Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Bağımsız İnternet Yayıncıları İçin TVU Cloud Production Service
Bağımsız İnternet Yayıncıları İçin TVU Cloud Production Service
24.09.2021 13:43

Bulut ve IP tabanlı canlı görüntü çözümleri alanında öncü firmalardan TVU Networks, uzaktan yapımlara yönelik yeni bir bulut tabanlı canlı internet görüntü akış paketinin gerçek ortamda test edilmesine imkân veriyor. TVU Cloud Production Service “kullandığın kadar öde” (pay-as-you-go) modeli sunarak şirketlerin sermaye harcamalarını azaltırken, günlük çalışma harcamaları içerisinde kalarak canlı yapım yetenekleri gerçekleştiriyor. Bu hizmet en son Manila’da COVID-19 kısıtlamaları nedeniyle etkinliğe seyahat edemeyenlere ulaşmak için büyük ölçekli bir düğünün yayınlanmasında denendi.

Müşteriler TVU Cloud Production Service ile düğünler, online seminerler, kurumsal sunumlar gibi etkinlikler için bir canlı internet yayın işi kurabilirler. Sistemin kullanımı kolay olup, yoğun donanım veya yazılım gerektirmiyor. Tamamen bulut tabanlı olduğu için, yapım uzaktan yürütülebiliyor.

Müşteriler TVU Cloud Production Service ile düğünler ve diğer etkinlikler için bir canlı internet görüntü akış işi kurabilirler. 

Olay yerine ekip göndermeye gerek kalmadan yapımlar HD kalitesinde yayınlanabiliyor ve uygun maliyetli bir TVU Networks sistemiyle yapımları gerçekleştirilebiliyor. TVU Cloud Production Service, TVU Producer bulut tabanlı canlı yapım platformu, işbirliği ve yayın kalitesinde konferans için TVU Partyline, TVU Anywhere uygulaması ve TVU Nano for Video IP görüntü vericisi tarafından destekleniyor. 

Sistemin bileşenleri

TVU Producer bulutta gecikmesiz çok kameralı görüntü yapımları sağlıyor. TVU’nun canlı görüntü vericileri serisi kullanılarak herhangi bir kameradan TVU Producer’a canlı iletim yapılabiliyor, TVU Grid veya TVU RPS’den canlı sinyaller alınabiliyor ya da mobil aygıtlardan canlı görüntü almak için TVU Anywhere uygulaması kullanılabiliyor. Diğer özellikler arasında karakteristik geçişler, grafik bindirmeler, gelişmiş ses miksi, kapalı yazı, izleyicilerle canlı etkileşim var.

Müşteriler TVU Anywhere mobil yayın uygulamasıyla akıllı aygıtlarını kullanarak hücresel bağlantı birleştirme (bonding) teknolojisi ve HEVC kodlama sayesinde istedikleri yerden Full-HD canlı görüntü iletebiliyorlar. TVU Anywhere kullanılarak kaydedilen içerikler, yapım ve dağıtım için doğrudan buluta gönderilebiliyor. Artık bütünleşik desteklenen yeni iPad Pro (M1 Chip modelleri) özelliği Center Stage, nesne takibini otomatikleştiriyor. Center Stage ile bütünleşme sayesinde TVU Anywhere kullanan sunucular ve muhabirler sabit bir konumda kalmanın kısıtlamalarından kurtuluyorlar; yapay zekâ (AI) hedef konuyu otomatik olarak tanıyor ve hareket ettikçe onu takip ediyor. Resim içinde resim (PinP) veya bölümlü ekran (split) kullanılırken aynı anda ön ve arka kameradan yayın yapabilmek için çift kameralı destek özelliğine de sahip. 

Sosyal yapımlara yönelik önemli bir gelişme olan TVU Partyline sayesinde bir uzaktan yapım ortamındaki tüm çalışanlar ve katılımcılar aynı fiziksel alandaymışçasına kesintisiz haberleşebiliyorlar. Yapım ekipleri, sunucu ve konuklar yapım araçlarını kullanabiliyor ve Full HD görüntü kalitesi, mükemmel ses-görüntü senkronizasyonuyla uzaktan işbirliği içerisinde çalışabiliyorlar. Partyline ile işbirliği, bir Real Time Interactive Layer (RTIL) kullanımıyla mümkün hale getiriliyor. Basit bir paylaşımlı URL ile katılımcılar Partyline’a katılarak tüm program sinyallerini canlı izleyebiliyorlar ve bir yapımda tespit edilemeyecek kadar az gecikmeyle gerçek zamanda etkileşim, tartışma, denetim, katılım imkânı kazanıyorlar. 

Hafif ve portatif verici TVU Nano for Video, yüksek çözünürlüklü görüntüleri neredeyse sıfır gecikmeyle kodluyor. Diğer TVU vericiler gibi TVU Nano da TVU Networks’ün patentli Inverse Statmux Plus algoritmasıyla kararlı iletim için güvenli bant genişliğini garantilemek amacıyla hücresel, Ethernet ve WiFi gibi birden fazla bağlantı hattını bir araya getirerek, yüksek bant genişlikli bir IP bağlantısı sağlıyor. Sadece yarım kilo ağırlığındaki aygıt, profesyonel kameraların üzerine kolayca yerleştirilebiliyor.

TVU Networks ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 363 04 04 numaralı telefondan Alen Elektronik’i arayabilirsiniz.