Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Jeonju Ulusal Eğitim Üniversitesinde HARMAN Professional Çözümleriyle Üstün ses Kalitesi
Jeonju Ulusal Eğitim Üniversitesinde HARMAN Professional Çözümleriyle Üstün ses Kalitesi
24.07.2021 14:49

HARMAN Professional Solutions, Güney Kore’deki Jeonju Ulusal Eğitim Üniversitesi’nin (Jeonju Gyoyung Daehakgyo) çok amaçlı konser salonunu son teknolojili bir canlı ses güçlendirme sistemiyle donatmak için TechDataPS ile işbirliği yaptı.

Jeonju Ulusal Eğitim Üniversitesi’nin Hwangkak salonu, kısa süre önce yeniden şekillendirilen, 28 yıllık bir bina. Seminer salonları, bekleme alanları ve soyunma odalarının yanı sıra, 9,800 metre karelik tesiste 470 kişilik birçok amaçlı konser ve konferans salonu var. Salonda en iyi kalitede sesi garantilemek için üniversite modern bir ses sistemine gereksinim duydu. Jeonju Ulusal Eğitim Üniversitesi, TechDataPS firmasından performans alanını HARMAN Professional Solutions’tan JBL Professional hoparlörler, Crown yükselteçler, Soundcraft mikserler dahil olmak üzere son teknolojili çözümlerle donatmasını istedi. 

TechDataPS, Jeonju Ulusal Eğitim Üniversitesi’nin konser salonunda öğrencilere ve konuklara etkileyici etkinlikler hazırlayabilmek için sade ama dinamik bir ses sistemi istediğini bildirdi. Ekip salonda en iyi sesi sağlamak için kusursuz hoparlör konumlandırma ve frekans ince ayarı üzerinde yoğunlaştı. Temiz ses iletimleri ve mükemmel çözünürlükleri sayesinde JBL hoparlörler proje için ideal performans gösterdi. 

Hwangkak öğrenciler için derslik olarak da kullanıldığı için, TechDataPS her koltuktan konuşmaların net anlaşılabilmesini garantilemek için ana sistem olarak JBL VerTec VT4886 hoparlör grubu (line array) kurdu. Ekip hoparlörleri Crown I-Tech 4x3500HD, XTi 1002, XLi1500 ve XLi800 yükselteçlerle güçlendirdi. TechDataPS çok çeşitli etkinliklerde profesyonel ses veren miksler için Soundcraft Si Expression 3 ses mikserleri kullandı.

Üniversite personeli, TechDataPS firmasının kurduğu HARMAN sisteminin salondaki dersler ve gösteriler sırasında dengeli ses kapsamı ve doğal ses kalitesi sağladığını bildirdi. JBL VT4886 hoparlörlerin salondaki yankıyı azaltmaya yardımcı olan eşit dağılımlı bir yayılım paterni ile alana uygun bir frekans tepkisi gibi birçok avantaj getirdiğini söylediler. 

HARMAN Professional Solutions Asya-Pasifik Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Amar Subash şunları söyledi: “Jeonju Ulusal Eğitim Üniversitesindeki geniş çeşitlilikte etkinliklere gelişmiş ses sistemleri sağlamak ve etkileşimli öğrenme tarzlarını desteklemek, HARMAN için bir öncelik. HARMAN proje boyunca güçlü müşteri hizmetler sağlayan ve üniversitenin konser salonunu hem öğrenciler hem de konuklar için capcanlı bir mekâna dönüştüren TechDataPS firmasına teşekkür ediyor.

HARMAN Professional ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 312 24 24 numaralı telefondan Ertekin’i  arayabilirsiniz.