Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sony VENICE Kamera Japon Yenilikçilik Enstitüsünden Ödül Aldı
Sony VENICE Kamera Japon Yenilikçilik Enstitüsünden Ödül Aldı
25.07.2021 15:35

Japonya Buluş ve Yenilikçilik Enstitüsü JIII (Japan Institute of Invention and Innovation) tarafından maddi olarak desteklenen Ulusal Buluş Ödülleri (National Commendation for Invention), ilk olarak 1919 yılında buluş yapanları, buluşları uygulayanları ve buluşları cesaretlendirmek için önemli katkı yapanları onurlandırmak için verildi. Bu programın amacı, Japonya’da buluşları teşvik etmek ve geliştirmek, bilim ve teknolojinin gelişmesine, endüstrinin teşvik edilmesine katkıda bulunmak. 

Başkan HATSUMEI KYOKAI (JIII) ödülü

National Commendation for Invention ödülleri bilim ve teknoloji alanında öne çıkacak kadar yaratıcı ve dikkat çekici sonuçlar elde edilerek uygulanan buluşlara veriliyor.

CineAlta VENICE kameranın tasarımı

VENICE kameranın magnezyum ve alüminyumdan yapılmış, haddeden çekilmiş, köşeleri yuvarlak metal kasası, zorlu ortamlarda bile güvenilir çekim için oldukça sağlam. Ayrıca Hollywood filmleri gibi büyük ölçekli ekip çekimleri için kameranın her iki tarafında birden fazla kameraman tarafından aynı anda ayarlar için kontrol panelleri var. Kameramanın ve asistanının rolleri göre düşünülüp yerleştirilmiş butonlar, kolay ve güvenilir çalışma sağlıyor. Dahası, modüler yapısı sayesinde kullanıcılar resim sensör bloğunu kamera gövdesinden ayırabiliyor ve uzatma kablosu aracılığıyla en fazla 5 metre mesafeden çekim yapabiliyorlar (VENICE uzatma sistemi CBK-3610XS ile).

Çok rahat taşınabilen, mobil bir kamera olduğu için VENICE 3D filmler, VR canlı müzik çekimleri, gimbal çekimleri, otomobil veya uçak kokpiti gibi dar yerlerdeki çekimler gibi yenilikçi içerik yapım çalışmalarına katkıda bulunuyor.