Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Mo-Sys VP Pro XR Medya Sunucu ile Gelişmiş Sinematik Yetenekler
Mo-Sys VP Pro XR Medya Sunucu ile Gelişmiş Sinematik Yetenekler
25.10.2021 16:02

Sanal yapım ve görüntü robotik alanında öncü firmalardan Mo-Sys Engineering, film ve televizyona yönelik son piksel XR (eXtended Reality) yapım taleplerini karşılamak amacıyla LED volume yapılandırmaları için yeni birçok düğümlü medya sunucu çözümü sunuyor.

Özellikle LED volume alanında olmak üzere sanal yapımların hızla artması üzerine Mo-Sys 20 yılı aşan film ve televizyon teknolojilerindeki yenilikçiliğinden ve deneyiminden yararlanarak, XR medya sunucularında bir adım ilerisini yarattı.

Mo-Sys VP Pro XR sunucu, çok düğümlü nDisplay mimarisi, gelişmiş bir VP Pro gerçek zamanlı kompozitör/senkronizör ve yeni bir XR araç setini bir araya getiren bir donanım ve yazılım çözümü. XR medya sunucu sistemi görüntü yönetmenleri, kameramanlar ve birinci kamera asistanları için sinematik yetenekler ve standartlar sağlamak üzerinde yoğunlaşıyor.

VP Pro XR, kısa süre önce Mo-Sys Cinematic XR Focus özelliğinin açıklanmasının ardından çıktı. Cinematic XR Focus dünyada bir ilk olarak optik odaklamadan sorumlu birinci kamera asistanlarına bir LED volume kurulumunda odağı gerçek ve sanal unsurlar arasında ilerletme imkânı veriyor. 

Bugüne kadar XR alanında canlı etkinlik donanım firmaları hakim oldu. Bu XR volume sistemleri post prodüksiyonda birleştirmeyi ortadan kaldırıp maliyet tasarrufları sağlarken ve olay yerine ulaşım maliyetlerini düşürürken, çekimlerde kısıtlamalar da getirdiler ve çıkışta verdikleri görüntü gerçek olmayan zamanda yapılan birleştirmeyle karşılaştırılabilecek düzeyde değil. Mo-Sys VP Pro XR medya sunucu çözümünün yaratılmasının ardındaki neden bu.

VP Pro XR sunucu, Mo-Sys’in Cinematic XR girişimi kapsamında çıkan ilk ürün. Cinematic XR’ın amacı, canlı etkinlik LED teknolojisini kullanarak son piksel XR yapımlarını görüntü kalitesi ve çekim yaratıcılığı açısından geliştirmek.

Mo-Sys ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 297 88 77 numaralı telefondan Provid’i arayabilirsiniz.