Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > A1 Çok Ekranlı OTT İçin Edgeware StreamBuilder Kullanıyor
A1 Çok Ekranlı OTT İçin Edgeware StreamBuilder Kullanıyor
19.09.2020 14:55

Orta ve Doğu Avrupa’daki önde gelen dijital haberleşme hizmetleri sağlayıcı A1 Telekom Austria Group, yeni içerik ve internet akış platformu A1 Xplore TV için Edgeware’in gelişmiş online TV çözümlerini kurdu. Edgeware’in OTT CDN teknolojisinden ve kısa süre önce tanıttığı StreamBuilder platformu içerisindeki bölümlendirme ve paketleme işlevlerinden yararlanan A1, artık çok sayıda aygıt üzerinde çoklu ekran izleme talebine yanıt verebiliyor ve sert rekabetin yaşandığı bir piyasada yeni OTT hizmetine ivme kazandırıyor.

A1 Xplore TV birçok Orta ve Doğu Avrupa pazarında IPTV ve DVB-C ağları, iOS ve Android uygulamaları ve Google Chromecast üzerinde birleşik bir içerik ve akış platformu sunuyor. Çoklu ekran hizmeti verebilmek için A1 sadece gerektiği zaman hazırladığı (just-in-time) canlı ve VoD varlıklarını Apple (HLS), Android (DASH) ve Microsoft (MSS) aygıtlarının gerektirdiği uyarlamalı görüntü akış formatlarına çeviren yeniden paketleme işlevli Edgeware StreamBuilder’ı seçti. Görüntü profillerinin sadece tek bir kopyasını tutan ve istek üzerine doğru ABR formatlarını üreten A1, StreamBuilder’ın önemi bellek kapasitesi tasarruflarının avantajlarından yararlanıyor. İçeriğin kullanım süresi yaşam döngüsü, çok sayıda istemciye kesintisiz içerik dağıtımını garantileyen Edgeware OTT CDN teknolojisiyle tamamlanıyor.

A1 Sorumlu Teknik Başkanı (CTO) Alexander Stock şunları söyledi: “IPTV’den OTT’ye geçerken, güvendiğimiz CDN teknolojisi sağlayıcı ve yeniden paketleme sağlayıcı olarak Edgeware ile çözüm ortaklığımızı genişletmeyi tercih ettik. StreamBuilder’ın her bir formatın çok sayıda çeşidini zengin şekilde desteklemesi, A1 Xplore TV içerik dağıtım iş akışının vazgeçilmez bir parçası, ve Edgeware OTT CDN ile birlikte her türlü aygıta kusursuz görüntü akışı yapmamızı ve Pazar payımızı arttırmamızı sağlıyor.

Edgeware CEO’su Karl Thedeen ise şöyle konuştu: “Seyircilerin hareket halindeyken televizyon izlemek ve çeşitli aygıtlar üzerinde uyumluluk gerektirdiği günümüzün rekabetçi görüntü akış piyasasında, internet televizyonunun gelecek kuşağı için bizim OTT CDN ve StreamBuilder platformumuz önemli bir unsur ve ön koşul. IPTV CDN işlerimizden ileriye doğru gelişirken, Orta ve Doğu Avrupa’da markasını büyütme hedefinde A1 Telekom Austria Group’u desteklemeye devam etmekten heyecan duyuyoruz.

Edgeware ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 474 09 27 numaralı telefondan Orsatek’i arayabilirsiniz.