Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > AVIWEST 5G Saha Verici ve Kodlayıcı Serisi
AVIWEST 5G Saha Verici ve Kodlayıcı Serisi
21.12.2020 12:12

AVIWEST yeni PRO3-5G ve AIR-5G serisi çözümlerini piyasaya sürdü. AVIWEST’in güçlü ve hafif birleşik hücresel vericilerinin 5G modellerini kullanan görüntü uzmanları, haber, çok kameralı spor ve etkinlik çekimlerini dünyanın her yerinden daha yüksek verim, kalite ve uygun maliyetle dağıtabilecekler.

AVIWEST Sorumlu Teknik Başkanı Ronan Poullaouec şöyle konuştu: “5G ağların bugünkü birleşik hücresel iletim senaryolarına birçok gelişme getirmesi bekleniyor. Gigabit düzeyinde hızlar ve düşük iletim gecikmeleri, yayıncıların ilk 5G’de ilk fark edecekleri avantajlar. 5G ağların sağladığı yeni kapasitelerin ve hizmetlerin ötesinde, AVIWEST saha ünitelerimiz kararlı bir hizmet kalitesini korumaya ve 5G ağ performansından en iyi şekilde yararlanmaya yardımcı olacak.

AVIWEST’in kameraya monte edilebilen ve sırt çantasına konabilen PRO3-5G ünitesindeki altı adet gömülü 3G/4G/5G modem, yüksek verimli, patentli bir özel anten grubuyla dünya çapında uyumlu. Piyasanın en küçük gelişmiş 5G saha ünitesi olarak AIR-5G, uzun ömürlü, doldurulabilen bir pil ile geniş bir ses ve görüntü arabirimi setine sahip. 

Her iki mobil verici serisinin de sahip olduğu iki Emmy Award kazanan AVIWEST SST (Safe Streams Transport) protokolü, birden fazla IP ağ bağlantısını bir araya getirerek, görüntü bit hızlarını ağdaki bant genişliği dalgalanmalarına dinamik olarak uyarlıyor. Yayıncılar SST ile internet görüntü akış içeriklerini etkili biçimde koruyabiliyor, kayıp verilerin yeniden iletilmelerini destekliyorlar. 

AVIWEST 2017 yılından bu yana 4K/UHD ve Full HD/HEVC görüntü dağıtımı ile çok sayıda saha testi gerçekleştirdi. Önemli uluslararası yayıncılarla ve telekom kuruluşlarıyla işbirliği yapması, AVIWEST’in Pro-3-5G, AIR-5G ve HE serisi ürünleri kullanarak canlı yayın görüntü yapımları üzerinde 5G’nin gerçek dünyadaki etkilerini ve performansını etkin şekilde test etmesini sağlıyor. Şirket bunu kısa süre önce Fransa Roland Garros’taki önemli bir tenis şampiyonasında ve Amsterdam’daki IBC Accelerator Program’da gösterdi. 

AVIWEST ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 80 50 numaralı telefondan Momento Medya’yı arayabilirsiniz.