yanı sıra tüm TV kanalları için de izleyiciye ulaştırılması gereken ve izleyicinin her zaman merak ettiği bir bilgidir. Bu bilgi ayrıca global ve yerel alanda birçok spor müsabakası, etkinlik ve ulaşım için önemli ve gereklidir.

Bu bilgileri yayınlamak için birçok yayıncı, yayın öncesi grafik ve montaj programları ile görseller hazırlamak zorunda kalıyor, ayrıca yayın sırasında operatörlerin ekstra zaman ve efor harcaması gerekiyor. Easy Weather Plugin ile hava durumu bilgisini yayına çok daha kolay, hızlı ve doğru bir şekilde verebilirsiniz.

Doğru ve Güvenilir Tahminler

Easy Weather Plugin, hava durumu bilgisini en güvenilir ve doğru tahminleri yapan Accuweather meteoroloji firmasından sağlamaktadır.

Hazır Template’ler ile Çok Daha Kolay

Easy Weather Plugin ile hava durumunu; bilgilerini bir defa oluşturacağınız template’ler ile sürekli otomatik olarak güncellenen şekilde yayınlayabilirsiniz. Hava durumu bilgisini ister anlık ister 6 saatlik periyotlar halinde güncelleyebilirsiniz.

Detaylı Bilgi ve Detaylı Görselleştirme

Easy Weather Plugin yazılımı ile dünyanın bütün şehirlerinden, en yüksek ve en düşük sıcaklık, rüzgarın yönü ve şiddeti, yağmur ve kar olasılığı gibi detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Tüm bu bilgileri ister hazır görseller ile isterseniz kendi hazırlayacağınız görsel ve animasyonlar ile yayına verebilirsiniz.

Kullanıcı Dostu Arayüz

Accuweather firmasından gelen bilgiler doğrultusunda Easy CG Plus yazılımı üzerinden eklemek istediğiniz şehir için sadece isim ile aramak yeterli. Bunun yanı sıra bölge ve ülke filtreleriyle de arama yapabilmek, o ülke içindeki tüm şehirlere ulaşmak mümkün. Çıkan şehirleri ister tek tek isterseniz çoklu olarak ekleyebilirsiniz. Ayrıca kullanıcıya kolaylık sağlaması amacıyla eklenen şehirleri global, yerel gibi gruplar oluşturabilirsiniz.

Geniş Kişiselleştirme Alanı

Eklediğiniz şehirlerin gelen tanımlı bilgilerini isterseniz kendi belirleyeceğiniz bilgiler ile güncelleyebilirsiniz. Her şehir için özel isim, fotoğraf ve video ekleyebilirsiniz. 

Ayrıca tüm hava durumu koşulları için kendi belirleyeceğiniz isim, fotoğraf ve animasyonlar ile güncelleyebilirsiniz.

Easy CG Plus Yazılımı ile Yayına Verin

Easy CG Plus yazılım üzerinden ekleyeceğiniz text, resim ve klip objeleri ile Forecast data bilgilerini yayına verebilirsiniz. Eklediğiniz objeyi Forecast data ile linklediğinizde günün en yüksek ve düşük sıcaklıkları, rüzgarın yönü ve şiddeti, yağış olasılıkları gibi bilgileri sadece bugün için değil yarın ve sonraki yedi gün için de yayına verebilirsiniz.

Sistem Entegrasyonu

Easy Weather Plugin yazılımı Easy CG Plus yazılımı üzerinden  EMS otomasyon sistemi ile entegre bir şekilde çalışmaktadır.


Devtek
0 212 582 23 07
www.devtek.com.tr

En Çok Okunanlar
Dergi