Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > 700km Yaz Oyunları Meşale Yolculuğu TVU Çözümleriyle Twitch Üzerinde Canlı Yayınlandı
700km Yaz Oyunları Meşale Yolculuğu TVU Çözümleriyle Twitch Üzerinde Canlı Yayınlandı
27.07.2021 11:02

Bulut ve IP tabanlı canlı görüntü çözümlerinde piyasa ve teknoloji önderlerinden TVU Networks, zorlu spor atletleri ve ilham verici Alex Roca ile Valenti Sanjuan’ın Yaz Oyunları meşalesini teslim etmek için iki kişilik bisikletle yaptıkları 700 kilometrelik yolculuğu TVU Nano Router ve TVU PowerPac2 kullanarak canlı olarak yayınladıklarını bildirdi. 

Valenti Sanjuan (önde) ve Álex Roca (arkada) Barcelona’dan Madrid’e bisiklet sürdüler.

Broadcast over Sanjuan’ın Twitch kanalı (twitch.tv/valentisanjuan) üzerinde yüz binden fazla izleyiciye yayınlanan etkinlik, Yaz Olimpiyatlarının bir sponsoru olan Toyota’nın #StartYourImpossible hareketinin bir parçasıydı. 

Sanjuan şunları söyledi: “Yolculuğun en zorlu ve en uzak kısımlarının bazıları sırasında 7 gün 24 saat online kalmak için TVU Nano Router yönlendiricimizi PowerPac2 pilimizi kullandık. Bir kez bile görüntü akışımızı kaybetmedik. Günde 100 kilometre pedal çevirdiğimiz için, bağlantımız konusunda endişe duymamak çok rahatlatıcıydı.

500 gramdan hafif TVU Nano Router, hücresel bağlantıları birleştirebilen (bonding) en güçlü ve hafif yönlendiricilerden birisi. 200 Mbps kararlı bant genişliği sağlıyor ve canlı görüntü akış yayınları için ideal. Lityum-iyon bir batarya olan TVU PowerPac2, USB-C, D-tab ve USB kullanılarak her koşulda her türlü aygıta enerji sağlayabiliyor. TVU PowerPac2 oldukça başka bir güç adaptörü taşımaya gerek yok. 

Sanjuan sosyal medya ağlarında çok sayıda takipçisi olan, aşırı ve zorlu koşullardan yayın yapmasıyla bilinen birisi. Serebral palsi hastalığı taşıyan Roca, Sanjuan’a Titan Desert, Camino de Santiago ve ayrı olarak Barcelona Half Marathon etkinliklerinde eşlik etti. Yaz Olimpiyatları meşalesini teslim etmek için yapılan yedi günlük bisiklet sürüşü için atletler, bu deneyimin her saniyesini İspanya ve dünyanın geri kalan tümüyle paylaşmak için gereken bağlantı ve teknik desteğe sahip olacaklarını garantilemek istediler. 

Valenti Sanjuan, TVU Nano Router ile birlikte.

Barcelona’dan Madrid’e 700 kilometrelik bu bisiklet yolculuğunun bölümlerini YouTube’da izleyebilirsiniz: https://youtu.be/KM_OjpJKqmA     

Burada ise Sanjuan yolculuğu Twitch yoluyla yayınlamak için TVU Nano Router kullanımını anlatıyor: https://youtu.be/R_T-v5nXol4

TVU Networks ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 363 04 04 numaralı telefondan Alen Elektronik’i arayabilirsiniz.