Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Knauf’tan Üstün Performanslı Akustik ve Ses Yalıtımı Çözümleri
Knauf’tan Üstün Performanslı Akustik ve Ses Yalıtımı Çözümleri
28.04.2021 00:11

Kişilerin ve toplumun sağlığı üzerinde gürültünün olumsuz etkileri konusunda farkındalığın arttırılması amacıyla her yıl 26 Nisan’da “Gürültü Farkındalık Günü” kutlanıyor. Evlerimize kapandığımız, işlerimize sarıldığımız, gürültü kirliliğinin dört bir yanımızı sardığı bu yeni dünya düzeninde ise ses yalıtımı ve akustik çözümlerin ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Tam da bu noktada kişisel yaşam alanlarımızda, ofislerde, ses frekansının deforme olduğu mekânlarda yüksek değerlerde ses yalıtımı sağlayan Knauf, profesyonel, yenilikçi ve fonksiyonel bakış açısı ile üstün performanslı çözümler sunuyor. Yeni nesil çözümleri ile rahatsız edici tüm arka plan seslerini azaltırken, çevreye ve sağlığa duyarlı sistemleri ile yaşam alanlarındaki akustik konforu artırmaya katkı sağlıyor. 

Kanuf ile yaşam alanları daha sessiz… 

Knauf’un sunduğu akustik çözümler içerisinde geniş ürün yelpazesine sahip alçı bazlı Cleaneo Akustik Alçıpan ürünleri, yüksek değerde ses yutum kat sayısına sahip olmasıyla öne çıkıyor. Tüm plaka tipleri ile uygun tavan derinliği ve mineral yün kullanılarak 0,50 αw ile 0,80 αw arasında ses yutum değeri elde edilebilir. Akustik ortamlar yaratırken farklı perforasyon çeşitleri ile estetik yüzeyler elde edebilmeyi sağlayan Cleaneo Akustik Alçıpan, tasarımcıların özgün tasarımlara imza atmasına katkıda bulunuyor. A sınıfı ses yutum değerine sahip Heradesign ürünleri ise ahşap yünü, magnezit bağlayıcı ve su bileşenlerinden oluşuyor. Son derece estetik yüzeyler sunmaya imkan veren Heradesign ürünleri ile de gürültü kolaylıkla kontrol altına alınabiliyor. 

Gürültüyü kontrol altına alırken uygulanabilecek iç cephe duvar sistemlerinden biri olan Silentboard ise çok sayıda kombinasyonla en iyi performans çözümleri sunuyor. Alçıpan çeşitleri arasında en yüksek ses yalıtımı sağlayan ürünlerden biri olarak öne çıkan Diamant’de ses yalıtımı özelliğinin yanı sıra darbe, nem ve yangın dayanımı özellikleri ile de benzerlerinden ayrılıyor. Knauf çözümleri geleneksel sistemlere kıyasla çok daha hafif olması, hızlı uygulanabilmesi ve daha yüksek performans sağlamasıyla benzerlerinden ayrılıyor. Öte yandan Knauf Teknik Danışmanlık Hizmetleri sayesinde projelendirme aşamasında sistemlerle ilgili kapsamlı bilgi alınabiliyor ve uygulama detayları hakkında görüşülebiliyor. 

Knauf ses yalıtım değerleri ile ilgili detaylı bigi sesyalitimi.knauf.com.tr adresinden edinilebiliyor. 

En Çok Okunanlar
Dergi