Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ABD’nin En Eski Mahkeme Programı Quicklink ile Prodüksiyonlarını Devam Ettirdi
ABD’nin En Eski Mahkeme Programı Quicklink ile Prodüksiyonlarını Devam Ettirdi
26.11.2021 16:00

ABD televizyonlarının en uzun süredir devam eden mahkeme programı People’s Court, COVID-19 salgını sürecinde Quicklink Studio (ST55) ve Studio-in-a-box (ST500) çözümleriyle prodüksiyonlarına devam ediyor. People’s Court programının prodüksiyonu, pandeminin etkileri yüzünden aniden durmuştu. Seyahat ve mesafe kurallarının gevşetilmeyeceği anlaşılınca, People’s Court’un prodüksiyon ekibi uzaktan yapımın yollarını keşfetmeye başladı.

People’s Court Kurgu Uzmanı Scott Ratner açıkladı: “Diğer sistemlerin eksik kaldığı özel prodüksiyon iş akışımız için gereken çözümleri içeren Quicklink çözümlerine rastlamamız uzun sürmedi. Her katılımcıyı yüksek çözünürlükte, bağımsız olarak kaydedebiliyor ve bir çekim günü boyunca birçok katılımcıya bağlanıp yönetebiliyor.

Mahkeme Muhabiri Doug Llewqelyn’in Kuzey Karolayna’daki evinde bulunan kütüphanesine bir ST500 (Studio-in-a-box) kuruldu. Mahkeme jüri üyesi Marylin Milian’ın Florida’daki evine de ST500 ile ST501 ile bir uzaktan stüdyo kuruldu. Kurulan ST500’ler, programın yapımcılarına profesyonel, yüksek kaliteli katkılar toplama imkânı sunuyor. Kurulu kamera, aydınlatma ve ses, uzaktan, güvenli bir web tarayıcıdan denetlenebiliyor. Çözüm, bir Panasonic PTZ kamera, mekân içi ışıklandırma, LCD dokunmatik ekran ses arabiriminden oluşan, “hepsi bir arada” tarzı, kolay kullanımlı, portatif bir ünite. Evlerindeki davacı ve davalılarla konuşmak için Quicklink Studio (ST55) kullanılarak masa üstü, diz üstü bilgisayarlar, cep telefonları ve tabletlerden gelen yüksek kaliteli görüntü ve sesler alınarak toplanıyor. Bu çözüm sayesinde People’s Court e-posta, SMS veya WhatsApp yoluyla konuklara davet gönderebiliyor, davalı ve davacılar herhangi bir uygulama veya yazılım kurmak gerekmeden katılabiliyorlar. 

People’s Court programının danışman editörü Jamie Billet bilgi verdi: “Zoom, Skype ve diğer görüntülü konferans çözümlerini denedik, fakat her kişi için tam kare ve yüksek çözünürlükte kayıt yapmanın yolu yoktu. Yargılamayı çeken profesyonel kameralarımızdan gelen görüntü akışlarına bağlanıp kaydetmek için Quicklink kurduk ve telefon ile dizüstü bilgisayar kameralarıyla da davalılar ile davacılara bağlandık.

Ratner şunları söyledi: “Quicklink çözümleri sayesinde tüm bir People’s Court sezonunun prodüksiyonunu uzaktan gerçekleştirdik. Yirmi dördüncü sezonda Quicklink donanım ve yazılımlarından yararlanarak 300 duruşma ve 150 programı tamamen uzaktan kaydettik.

 ST55 çözümü, katılımcıların hiç uygulama veya yazılım kurmalarını gerektirmeden, sade bir web tarayıcı içerisinde çalışıyor. Katılımcılar SMS, WhatsApp, e-posta ile veya basit bir URL bağlantısı üretilerek davet edilebiliyor. Bir operatör Quicklink Manager’dan katılımcının aygıt kamerasını, mikrofonunu ve hoparlör ayarlarını uzaktan denetleyip yapılandırabiliyor. 

Ratner ekledi: “Bulmacanın anahtarı Quicklink Manager. Onun sayesinde davalı ve davacılarla iletişim kurduk, duruşmaları başlamadan önce onları hazırladık, ve bunlar başka bir duruşma kaydedilmekteyken yapılabiliyor. Bu sayede davalı ile davacıları sıraya dizdik, önceki duruşma bitince hazır tuttuk. Böylece her duruşmanın başlangıcında durup yeni davalı ve davacılarla iletişim kurmak yerine tüm prodüksiyonun daha pürüzsüz ve hızlı akmasını sağladık.

Quicklink ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.