Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > FilmLight Renk Uzmanlarına Ödül Vermeye Başlıyor: Başvurular Açıldı
FilmLight Renk Uzmanlarına Ödül Vermeye Başlıyor: Başvurular Açıldı
20.06.2021 10:13

Renk yönetimi teknolojileri alanında uzman firma FilmLight, dünya çapında renk uzmanlarını ve renk sanatını ödüllendirecek yeni bir ödül programı sunuyor. Profesyonel kuruluşlarla birlikte düzenlenen ödüller, her türlü renk derecelendirme teknolojisi kullanan renk uzmanlarına açık olup, bu yıl kazananlar Polonya’daki EnergaCAMERIMAGE 2021 etkinliğinde açıklanacak.

Ödüllerin başlangıç yılı olan 2021’de programda dört kategori var: Uzun metrajlı sinema filminde çalışan bir renk uzmanı; sinemada gösterim amaçlı olmayan, veya televizyon dizisi yapımı renk uzmanı; reklam veya müzik klipi renk uzmanı; ve yaratıcı bir sonuç elde etmek için teknolojinin en yenilikçi kullanımı. Ödüllere tanınmış sinema uzmanları, görüntü yönetmenleri ve sektörde çalışan diğer yaratıcılar karar verecek.

FilmLight’ın sponsor olduğu ve organize ettiği Colour Awards 2021 yarışmasına her türlü renk derecelendirme teknolojisini kullananlar ve tutkulu amatörlerden sektörün emektarlarına kadar tüm renk uzmanları başvurabiliyor. Değerlendirme süreci için ayrıntılı ölçütler yakında açıklanacak, ama ana unsur teknolojinin görsel olarak ufuk açıcı ve tatmin edici görseller yaratmak için kullanılması.

16 Haziran’da başlayan başvurular 15 Eylül’de bitecek ve Ekim ayında elenenler dışında aday olmaya hak edenlerin listesi açıklanacak. Kazananlar Kasımda EnergaCAMERIMAGE 2021 etkinliğinde duyurulacak.

FilmLight ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 297 88 77 numaralı telefondan Provid’i arayabilirsiniz.