Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Harmonic, Dolby Vision İçin Bulut Desteğiyle Canlı UHD HDR Sağlıyor
Harmonic, Dolby Vision İçin Bulut Desteğiyle Canlı UHD HDR Sağlıyor
25.09.2021 21:30

Harmonic firması Dolby Vision HDR canlı içeriklerin dağıtımı için ilk halka açık bulut desteğini vererek, canlı yayın ve internet UHD HDR akışı alanındaki ilerlemeye katkıda bulunuyor. Harmonic UHD HDR canlı yapımları kolaylaştırarak görüntü akış hizmetlerinde mümkün olan en yüksek deneyim kalitesini garantilemek için VOS bulut akış platformunun ve XOS yazılım tabanlı aracının içerisine Dolby Vision özelliği ekledi. 

Harmonic Görüntü Araçları Başkan Yardımcısı Stephane Cloirec yorum yaptı: “UHD HDR görüntü kalitesinde büyük bir ilerleme, ve daha gerçekçi, cazip ve sarmalayan görüntü deneyimleri sağlamak için Dolby Vision standart haline geldi. Dolby Vision standardını desteklememiz, UHD HDR canlı yayınlarını kolaylaştırma ve erişilebilir hale getirme konusundaki sözümüzü gösteriyor ve işletmecilerin UHD HDR devrimini benimsemelerine, tüketicilere sıra dışı izleme deneyimleri götürmelerine yardımcı oluyor.

Harmonic’in bulut görüntü akış SaaS (yazılım hizmeti) ve yazılım tabanlı çözümleri Dolby Vision desteğiyle yayıncıların ve internet akışı sağlayıcılarının sermaye harcamalarını azaltabiliyor, canlı HDR görüntü dağıtımını otomatikleştirip kolaylaştırıyor ve tüketicilere inanılmaz izleme deneyimleri sağlıyor. Harmonic’in VOS ve XOS çözümlerinin içerisinde Dolby Vision olması ayrıca işletmecilere daha hızlı piyasaya sürme süreleriyle UHD HDR hizmetleri sunma imkânı vererek, geniş çeşitlilikte tüketici aygıtlarıyla karşılıklı çalışma uyumluluğunu ve birçok HDR dağıtım gereksinimini karşılayabilmeyi garantiliyor.

Dolby Laboratories Profesyonel Çözümler ve Ürünler Müdürü Jean-Christophe Morizur şunları söyledi: “Tüketicilerin üst kalite eğlence deneyimlerine yönelik artan taleplerini karşılamak için basit canlı HDR medya işleme ve dağıtım iş akışları ihtiyacı önemli. Harmonic’in VOS ve XOS çözümlerinin içerisine Dolby Vision eklemesi, işletmecilerin HDR içerik dağıtma şekillerini zenginleştirecek, kolaylaştıracak ve otomatikleştirecek önemli köşe taşları.

Dolby Vision eğlenceyi son derece canlı resim kalitesi, inanılmaz parlaklık, kontrast, renk ve ayrıntılarla hayata geçiriyor. Standart bir görüntüyle karşılaştırıldığında Dolby Vision dikkat çekici renkler, 40 katına kadar daha parlak ışıklar ve 10 katı koyu siyahlar sağlayabiliyor. Sonuç olarak tertemiz, canlı gibi görüntüler elde ediliyor.

Harmonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.