Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Open Broadcast Systems Kodlayıcılarında 5G Desteği
Open Broadcast Systems Kodlayıcılarında 5G Desteği
20.06.2021 10:28

Open Broadcast Systems kodlayıcı ürünlerine 5G desteği ekledi. Böylece firmanın kodlayıcılarından yayın görüntüsü toplama kalitesinde, düşük gecikmeli, yüksek kaliteli görüntüler aktarılabiliyor.

5G küresel olarak yayılmaya devam ettikçe daha yüksek bağlantı kalitesi sunacak, hareket halinde çalışırken bant genişliği kapasitesini arttıracak ve uçtan uca gecikmeleri 100 milisaniyeye kadar kısaltacak. Yüksek bant genişliği sayesinde yayıncıların çok daha fazla etkileşim sunmalarını sağlamanın yanı sıra, kaliteden ödün vermeden mobil ağlar üzerinde uzaktan yapım olanaklarını zenginleştirecek. Böylece yayıncılar müşterilere fazladan kamera açıları veya ilgi çekici deneyimler eklemek gibi daha iyi eğlence deneyimleri sunabilecekler.

Open Broadcast Systems mevcut kodlayıcı ürünlerine 5G desteği eklemekle müşteriler için harici donanım gerekmeden 5G üzerinden canlı görüntü toplamayı mümkün hale getirdi. Bu bütünleşme her türlü yayıncı ve içerik sağlayıcı için 5G üzerinden görüntü dağıtımını kolaylaştırıyor ve 5G ağ olan her yerden uzaktan yapımı mümkün kılıyor.

Open Broadcast Systems Kurucu ve CEO’su Kieran Kunhya şunları söyledi: “Kodlayıcılarımıza 5G desteği eklememiz sayesinde müşteriler ilk olarak mobil ağlar üzerinde 100 milisaniyenin altında gecikmelerle “Backpack Quality” değil “Broadcast Quality” deneyimi yaşayabilecekler. Kodlayıcısında yedek bir yuva olan herkes, daha geniş bağlantı yeteneklerinden yararlanmak için 5G modemler ekleyebilecek.