Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Litepanels Gemini 1x1 Hard LED Işık Paneli
Litepanels Gemini 1x1 Hard LED Işık Paneli
22.01.2022 14:15

Aydınlatma sektörün en önemli markalarından biri olan Litepanels firması, 2021 yılı başında yeni ürünü Gemini 1x1 Hard modelini dünya piyasalarına sundu. 

Litepanels, televizyon ve sinema endüstrisi için LED panel aydınlatmasının öncüsüdür. Orjinal 1x1 LED panelden başlayarak, kamera üstü ışıklar, fresneller, RGB ışıklarla sektördeki yenilikçiliğe açık öncülüğünü günümüzde de sürdürmektedir. Bu ürünlere yüksek kalitede, hafif, sağlam ve güvenilir pek çok Litepanels ürünü örnek gösterilebilir. Özellikle çeşitli varyasyonlarıyla, daylight, tungsten, bicolor, soft ve bi-focus modelleri ile Astra serisi, beyaz, tungsten, yumuşak ve çift odaklı modelleri ile Gemini RGBWW serisi öne çıkmaktadır. 

Amerikan Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi ilk kez bir aydınlatma ürünleri üreten firma olan Litepanels firmasına “Teknoloji ve Mühendislik Emmy” ödülü vermesi şaşırtıcı olmamıştır. Sahneniz ne olursa olsun, onu nasıl aydınlatırsanız aydınlatın, Litepanels ’ler sonsuz yaratıcılık için olağanüstü ışıklar sunar.

Farklı modelleriyle sektörde kullanılmakta olan Gemini serisinin bu yeni modeli, kompakt ve hafif Gemini 1x1 Soft modelinin yaratıcı vizyonuna ilave olarak, setinize yüksek kaliteli sinematik aydınlatma imkanını sunuyor. 1x1 bir armatürde şimdiye kadar görülen en fazla aydınlatma seçeneğini sunan, ışığı anında güzel bir yumuşak beyaz ışıktan tam doygun RGBWW kontrolüne kadar kontrol eden bu yeni Gemini modeli, sonsuz yaratıcı aydınlatma seçenekleri için ihtiyacınız olan en üst düzeyde esnekliği tek bir benzersiz armatürde sunabiliyor. İster stüdyoda ister dışarıda, kullanıcı dostu, kurulumu hızlı Gemini 1x1, ihtiyacınız olan her şeyi tek bir panelde çözebiliyor.

Olağanüstü Yaratma Gücü

Ekranda olağanüstü olanı yaratmak için hayal gücünüzü güçlendirin. 3000 lüks @10ft/3m’nin üzerinde inanılmaz derecede parlaklık ile Gemini 1x1 Hard, şimdiye kadarki en parlak ve en doğru 1x1 ışığı sunar. Ton, doygunluk, yoğunluk, jeller ve efektlerin hassas kontrolü ile bir ipeği patlatın, difüzyon katmanları oluşturun veya bir tahtadan ışığı sektirin, Gemini 1x1 Hard size kendi olağanüstü durumunuzu kontrol etme ve yaratma gücü verir.

Ultra Parlak, Sert ve Yumuşak Işık

3000 lüks @10ft/3m’nin üzerinde olağanüstü bir çıkış ve 46 derecelik dar bir ışın açısı ile Gemini Hard, diğer 1x1 LED panellerden daha yoğun beyaz veya zengin doygun renkler verir. İnanılmaz derecede parlak bir ham ışık için difüzörü çıkarın - 200 W HMI’dan %20 daha güçlü - veya olağanüstü parlaklığa sahip mükemmel yumuşak ışık sağlamak için Gemini Hard ile birlikte verilen ultra hafif ve kubbeli difüzörleri kullanın.

Hafif Tasarım - Endüstriyel Güç

Stüdyoda veya yerde günlük set yaşamının zorlu taleplerini karşılayacak kadar sağlam olan kompakt ve hafif Gemini, hızlı donanım ve kolay taşıma için yalnızca 6 kg ağırlığındadır. Dayanıklı, sağlam malzemeler kullanılarak endüstriyel standartlarda üretilen Gemini, yatırımınızı yıllarca korumak için tasarlanmıştır, böylece Gemini 1x1 Hard ‘a her seferinde güvenebilirsiniz.

Hızlı Değişen Üretimler İçin Talep Üzerine Seçim

Gemini Hard’ın inanılmaz gücü, 1x1 panelin yaratıcı potansiyelini genişletiyor. Daha fazla komuta ve kontrol gücüyle, daha az güçlü armatürlerle mümkün olmayan çok çeşitli difüzyon ve yaratıcı ışık şekillendirme araçlarını kullanabilirsiniz. 16 milyondan fazla renk, 300 jel ve 11 özelleştirilebilir özel efekt içeren tam RGB kontrolü ile birleştirilen Gemini 1x1 Hard, hayal gücünüze uyum sağlar.

Her Sahnede Doğal Olarak Doğru

Gerçeğe uygun renk üretimi Gemini ile doğal olarak gelir. 98’lik CRI ve TLCI derecelendirmesi ile Gemini 1x1 Hard, herhangi bir kare hızında, deklanşör açısında veya %100-0.1’den herhangi bir yoğunlukta renk kayması veya titreme olmadan 2.700K - 10.000K arasındaki herhangi bir CCT’de tutarlı bir şekilde doğru ve güvenilir beyaz ışık sunar. Yakın plan mum ışığından parlak güneş ışığına kadar sahnenizdeki her şeyin gerçeğe uygun göründüğünden ve ekrandaki yeteneğinizin ten tonlarının mükemmel şekilde işlendiğinden emin olabilirsiniz.

Teknik ve Fiziksel Özellikler

 • RGBWW LED Panel
 • 10ft/3m’de (Gün Işığı) 3.000 lux aydınlatma gücü 
 • 46° Işın açısı özelliğinde TIR lensler
 • Anında daha yumuşak ışık için ultra hafif ve kubbeli difüzörler
 • 2.700-10.000K arasında genişletilmiş beyaz renk sıcaklığı aralığı
 • Olağanüstü renk doğruluğu, TLCI/CRI 98
 • Tam RGBWW renk gamı karıştırma
 • Ton, Doygunluk ve Yoğunluk kontrolü
 • Tam artı/eksi yeşil renk düzeltmesi
 • 16 milyondan fazla renk, 300 jel ve 11 özelleştirilebilir özel efekt içeren tam RGB kontrolü
 • Herhangi bir kare hızında veya deklanşör açısında 0,1 – %100 otomatik titreşimsiz karartma
 • Kablolu veya kablosuz DMX ve Bluetooth uzaktan kumanda seçenekleri
 • Fan kontrolü
 • USB güncelleme desteği
 • 50,000 saat üzerinde LED ömrü
 • 320(h) x 320(w) x 110(d) ebatlar
 • Çoklu voltaj 100-240VAC; DC Girişi 13-33VDC
 • %100 yoğunluk çıkışı ile isteğe bağlı mobil pil gücü
 • Hafif: Askı aparatı ve güç kaynağı dahil 6,0 kg

Litepanels ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0312 438 68 18 numaralı telefondan İdeaPro’yu arayabilirsiniz.