Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > 63. GRAMMY Ödül Töreninde Shure Damgası: Axient Digital, Super 55, KSM8 ve SM58 Kullanıldı
63. GRAMMY Ödül Töreninde Shure Damgası: Axient Digital, Super 55, KSM8 ve SM58 Kullanıldı
01.05.2021 22:57

Los Angeles Convention Center’dan canlı yayınlanan 63. GRAMMY Awards ödül töreni, farklı müzik türlerinde özenle hazırlanmış sanatçı performanslarıyla izleyicilere güzel bir müzik ziyafeti sundu. Seyircisiz gerçekleştirilen gösteride müzik performansları ile ödülleri almak için orada bulunan bazı sanatçıların katıldıkları açık hava töreni yapıldı. Programın 23 müzikal yapımının çoğunluğu ile törende Shure Axient dijital kablosuz sistemi ve mikrofonları kullanıldı.

Tören boyunca sunucu Trevor Noah, frekans yedekleme (diversity) moduna ayarlı bir Axient Digital SM58 el mikrofonu kullandı. Kusursuz ses kalitesi, Axient Digital’ın Los Angeles kent merkezi gibi son derece zorlu bir RF ortamında çalışma performansını gösterdi.

Gecenin ödül kazananları arasında Beyonce, Taylor Swift, Billie Eilish, Dua Lipa ve Megan Thee Stallion gibi yıldızlar vardı. En İyi Pop Vokal Albüm kategorisinde GRAMMY kazanan Dua Lipa, parlak taşlarla süslü bir Axient Digital KSM9 el mikrofonu kullandı ve sahneye nikel bir Axient Digital KSM8 el mikrofonu kullanan DaBaby ile birlikte çıktı. Ardından Mickey Guyton bir Axient Digital KSM9 el mikrofonu ile Black Like Me adlı şarkısını söyledi

Gecenin en şık performanslarından birini sergileyen En İyi Yeni Sanatçı ödülünün sahibi Megan Thee Stallion, Body parçasının ve GRAMMY ödüllü Savage şarkısının yorumlarında bir Axient Digital SM58 el mikrofonu kullandı. Ardından Stallion’a sahnede katılan Cardi B, bir Shure TwinPlex headset ile zarif ve kolayca gizlenebilen Axient Digital Micro vücut tipi verici kullandı.

14 Martta 63. GRAMMY Awards töreninde Dua Lipa Kaliforniya Los Angeles Convention Center’da sahnede (Fotoğraf: Kevin Winter/Getty Images for The Recording Academy).

Yayın her zaman olduğu gibi geçtiğimiz yıl kaybedilen kişilere adandı. Bruno Mars (Super 55) ile Anderson Paak Little Richa için, Lionel Richie (SM58) Kenny Rogers anısına, Chris Martin (SM58) ile Brittany Howard (SM58) Gerry Marsde için, ve Brandi Carlile geçen yıl korona virüsü nedeniyle yaşamını yitiren John Prine anısına sahne aldılar.
Grammys.com sitesini ziyaret edenler, Shure Kurum ve Kamu İlişkileri Başkan Yardımcısı Mark Brunner dahil geçtiğimiz yıl müzik sektöründe hayatını kaybeden bine yakın kişinin adlarını görebilirler.

Bu yıl GRAMMY ödüllerine eklenen The Academy, ülkenin geçtiğimiz yıl pandemiden büyük ölçüde etkilenen bağımsız müzik tesislerine adandı. New York’taki Apollo Theater, Nashville’deki Station Inn, ve her ikisi de Los Angeles’taki  Troubadour ile Hotel Café’den personel temsilcileri, gecede ödülleri sunmak için bulundular. 

Bu yeni format sayesinde müzik gösterileri şarkılarla yaşam buldu. Lil Baby Beta 58A kullanarak The Bigger Picture şarkısını sahneledi.

14 Martta 63. GRAMMY Awards töreninde Bruno Mars Kaliforniya Los Angeles Convention Center’da sahnede (Fotoğraf: Kevin Winter/Getty Images for The Recording Academy).

Lil Baby’nin Monitör Mühendisi Tim Hibbert yorum yaptı: “Lil Baby’nin performansı için mikrofon seçiminin Shure olacağını düşünmeye bile gerek yok. Hem sahnede hem de sette Axient Digital serisinin kararlılığına her zaman güvenebilirim. Buna bir Beta 58A kapsülün sonik gücünü de eklediğinizde, sihirli bir değneğe dönüşüyor.” 

Sanatçıların tüm gereksinimlerinin karşılanmasını garantilemek için her zamanki gibi Shure ürün uzmanları oradaydı. Shure Sanatçı İlişkileri Menajeri Cory Lorentz, kullanıma uygun sınırlı spektruma ve talepleri yüksek yapıma rağmen tüm yayın boyunca kablosuz operasyonların kusursuz gittiğini söyledi.

Shure ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.