Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Tayland Ulusal Yayıncılık Hizmetleri PHABRIX SxE Test ve Ölçüm Aygıtları Aldı
Tayland Ulusal Yayıncılık Hizmetleri PHABRIX SxE Test ve Ölçüm Aygıtları Aldı
26.07.2021 10:25

Tayland Ulusal Yayıncılık Hizmetleri (NBT), 1 adet PHABRIX SxE el test ve ölçüm aygıtı satın aldı. Genel merkezi başkent Bangkok’ta yer alan NBT, Tay devletine bağlı Hükümet Halkla İlişkiler Bakanlığı (PRD) tarafından işletiliyor. Donanımı PHABRIX bayii Strong Brothers 1961 Company Limited tedarik etti.

NBT’nin eski SD test ve ölçüm donanımının yerini alan SxE aygıtları, ileri düzeyde fiziksel katman analizleriyle HD görüntü ve ses üretimi, analizi ve takibi sağlıyor. 

SxE üç yüz elliden fazla farklı formatın SMPTE uygunluk testlerini destekleyerek, geniş kapsamlı bir görüntü araç seti sunuyor. Zengin içerikli görüntü ve ses ölçüm araçları arasında hareketli test paternli bir sinyal üreteci, yüksek performanslı bir dalga şekli ve ANC/VANC denetleyici var. SxE aygıtları, Dolby E, Dolby Digital ve Dolby Digital üstveri ve bit akışı analizleri desteğiyle 16 kanallı ses üretimi ve ölçümü de sunuyor. Anında RTE (Real-Time Eye) teknolojisi fiziksel katman testlerini hızlandırıyor ve yükseliş zamanı, düşüş zamanı, delta, overshoot ve kablo uzunluğu gibi başlıca değişkenler için otomatik ölçümler ve günlük olay kayıtları (log) sağlıyor. Seğirme (jitter) analiz aleti, bir zamana göre seğirme grafiği kullanarak seğirmenin yapısını hızla analiz ediyor.

Tayland Ulusal Yayıncılık Hizmetleri Mühendislik Destek ve Geliştirme Bürosu Müdürü Kachan Kannika yorum yaptı: “PHABRIX SxE test ve ölçüm araçlarının işlevselliği, portatifliği ve fiyatına göre sunduklarından çok etkilendik. Üniteler ekibimiz için hemen alınıp kullanılacak kadar sezgisel ve mantıksal olduğu için hiç eğitim gerekmedi.

PHABRIX CEO’su Phillip Adams ekledi: “SxE dünya çapında yayın sektöründeki müşterilerimizi cezbediyor; şu anda yedi binden fazla ünite sahada. NBT’nin yeni HD yapım stüdyosu için SxE aygıtlarını seçmesine sevindik. SxE yeni HD yapım stüdyosunu güvenilir ve çok yönlü bir şekilde izlemesi için gelişmiş tanı araçları ve gerçek portatiflik sunuyor.

PHABRIX ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0312 438 68 18 numaralı telefondan İdeaPro’yu arayabilirsiniz.