Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Sony XVS-G1 Canlı Resim Masası
Sony XVS-G1 Canlı Resim Masası
20.07.2021 09:47

Sony, XVS resim masaları serisinin sonuncusunu sunuyor. XVS-G1, var olan modellerin iyi özelliklerini ve mimarilerini devam ettirmenin yanı sıra, görüntü işleme teknolojisinde yenilikler getiriyor. Tamamen yeni 4RU işlemciyi, verimli ve kolay kurulumlar için yeni geliştirilen bir web tabanlı operasyon menüsü ile bir dizi şık yeni kontrol paneliyle bir araya getiriyor. 

XVS-G1 modeli MVS-3000A ve MVS-6530 masaların başarısı üzerine inşa edildi ve uygun bir fiyatla eksiksiz HD ve 4K (UHD) kapasite getiriyor. 1 ila 4 M/E arasında gruplar olarak yapılandırılabilen XVS-G1, HD modunda 48 adede kadar giriş ve 24 çıkışlı, 4K modunda 24 adede kadar giriş ve 12 çıkışlı 16 adet eksiksiz özellikli keyer sunuyor. Bu özellikler masayı küçük ve orta ölçekli stüdyolar, uçuş paketleri ve OB yapım üniteleri için ideal bir seçenek haline getiriyor.

Yeni kuşak canlı yapım resim masası

XVS-G1 masanın karma mimarisi, XVS serisinin kendini kanıtlamış görüntü işleme yapısı ile opsiyonel GPU tabanlı efekt ve grafik modülünü bir araya getiriyor. Yapılandırmasındaki merkezi işlem birimi (CPU), sahada programlanabilen lojik kapı dizisi (FPGA) ile opsiyonel grafik işleme birimi (GPU), gelişmiş görüntü işlemeyle yüksek performans ve esnekliği garantilerken, yüksek güvenilirlik ve kararlı çalışmayı sürdürüyor.

4K çözünürlükte donanım tarafından sağlanan yüksek hızlı işleme ve yüksek dinamik aralık (HDR) sayesinde gerçek zamanlı sinyal işleme ve ultra düşük gecikme için performans ve hızdan ödün vermiyor. En son yazılım teknolojisi kullanılan yüksek yoğunluklu, yüksek çözünürlüklü görüntü işleme, çok yönlü çalışma ve yükseltilebilirlik sağlıyor. XVS-G1 sistemi, günümüzün canlı yapımlarının yaratıcı gereksinimlerini karşılamak için uygun maliyetli ve esnek bir çözüm sunuyor. 

Yüksek potansiyelli platform

XVS-G1 dahili bir klip oynatıcı, 3D dijital çoklu efektler, ekstra hareketsiz logo bindirmeler ve çoklu görüntüleyici işleviyle yeni yaratıcı özellikler sunuyor. HDR ayrıca Sony SR Live iş akışı ve çoklu HDR format çevrim opsiyonları ile de destekleniyor.

Her biri kendi boyut değiştiricisine sahip 16 keyer var. Eksiksiz işlevli bu keyer’lar 1 – 4 M/E grupları üzerinde çeşitli yapılandırmalarla kurulabiliyorlar. Her bir M/E üzerinde ek bir özel amaçlı Clip Transition keyer bulunuyor. 

Opsiyonel GPU paketi, bir Sony canlı yapım masasına ilk kez bütünleştirilen, dosya tabanlı bir klip oynatıcı sağlıyor. HD modunda dört, 4K (UHD) modunda iki kanal var. Hem HD hem de 4K için her biri maksimum süreyle, 60 dakikaya kadar birden fazla klip kaydedilebiliyor ve tekrar oynatılabiliyor. MOV ve MP4 taşıyıcı formatlarında yaygın bulunan AVC kodek dosyaları destekleniyor. 

Medya dosyaları bir web tarayıcı aracılığıyla ağa bağlı herhangi bir aygıttan doğrudan SSD bellek deposuna kolayca ve anında yüklenebiliyor. Oynatıcı ve masanın kolay kullanımlı tarzı hazırlık ve kurulum ayarı süresini en aza indirerek, canlı çalışmayı kolaylaştırıyor.

