Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > JVC, NDI ve SRT ile Profesyonel 4K ve HD PTZ Kameraları Piyasaya Sürüyor
JVC, NDI ve SRT ile Profesyonel 4K ve HD PTZ Kameraları Piyasaya Sürüyor
23.09.2021 16:22

4K ve HD PTZ kameralar, NDI®|HX ve SRT gelişmiş akış özellikleri sağlar.

JVC; eğitim, kurumsal, canlı etkinlikler ve spor uygulamaları için güvenilir uzaktan IP prodüksiyonu için tasarlanmış üç yeni PTZ kamerayı tanıttı. Yeni 4K KY-PZ400N ve HD KY-PZ200N kameralar, internet üzerinden uzaktan prodüksiyon için optimum akışlı görüntü kalitesi ve performansı sağlar ve NDI|HX ve SRT akışı, H.265/H.264/MJPEG kodlaması ve VITC ( Dikey Aralık Zaman Kodu) çoklu kamera senkronizasyon teknolojilerini destekler. Üçüncü bir seçenek olan yeni HD KY-PZ200, NDI|HX olmadan ekonomik bir çözüm sunar. Tüm kamera modelleri, mekanın veya projenin ambiyansına en iyi şekilde uyması için siyah veya beyaz varyasyonlarda mevcuttur.

JVCKENWOOD EMEA Profesyonel İş Çözümleri Genel Müdürü John Kelly, “Bu yeni kamera serisi, 4K akışa sahip ilk PTZ kameramızın yanı sıra NDI|HX ve SRT’li ilk PTZ’miz de dahil olmak üzere JVC’de bizim için birçok ilki işaret ediyor” diyor.  “Vizrt Group’un entegre NDI|HX teknolojisi ile JVC PTZ kameraları artık sürekli gelişen bir medya ortamında akış için ideal olan yüksek kaliteli, düşük gecikmeli IP video iletim standardı sunuyor. Yeni 4K ve HD PTZ prodüksiyon kameralarımızda bu işlevi sağlamaktan heyecan duyuyoruz ve kullanıcılarımıza sağlayacağı yaratıcı akış olanaklarını sabırsızlıkla bekliyoruz.

NDI Başkanı ve Genel Müdürü Michael Namatinia, “JVC’nin yeni PTZ NDI kamerası gibi NDI-etkin cihazlar, hikaye anlatıcılar için mevcut video kaynaklarını katlanarak artırıyor ve daha önce var olmayan verimlilikler ve fırsatlar yaratıyor” diyor. “NDI olarak, bir marka olarak JVC’ye ve kaliteli ürünlerine büyük saygı duyuyoruz. Bu, endüstri, NDI ve IP içeriğinin NDI ile birlikte getirdiği avantajlar ve özgürlüğün keyfini çıkarabilen JVC müşterileri için önemli bir andır.

4K KY-PZ400N ve HD KY-PZ200N’nin NDI|HX işlevlerine ek olarak, her üç kamera da SRT, HTTP, RTSP, RTMP/RTMPS ve standart protokolleri içerir. SRT açık kaynak teknolojisinin artık JVC kameralarla eşanlamlı hale gelmesiyle, PTZ kullanıcılarına sürekli donanım yazılımı güncellemeleriyle gerçek anlamda geleceğe dönük bir çözüm sunuluyor. Birleştirilmiş SRT teknolojisinin gelişmiş akış yetenekleri, tipik olarak internet bağlantılarında bulunan paket kaybını önlemek için otomatik tekrar isteği (ARQ) ve iletme hatası düzeltmesi (FEC) ekler. Ayrıca içerik koruması için akış şifrelemesi sunar.

Ek olarak, Ağ Zaman Protokolü (NTP) ile birleştirilmiş Dikey Aralıklı Zaman Kodu (VITC) ile yeni JVC PTZ kameralar ayrıca canlı olay prodüksiyonu için çoklu kamera senkronizasyonuna sahiptir. Bu özellik, görüntü senkronizasyonunun çok önemli olduğu konser, gösteri, spor ve diğer canlı prodüksiyonların miksajı ve akışı için idealdir. JVC’nin RM-LP100 uzaktan kamera denetleyicisi, JVC’nin KM-IP6000/4000 CONNECTED CAM STUDIO canlı IP prodüksiyon süitleri veya vMix, OBS Studio ve NewTek’ten çeşitli diğer seçenekler aracılığıyla uzaktan kontrol yetenekleri mümkün kılınır.

4K 1/2,5 inç aşamalı tarama CMOS görüntü sensörü ile donatılmış KY-PZ400N, geniş bir görüş açısına (yaklaşık 26,4 mm @35 mm eşdeğeri), 0,5 Lüks minimum aydınlatmaya ve 16x dijital/12x optik yakınlaştırmaya sahiptir. KY-PZ200N ve KY-PZ200, bir HD 1/2,8 inç aşamalı CMOS görüntü sensörünün yanı sıra 606,9 mm @35 mm eşdeğerine ulaşan 20x optik yakınlaştırma içerir. Her üç kamerada da standart olarak HDMI ve 3G-SDI, PoE, RS232 ve RS485 arayüzlü RJ45 bulunur.

Yeni KY-PZ400N kameranın bu yaz sonunda piyasaya çıkması bekleniyor; yeni KY-PZ200N ve KY-PZ200’ün sonbaharda çıkması planlanıyor.

 JVC ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilirsiniz.