Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 6K Pro Kamera
Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 6K Pro Kamera
21.03.2021 10:41

Blackmagic Design, üst düzey dijital film çalışmaları için özellikler içeren yeni, daha güçlü model olan Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K Pro’yu duyurdu. Bu yeni model; daha parlak 1500 nitlik ayarlanabilir HDR dokunmatik ekran, dahili ND filtreleri ve daha büyük batarya özelliklerine sahip olmakla birlikte, isteğe bağlı bir elektronik vizörle de uyumludur. Bu model ayrıca; en son 5. nesil renk bilimi, 13 durak dinamik aralıklı Süper 35 HDR görüntü sensörü, 25.600 değerinde çift yerel ISO ve popüler bir EF lens yuvası sunar.

Blackmagic Pocket Cinema Camera’nın şık tasarımı, inanılmaz sayıda üst düzey dijital film özelliklerini, küçültülmüş elde taşınabilen bir modelde topluyor. Hafif karbon fiber polikarbonat alaşımdan yapılan kamera; kayıt, ISO, beyaz ayar ve örtücü açısı için tüm kontrolleri, parmaklarınızın ucuna getiren çok fonksiyonlu bir tutma yeri içerir. Gelişmiş bir dijital film kamerası olduğu için sensörü, termal gürültüyü azaltmak için tasarlanmıştır. Bu sayede, daha temiz gölgeler ve daha yüksek ISO elde etmeniz mümkün olur. Ayrıca, 5 inçlik büyük LCD ekranı 4K ve 6K çözünürlüklerde mükemmel netlik elde edilmesini mümkün kılar.

Daha büyük bir 6144 x 3456 Super 35 sensör ve EF lens yuvası içeren Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K; odaklanmamış yaratıcı arkaplanlar ve muhteşem bokeh efektleri veren daha sığ alan derinlikli sinematik görüntüler oluşturmak için, daha büyük olan EF fotoğraf lenslerini kullanmanıza imkan tanır.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K Pro; yerleşik 2, 4 ve 6 duraklı ND filtreler ve parlak gün ışığında kullanım için ideal, eğimi ayarlanabilen 1500 nitlik HDR LCD ekran gibi ek profesyonel özellikler içerir. Bunlara ek olarak, iki mini XLR ses girişine ve daha büyük bir NP-F570 tipi bataryaya sahiptir.

Kullanıcılar ister parlak gün ışığında ister neredeyse hiç ışık olmayan bir yerde çekim yapıyor olsunlar, 25.600’e varan çift yerel ISO ile 13 duraklı dinamik aralığı, tüm ışık koşullarında düşük gürültülü harika görüntüler elde edebilirler. Bununla birlikte, 6K modelleri, anamorfik lensler ve sığ bir alan derinliğiyle çekim yapmayı mümkün kılan, daha büyük Süper 35 sensöre sahiptir. 

6K modellerindeki EF lens yuvası sayesinde kullanıcılar; DSLR, URSA Mini Pro ve hatta orijinal Blackmagic Cinema Camera gibi, başka kameralarla önceden kullandıkları lensleri kullanabilirler. Kullanıcılar, inanılmaz derecede yaratıcı seçenekler ve göz kamaştırıcı sinema filmi kalitesinde objektif efektleri sunan, kolaylıkla bulunan fotoğraf lenslerini kullanabilirler. Aktif lens yuvası sayesinde, kullanıcılar kameranın üzerindeki butonları veya dokunmatik ekranı kullanarak netlik ve diyafram ayarlarını değiştirebilir.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K Pro, kameraya giren ışık miktarını kullanıcıların hızlıca azaltmasını mümkün kılan, yüksek kaliteli motorize IR ND filtrelerine sahiptir. Kameranın renk ölçümü ve renk bilimiyle eşleşmek üzere tasarlanmış 2, 4 ve 6 adımlı filtreler, zorlu ışık koşullarında bile kullanıcılara daha fazla özgürlük sağlar. IR filtreleri hem optik hem de IR dalga boylarını eşit bir şekilde filtrelemek üzere tasarlandıklarından, görüntülerdeki IR kirlenmesini ortadan kaldırır. 

Blackmagic Pocket Cinema Camera standart, açık dosya formatlarını kullanarak kayıt yaptığından, kullanıcılar medyayı yeniden kodlamak için vakit harcamak zorunda kalmaz. Kayıt işlemleri; 4K’ya kadar tüm formatlarda endüstri standardı 10-bit Apple ProRes dosyalarında veya 6K’ya kadar tüm formatlarda, 12-bit Blackmagic RAW dosyalarında çalışır. 

Blackmagic Pocket Cinema Camera; çekimleri kadrajlamanızı ve doğru olarak odaklamanızı kolaylaştıran parlak 5 inçlik büyük bir dokunmatik ekran içerir. Ekran üstü katmanlar; durum bilgilerini ve kayıt parametrelerini, histogramı, odak boyama göstergelerini, seviyeleri, çerçeve kılavuzlarını ve bunlar gibi daha nice bilgiyi gösterir.

Pocket Cinema Camera 6K Pro, dışarıda ve elde yapılan çekimleri daha hatasız ve kolay hale getirmek üzere, isteğe bağlı bir vizörü de destekler. Kullanıcılar, yerleşik yakınlık sensörü ve -4 ila +4 genişliğinde odak ayarı ile olağanüstü doğruluk sunan 4 mercekli cam diyopter özellikleriyle, yüksek kalite, entegre, 1280 x 960 renkli OLED ekrana sahip olur. 

Blackmagic Pocket Cinema Camera modelleri, yaka mikrofonları ve boom mikrofonları gibi profesyonel mikrofonların bağlanması için, 48 volt fantom enerjili bir mini XLR giriş içerir. 6K Pro modelinde 2 mini XLR bağlantısı olduğu için, kullanıcılar harici bir mikser kullanmadan 2 mikrofon ile 2 ayrı ses kanalının kaydını yapabilirler. 

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K ve 6K, çıkarılabilen LP-E6 tip bataryaları kullanırken 6K Pro modeli, daha büyük NP-F570 bataryaları kullanır. Kullanıcıların bir çekim esnasında güç kesintisiyle karşılaşmamaları için kilitlenen bir DC güç konektörü kullanılmıştır. Bunlara ek olarak, kameranızla beraber gelen AC fişi, aynı anda hem kamerayı çalıştırıp hem de bataryayı şarj edebilir. 


Ürün Pocket Cinema Camera 6K Pro Kamera
Marka Blackmagic Design
Firma MediaCast
Telefon 0212 222 45 02
Web www.mediacast.com.tr