Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Martin Professional MAC Aura PXL Işıklar Polonya’nın Sesini Aydınlatıyor
Martin Professional MAC Aura PXL Işıklar Polonya’nın Sesini Aydınlatıyor
27.07.2021 11:00

HARMAN Professional Solutions, Stage Source ve ATM System firmalarıyla işbirliği yaparak Polonya’da realite televizyon programı The Voice of Poland için yeni Martin MAC Aura PXL ışık kaynaklarıyla dinamik bir aydınlatma tasarımı sağladı. 

Uluslararası ajansa bağlı bir televizyon yayın imtiyaz ağı The Voice’ın bir parçası olan realite yarışması The Voice of Poland, canlı televizyon yayınında şarkıcılara ünlü jüri üyeleri ve koçlar önünde ses yeteneklerini sergileme fırsatı veriyor. İlk olarak 2011 yılında yayınlanan programın on birinci sezonu Varşova’da çekildi ve oyuncu Masiej Musial sundu. 

Ulusal çapta yayınlanan programda üstün yapım kalitesini garantilemek için yapımcılar ATM System şirketinden hem sahnede hem de kamerada dinamik ışıklandırma sağlayacak, heyecan verici bir aydınlatma tasarımı sağlamasını istedi. ATM System, distribütör Stage Source ile işbirliği içerisinde üstün teknolojili Martin MAC Aura PXL çok kaynaklı yaygın ışık kaynaklarının dünya çapında televizyonda ilk kullanımıyla güçlü bir aydınlatma çözümü sağladı. 

StageSource CEO’su Radosław Zacheja şunları söyledi: “Daha önce The Voice Of Poland için Martin VC Dot ışık kaynaklarından yararlandık ve bu kullanım üzerine yapımcılar göz alıcı aura efektleri için daha fazla Martin ışık kaynağı talep ettiler. MAC Aura PXL ışık kaynaklarını sadece kamera üzerinde güzel duran güçlü ışık demetleri ve yaygın ışıklar sundukları için kullanmadık. Bu yeni aydınlatma aygıtları piksel eşleştirme ve efektleri için de çok iyiler. Yapabildiğiniz efekt türleri gerçekten ilginç olup, diğer yaygın ışık kaynaklarından farklı görünüyorlar. Bu program, göstericilerin isimlerini görüntüleme veya şarkı söylemeye başlamaları için geriye doğru giden sayılar gibi piksel programlamayla neler yapabileceğinizi göstermek için iyi bir fırsat oldu.

Martin MAC Aura PXL, Martin’in yenilikçi çok lensli ve arka ışık teknolojili Aura yaygın ışık ailesine son katılan model. Martin MAC Aura PXL ışık kaynakları, televizyon programları, kurumsal etkinlikler, gece kulüpleri ve turne uygulamaları için ideal, hafif ve küçük yapısında dar ışık demetleri ve geniş, yüksek yoğunlukta yaygın ışık alanları sunuyor. Ana ışık demeti pikselleri ve arka aydınlatma için ayrı ayrı piksel denetimi özelliğine sahip ilk yaygın ışık olan Martin MAC Aura PXL, DMX, Art-Net, sACN ve Martin P3 yaratıcı görüntü protokolü dahil bir dizi denetim yöntemiyle tam uyumlu.

Zacheja sözlerine devam etti: “Programın aydınlatma tasarımcısı, MAC Aura PXL ışık kaynakları ile elde ettiği benzersiz görünümlerden son derece tatmin oldu. Her bir piksele erişebildiğimiz için çok çeşitli şekiller ve görsel efektler programlayabildik ve bunları LED ekranlarla ve diğer arka plan unsurlarıyla bütünleştirebildik. Diğer ışık kaynaklarıyla bunu pek yapamazsınız. Bu birçok olanağın kapısını açıyor, ve henüz çok kişinin bu ışık kaynaklarından tam olarak yararlanabildiğini sanmıyorum. Aydınlatma sektörünü bu potansiyeli gerçekleştirmenin yollarını anlaması için Martin ile yakın işbirliği içerisinde çalışarak P3 yazılımı yoluyla eğitiyoruz. Genel olarak Martin ürünleriyle çalışmanın iyi tarafı da bu; hızlı teknik destek ve zengin eğitim malzemelerine erişim, müşterilere ve aydınlatma uzmanlarına gelişmiş uygulamaları sergilemeyi kolaylaştırıyor. Bugün bile COVID nedeniyle yaşadığımız tehlike ve kısıtlamalar ortamında HARMAN’ın kesintisiz işbirliği ve iletişimine belki her zamankinden daha fazla güvenerek çalışabiliyoruz.

HARMAN Professional ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 312 24 24 numaralı telefondan Ertekin’i arayabilirsiniz.