Yeni çoklu görüntüleyici tasarımı

Yeni tasarımlı çoklu görüntüleyici, 4, 10, 13 ve 16 bölümlü seçeneklerle görüş alanı içerisinde ses takibi ve saat içeren zengin özellikler sunuyor. 

Yeni web tabanlı menü

Haber, spor ve eğlence programları yapımları için ideal kullanıcı menüsü, yeni tasarlanan bir web uygulaması tabanlı. Bu herhangi bir PC, dizüstü veya tablet yoluyla esnek kablolu veya kablosuz çalışma sağlıyor. Var olan XVS serisinin tanıdık yapısı üzerinde kurulan yeni menüler, GPU klip oynatıcı ve ek logo keyer’lar gibi yenilikçi özelliklere kolay erişime imkân veriyor. Aynı anda birden fazla menü sayfası görüntülenebiliyor. Web uygulaması, gelecekte uzaktan çalışma dahil verimli ve hızlı menü dolaşımı sağlıyor.

Menü sistemi özellikleri

  • Web uygulaması tabanlı, kolay kullanımlı menü tasarımı
  • WiFi yoluyla herhangi bir web tabanlı aygıt ile kablosuz menü kullanımı
  • Çok menülü, çoklu erişimli kurulum ayarları veya uzaktan çalışma için aynı anda bağlanan 16 adede kadar web tarayıcı
  • Menü ekranına yansıtılan panel butonu durumları
  • İstenen öğeye hızlı erişim için az sayıda menü katmanı
  • Sezgisel menü apacı yapısı ve grafik gösterimi
  • Değişken ayarları için dokunmatik tuş takımı
  • Menü işlemleriyle geçiş yapan AUX çıkış kaynağı

Yeni özel amaçlı kontrol panelleri

Dört yeni kontrol paneli, 16 veya 24 kaynak buton düzeniyle 1 M/E veya 2 M/E yapılandırmalar sunuyor. Sony ICP-X7000 serisinden türetilen paneller, küçük, kolay ve güvenilir çalışmayı garantiliyorlar. 

Uzaktan çalışma

Kullanıcı deneyimindeki benzerliğin yanı sıra, yeni panel L3 geçişleri destekleyerek aynı uzaktan kumanda yeteneklerini sürdürerek, karmaşık mesafeli operasyonları basitleştiriyor. 

Tek bir küçük işlemci ünitesinde güçlü özellikler

Opsiyonel I/O kartları eklenerek, HD/1080p modunda 4 M/E, 48 giriş, 24 çıkış; 4K modunda ise 2 M/E, 24 giriş, 12 çıkış yapılandırılabiliyor. 

SD, HD (1080i/720p/1080p) veya 4K (UHD) çözünürlüklerde çoklu sinyal kaynak formatları, 1.5G, 3G ve 12G görüntü bağlantılarıyla destekleniyor. 

Kare belleği

Hareketsiz resimler, klipler ve ses dosyaları için gelişmiş kare belleği (frame memory) bulunuyor. Yedekleme ve yeniden getirme amacıyla yüksek hızlı SSD ortamında kare hızı çağırma için 32 GB bellek kullanılabiliyor. Yeni özel amaçlı klip geçiş veri yolu, herhangi bir keyer kaynağını tüketmeden fazladan bir geçiş katmanı sağlıyor. 

XVS serisi masalarla güçlü bütünleşme

XVS-G1 resim masası, Sony XVS serisinin güvenilirlik, güç ve dayanıklılık genini, kurulumu, ayarlanması ve çalışılması kolay, yeni bir küçük boyutlu sinyali işleme ünitesinin içerisinde barındırıyor.

Basit bir resim seçme masasından büyük ölçekli bir bütünleşik canlı yapım sistemine kadar her boyutta gereksinimi karşılamak için üçüncü firmaların yeni ve eski tally sistemleri, stüdyo otomasyon denetimi ve IP ağ üzerinden işlemci ile kontrol paneli arasında uzak mesafeden yapım dahil sistem genişletme destekleniyor. 


Ürün XVS-G1 Canlı Resim Masası
Marka Sony

Firma Ateksis
Telefon 0216 425 99 66 
Web www.ateksis.com