Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Grass Valley ile Gravity Media Arasında Canlı Yapım Altyapısı Anlaşması
Grass Valley ile Gravity Media Arasında Canlı Yapım Altyapısı Anlaşması
01.05.2021 21:23

Grass Valley uluslararası çalışmalarında sınıfındaki en iyi yapım çözümleri ve gelişmiş iş akışları sağlamak üzere Gravity Media ile yıllara yayılan, 5 milyon Amerikan Doları değerinde bir kurumsal fiyatlandırma anlaşmasını sonuçlandırdı. Bu anlaşma yayın hizmetleri firmasına teknolojik, operasyonel ve ticari avantajlar getiriyor. Gravity Media’nın bu satın alımı, Grass Valley’in geniş portföyünden daha fazla yararlanmak ve zaman içinde büyümek isteğinin bir göstergesi. Grass Valley, Gravity Media için daha iyi fiyatlandırma, yaratıcı finans ve daha yakın teknolojik işbirliği sağlayacak. Bu yeni anlaşma altındaki ilk yatırım, bu yaza ertelenen önemli bir Avrupa futbol turnuvası için 12 tesise kurulacak olan Sirius 840 serisi yönlendiricilerin alınması.

Gravity Media İcra Başkanı Eamonn Dowdall açıkladı: “2020 yılının canlı sporlar için zorlu geçtiğini söylemek gerek. Canlı spor ve eğlence alanında en büyük isimlerle uzun vadeli anlaşmalarımız sayesinde fırtınayı atlattık. Ve başlıca spor etkinlikleri takvimi ve yaklaşan etkinliklerin yeniden başlaması sürecinde faaliyetlerimizi arttırırken, endüstride öncü bir çözüm portföyü ile ticari ölçek ve yaratıcılıkta yol haritasını bir araya getirebilecek bir teknoloji çözüm ortağı aradık.

Bu ortaklık, Gravity Media’nın zaten içerisinde yer aldığı ve kısa süre önce önemli bir tenis turnuvasında kullandığı Grass Valley IP altyapısı üzerinde inşa ediliyor.

Dowdall sözlerine devam etti: “Grass Valley ile yıllara yayılan bir kurumsal anlaşmaya giren Gravity Media türünün en iyisi yapım çözümlerine erişime sahip olacak ve Grass Valley endüstri uzmanları ekibi bu yıl ve daha ileride en büyük küresel spor etkinliklerini desteklememize yardım etmeye devam edecek. Her iki şirket medya ortamının hızla değişen taleplerini karşılayan en son kuşak çözümleri geliştirmek ve sağlamak için teknoloji çözüm ortaklığımızı güçlendirmekte dev fırsatlar görüyor.

Grass Valley Avrupa, Orta Doğu, Afrika Satış Başkan Yardımcısı Tim Banks ekledi: “Gravity Media’nın Grass Valley ile uzun yıllara yayılan kurumsal anlaşmaya girmenin avantajlarını anlamasından memnunuz. Geçtiğimiz yıllar boyunca Gravity Media ekibiyle yakın ve başarılı bir ortak çalışma ilişkisi geliştirdik ve gelecekte kitlesel izleyicili canlı spor etkinliklerine yönelik IP özellikli uzaktan yapımlar dahil en son kuşak çözümleri sunma üzerinde işbirliği yapmak için sabırsızlanıyoruz.

Gravity Media’nın zaten var olan Grass Valley IP çözümüne Sirius 840 yönlendiricilerin eklenmesiyle yayın hizmetleri şirketi gelişen yapım gereksinimlerinden etkilenmeyip hızla bunlara uyarlanan, güçlü, geleceğe hazır bir yapım ortamına kavuşuyor. 

Grass Valley ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.