Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > WMBS Radio, Video Spor Yayınları İçin JVC GY-HC500SPC CONNECTED CAM Kullanıyor
WMBS Radio, Video Spor Yayınları İçin JVC GY-HC500SPC CONNECTED CAM Kullanıyor
21.06.2021 13:00

ABD’nin Uniontown kentindeki ilk yerel radyo istasyonu olan WMBS, 1937 yılından bu yana halkına haber, hava durumu ve yerel spor etkinlikleri yayınlıyor. Küresel COVID-19 salgını başlayınca istasyon kişisel yorumcu katılımının sınırlı olacağını görüp, yerel lise ve yüksekokul spor karşılaşmalarını topluluğuna ve ötesine internet yoluyla canlı aktarabilmek için görüntü yayıncılığı dünyasına giriş yaptı. WMBS bunu yapabilmek için JVCKENWOOD USA Corporation şirketinin bir bölümü olan JVC Professional Video’dan bir GY-HC500SPC CONNECTED CAM kamera satın aldı. 

Score Overlay ve ScoreHub gibi benzersiz spor yayın özelliklerine sahip bu 4K UHD el kamerası, istasyonun karşılaşmaları kaydedip kendi web sitesinde ve Facebook Live’da yayınlamasını sağlıyor. Fayette County ilçesindeki Uniontown, Laurel Highlands, Albert Gallatin, Frazier, Brownsville ve Geibel liselerinin hayranları için WMBS yayınları, yerel takımları takip etmek için önemli bir gereksinim olduğunu kanıtladı. WMBS bir radyo istasyonu olarak spor yapımlarının seslerini aynı anda hem radyo dalgalarıyla hem de web üzerinden yayınlayabiliyor. 

 WMBS Fayette Broadcasting Corporation Genel Müdürü Brian Mroziak açıkladı: “Bazıları web veya Facebook üzerinde seyrederken, diğerleri radyoda dinliyor, bu nedenle sunucuların mümkün olduğu kadar açıklayıcı olmaları gerekiyor. Ancak artık yayınların görsel bir tarafı da olduğu için, görüntüyü seyreden kişileri de cezbetmek istiyoruz. Bunun önemli bir unsuru, profesyonel spor yayınlarında olduğu gibi maçın skorunu görüntüleyebilmek. JVC firması ScoreHub ile çözüm ortaklığı yaptığı için, canlı skor panosuna canlı bağlanabiliyoruz ve bilgileri yayınımızda hemen gösterebiliyoruz. İşte GY-HC500SPC CONNECTED CAM kamerayı harika yapan şeylerden birisi bu.

Birçok yerel yayıncı maçları kendi televizyonlarında yayınlayacak ve taraftarlar ekranın hemen üst kısmında skoru görebilmelerinin iyi olduğunu söylüyorlar. Ayrıca evden seyredenler bilgisayarlarından radyo istasyonunu bulabiliyorlar. Doğrudan Facebook’a yayın yapabilme yeteneği, Mroziak ve ekibinin yararlandıkları en cazip özelliklerden birisi. 

Mroziak aktardı: “JVC kamera diğer tüm kamera tiplerinden çok daha kolay, çünkü Facebook’a doğrudan yayın yapmak için kameranın kendisini kullanabiliyor; dizüstü bilgisayar veya grafik yazılımları getirmeye gerek kalmıyor. Kamerayı birkaç dakikada ayarlayıp çekime hazır hale geliyorsunuz. Önceden bu kameralarla ve internet yayınıyla pek çalışma deneyimi olmayan çoğumuz için öğrenmek ve sorunsuz çalışmak gerçekten kolaydı.

WMBS ekibi yayınların çoğunu kaydedip daha sonra seyirciler için YouTube’da yayınladı. Mroziak sözlerini şöyle tamamladı: “Kendi yerel yayınımızı sürdürebildik ve internete koyduk. Görüntü kalitesi harika ve sonuçlardan çok memnunuz. Ülke şu anki eğitim-öğretim yılının sonuna gelirken, yerel Penn State Fayette Campus ile gelecek sezon spor etkinliklerini yayınlama konusunda görüşmelerimiz devam ediyor. Yapmakta olduklarımızın potansiyelini genişletme yeteneklerine sahip olmaktan heyecan duyuyoruz.

JVC ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilirsiniz.