Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Ross Video Primestream’i Satın Aldı
Ross Video Primestream’i Satın Aldı
22.06.2021 10:56

Ross Video, Primestream firmasını satın aldığını açıkladı. 1999 yılında kurulan Miami’deki Primestream, medya varlıklarının kaydedilmelerini, yapımlarını, yönetim ve dağıtımlarını sağlayan medya varlık iş akışı çözümleriyle dünyaca tanınıyor. Ödüllü çözümleri Cisco, Microsoft Studios, Verizon Media, USC Annenberg School of Journalism, Nordic Entertainment Group, RSI (Radiotelevisione svizzera),The NFL Network, ABP News ve Sun TV gibi önemli uluslararası kuruluşlar tarafından kullanılıyor.

Primestream çözümleri kurumsal, dijital medya, spor ve yayın sektörleri içerisinde çalışan müşterileri tarafından kullanılıyor. Çözümleri her piyasadaki karmaşık, giderek artan ve benzersiz yaratıcılık, işletme ve teknoloji sorunlarını çözmek için tasarlandı. Primestream HD’den 4K ve VR/360’a kadar dosya tabanlı içerikler ve canlı sinyaller için geniş kapsamlı bir dizi iş akışını destekleyerek, kullanıcıların kurgu, haber odası üstveri günlük kaydı (metadata logging), denetim odası playout işlemlerini hızlandırmalarını, ve canlı yayından, otomatik isteğe bağlı playout’tan veya çeşitli OTT platformlarında yayınlamadan önce içerikleri kesintisiz paylaşmalarını, kurgulamalarını, gözden geçirmelerini ve onaylamalarını sağlıyor. 

Ross Video’nun 2009 yılından bu yana on yedincisi olan bu satın alım, Ross personelinin sayısının 1000 kişi eşiğini aşmasını sağlıyor. Ross CEO’su David Ross, herhangi bir tartışma veya kafa karışıklığına meydan vermemek için, her bir Primestream personelinin kendisini bininci Ross çalışanı olarak adlandırabileceğini açıkladı. 

Bu satın alımla Primestream ürün portföyünün yanı sıra Başkan/CEO Claudio Lisman ve EVP Namdev Lisman ile şirketin ar-ge ve teknik destek ekiplerinin tamamı Ross firmasına geçiyor. 

Ross doğal olarak kendi Streamline medya varlık yönetim çözümü ile artık sahibi olduğu Primestream ürünlerini zaman içerisinde bütünleştirerek, tamamen birleşik bir grafik ve yapım varlık yönetim platformu yaratacak. 

Ross Video ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.