Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Ryan Seacrest Vakfı ABD’deki Çocuk Hastanelerinin Medya Merkezlerine JVC Kameralar Aldı
Ryan Seacrest Vakfı ABD’deki Çocuk Hastanelerinin Medya Merkezlerine JVC Kameralar Aldı
28.04.2021 00:09

Ryan Seacrest Foundation, Orlando Health Arnold Palmer Hospital for Children çocuk hastanesinde yeni bir “Seacrest Studio” açarak son teknolojili görüntü ve ses donanımıyla tamamladı. Stüdyoya kurulan donanımda JVCKENWOOD USA Corporation’ın bir bölümü olan JVC Professional Video’dan KY-PZ100U PTZ kameralar, bir RM-LP100U IP PTZ denetleyici, bir KM-IP Switcher ve bir de GY-HC500 CONNECTED CAM kamera var. JVC donanımı, Dallas, Denver ve Washington DC’deki var olan Seacrest Studio tesislerine de kuruldu. Bu çözümler radyo ve televizyon programları yoluyla çocukların ve ailelerinin tedavi süreçlerine olumlu katkıda bulunma vizyonunu yerine getirmesinde vakfa yardımcı oluyor. 

Ülkeye yayılan çocuk hastanelerindeki diğer Seacrest Studio’lara benzer şekilde Orlando’daki de hastalara fiziksel olarak stüdyo içerisinde ya da odalarındaki televizyon ekranında kapalı devre ağ üzerinden seyrederken çeşitli programlar sağlamak için kullanılıyor. Bazı hastalar kendi radyo ve TV programlarını yapıp sunma, canlı müzik performansları izleme, oyunlar oynama ve ziyaret eden ünlü konuklarla söyleşi yapma şansı da yakalıyorlar. 

GY-HC500 kamera sadece stüdyoda kullanılmakla kalmayıp, hastanenin çeşitli yerlerinde görüntü ve hikâyeler çekmek, hasta odalarından canlı görüntüler göndermek için mobil kullanım rahatlığı da sağlıyor. Kamera hastanenin WiFi ağına bağlanıyor ve SRT akış protokolünü kullanarak stüdyoya geri yönde görüntü akışı yapmalarına imkân veriyor. Ayrıca tüm hastalar odalarında seyretmekte oldukları etkinliklerle ilgili stüdyoyu arayabiliyorlar. Stüdyo hastanenin birinci katında, ana avlulun yanında olup, camekân içerisinde olduğu için hastalar ve ziyaretçiler içindeki günlük programları görebiliyorlar.

JVC’nin WiFi, 4G-LTE veya kablolu LAN yoluyla ağ bağlantılı ilk IP haberleşme sistemine sahip ilk PTZ kamerası KY-PZ100U PTZ kameralar hem stüdyoda hem de saha ortamlarında tek başına ya da çok kameralı bir sistemin parçası olarak kullanılabiliyorlar. 

Yüksek yayın görüntü kaliteli, minimum gecikmeli ve önceden hata düzeltmeli (FEC) 3G-SDI ve HDMI çıkışlara ek olarak, kameralar bir web tarayıcı veya bu amaçlı RM-LP100 uzaktan kumanda panelinden denetlenebiliyorlar. 

JVC ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilirsiniz.