Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Kent State University eSports Canlı Yayınlarını Marshall Kameralar Çekiyor
Kent State University eSports Canlı Yayınlarını Marshall Kameralar Çekiyor
24.07.2021 14:46

Kent State University eSports programını ilk olarak 1998 sonbaharında başlattı ve bu çok büyük bir şeyin başlangıcıydı. Bugün 400 öğrencili ve günden güne artan topluluğuyla üniversitenin takımı,  Overwatch, League of Legends, Rocket League ve Hearthstone yarışmalarında birinciliğe oynuyor. Atletlerin tepkilerini ve diğer oyuncular ve takım üyeleriyle etkileşimlerini çekerek canlı internet akışlarını zenginleştirmenin yollarını arayan Kent State University Yayın Mühendisi Jason Forbes, Marshall Electronics’in minyatür CV503 POV (point of view) ve eksiksiz özellikli CV730 PTZ kameralarına yöneldi.

Üniversite, gözlem kameralarını derslikler ve laboratuvarlarda, video kameralarını geleneksel spor için tüm kampüste zaten kullandıklarından Marshall markasını tanıyorlardı. Kent State University’nin 12 kişilik arena oyun alanı, görüntü yapım donanımının çoğunu sağlayan Heartland Video’nun yardımıyla tamamen kurum içinde yapıldı. Marshall’ın ultra küçük boyutlu kameralarının kullanılması sayesinde ekibin canlı Twitch yayınları hiçbir oyuncunun dikkatini dağıtmadan zenginleştirildi. 

 Forbes yorum yaptı: “Atletlerin tepkilerini yakalamak için 12 oyuncu istasyonunun her birine oyun kamerası olarak bir CV503 POV kamera yerleştirdik. Oyuncuları daha geniş açıyla çekmek için arena alanına iki adet CV730 PTZ kamera ve tekerlekli stüdyoya ek bir CV730 yerleştirdik. Denetim odasında gözlemci bilgisayarlar ve Marshall denetleyiciler bulunuyor.

Marshall Electronics ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.