Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Calrec Brio Ses Yayın Konsolu
Calrec Brio Ses Yayın Konsolu
24.09.2021 19:21

Dinamikler ve gecikme özellikleriyle dolu Brio, çok büyük bir dahili yönlendirici, çoklu monitör çıkışları, geniş kapsamlı dahili I/O içeriyor ve gelecekte genişletilebiliyor. 

Brio’nun küçük boyutu sayesindeki son derece kolay taşınma ve hızlı kurulma kolaylıkları, her gerektiğinde kullanılabilecek, genel amaçlı ve güçlü bir konsol sunuyor.

Calrec Bluefin2 ailesinin en küçük modeli Brio’nun iki boyutta denetim yüzeyi var; Brio 36 Duet ile Brio 36 Medley 36 adet fader içeren çift katmanlı yüzeye, Brio 12 ise 12 fader içeren çift katmanlı bir yüzeye sahip.

Çok sayıda ses yoluna anında erişim sunmak için Brio’nun yüzeyi düzenli, küçük ve yapılandırılabilir olacak şekilde tasarlandı. 

 Brio’nun sezgisel 15.6 inç HD dokunmatik ekran kullanıcı arayüzü (UI) daha derinlemesine kontrollere hızlı erişim sağlıyor ve bir grup aydınlatmalı döner kodlayıcı donanımı, dokunmatik ekran kullanıcı arayüzünde görüntülenen değişkenler üzerinde hızlı ve hassas denetim sunuyor.

Kendine tamamen yetebilen Brio, yüzeyin içerisinde I/O ve GPIO içeriyor. Daha fazla giriş/çıkış bağlanabilmesi için ek genişletme I/O yuvaları takılmış.

Calrec’in Hydra2 ağı veya IP ağlar üzerinde bağlanmak ve ses paylaşmak için genişletme modülleri takılabiliyor. Bu, sistemi yeni çıkan formatlardan koruyor ve konsolun aynı anda birden fazla ağ üzerinde olmasına imkân veriyor.

Brio yayıncıların gereksinimleri üzerine odaklanan bir miks konsolu. Sektördeki birçok ürün sadece temel yeteneklere sahip ve yayın ortamlarına uygun değil. Brio’nun ölçeklendirilebilen ve denetimli giriş/çıkışları, geniş kapsamlı izleme yetenekleri, surround sesi ve yüksek veri yolu miktarı, bu düzeyde daha önce hiç olmamış bir özel amaçlı yayın işlevleri düzeyi sağlıyor. 

Haber, spor, dış yayın, eSports, uçuş paketleri, kiralama, eğlence ve kamu yayın hizmetleri (Public Broadcasting Services) alanlarında kurulu olan Brio, nerede olursanız olun tüm ihtiyaçlarınızı destekleyebiliyor. 

Brio.36 Duet

Standart olarak dahili Hydra2 bağlantısı, geniş kapsamlı dahili I/O ve 96 adet giriş kanallı olarak teslim ediliyor.

Brio.36 Medley

Standart olarak dahili Hydra2 bağlantısı, geniş kapsamlı dahili I/O, 96 adet giriş kanalı, bir Dante 64 kartı veya MADI I/O modülü, 24 ek mic/line girişli harici bir Br.IO kutusu, 16 analog çıkış ve 8 adet AES I/O içeren bir konsol olarak teslim ediliyor.

  • 100mm motorlu fader’ler
  • Her şeritte işlevi kullanıcı tarafından belirlenebilen birer adet döner kontrol
  • Her şeritte işlevi kullanıcı tarafından belirlenebilen ikişer adet buton
  • 44.1, 48, 88.2 ve 96KHz frekanslarda çalışan, çalışırken serbestçe yapılandırılabilen DSP
  • Mono, stereo veya 5.1 giriş kanalları olarak atanabilen 96 adede kadar bacak
  • Mono, stereo veya 5.1 main veya grup olarak atanabilen 36 bacak
  • Mono veya aux olarak atanabilen 24 bacak
  • Otomatik mix-minus
  • Her giriş kanalı, grup, main ve aux yolunda 6 bantlı EQ.

Calrec ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 212 80 75 numaralı telefondan Asimetrik’i arayabilirsiniz.