Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > AWS Media Intelligence Çözümleriyle Mediator-X İşbirliği İçerik Sağlayıcılara Güçlü Medya Yönetim Araçları Sunuyor
AWS Media Intelligence Çözümleriyle Mediator-X İşbirliği İçerik Sağlayıcılara Güçlü Medya Yönetim Araçları Sunuyor
22.06.2021 10:35

Medya ve eğlence teknolojisi çözümlerinin küresel öncülerinden Evertz, AWS Media Intelligence (AWS MI) çözümlerini desteklemek için Amazon Web Services (AWS) ile işbirliği yapıyor. Böylece yayıncılara ve internet medya yayın hizmetlerine, Evertz’in Emmy ödüllü Mediator-X içerik yönetim platformunda kullanmaları için gelişmiş resim ve görüntü analiz ve konuşmadan metne çevrim araçları sunuyor. 

Evertz 50 yıldan fazla zamandır içerik yaratıcılarla izleyiciler arasında bağlantı kuruyor, yazı ve altyazı ekleme gibi hizmetleriyle karmaşık yayın ve yeni medya iş akışlarını basitleştiriyor. Evertz’in Mediator-X platformu konuşmadan yazıya ve altyazıya dönüştürme dosyaları üretmek ve almak için uygun maliyetli bir yol sunmak için Amazon Transcribe’ın otomatik konuşma tanıma (automatic speech recognition - ASR) hizmetlerinden yararlanarak bu süreci hızlandırmaya devam ediyor ve pahalı, yoğun emek gerektiren konuşmayı yazıya dönüştürme hizmetlerine olan bağlılığı azaltıyor. Evertz.io’da bir yazılım hizmeti (SaaS) modeli olarak alınabilen ve AWS üzerinde de çalışabilen Mediator-X’in Render-X kod dönüştürme yazılımı, yazı dosyalarını tüm karasal, DTC ve OTT TV kanallarında ve VoD/DTC işlerinde kullanmak için farklı formatlara çevirerek, kaynak edinmede yedekli çalışma gereğini ortadan kaldırıyor. 

Mediator-X içerisine alındıktan sonra, platform içerikte yayın için uygun olmayan kaba konuşma, marka ismi ve diğer referanslar olup olmadığını anlamak için sözcük filtreleme gibi bir dizi gözden geçirme gerçekleştirebiliyor. Bunun ötesinde manuel gözden geçirme gerekiyorsa, aynı dosyalar Mediator-X’ten dışarıya aktarılıp son yazı ve altyazı düzenlemesi için harici yazı ve altyazı hizmetlerine ulaştırılabiliyor.

Ayrıca Mediator-X görüntü indeksleme ve kalite kontrol, tekrar oynatım, post prodüksiyon için zaman koduna atlayıp geçme için konuşmadan yazıya çevrim dosyalarını zaman koduyla kaydediyor.

Evertz ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.