Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > TVU Networks Yaz Olimpiyatlarında Brezilyalı Yayıncıya Uzaktan Yapım Çözümleri Sundu
TVU Networks Yaz Olimpiyatlarında Brezilyalı Yayıncıya Uzaktan Yapım Çözümleri Sundu
22.09.2021 22:11

TVU Networks, Yaz Olimpiyatlarının canlı yayını için Brezilyalı televizyon devi Globo’ya destek verdi. Etkinlik noktalarına dağıtılan on altı adet TVU One mobil verici, oyunlarda temsil edilen 33 spor dalında yayın gerçekleştirildi. Bu kablosuz vericiler sayesinde Tokyo’da sayıları azaltılan Globo personeli her yerden canlı, yayın kalitesinde görüntüler sağladı.

Latin Amerika’nın en önde gelen medya kanalı olarak Globo için bu kadar üst düzey bir etkinliği Latin Amerikalı izleyicilere yayınlamak çok büyük önem taşıyordu. Televizyon ağı Tokyo’da etkinlik yerlerindeki muhabirleriyle, Brezilyalı atletlerin özel çekimleri dahil olmak üzere Yaz Olimpiyatlarının canlı yayınına 1.040 saat ayırdı.

TVU One, hücresel, 5G, WiFi,, Ethernet ve uydu dahil mevcut tüm veri bağlantılarını bir araya getirerek, istene her yerden 1 saniyeden kısa gecikmeyle yayın kalitesinde görüntü dağıtımı sağlıyor. HEVC görüntü sıkıştırma standardı ve TVU’nun patentli Inverse StatMux Plus (IS+) iletim algoritması sayesinde üstün kaliteli, güvenilir görüntüler sağlanıyor.

 TVU Networks Yaz Olimpiyatlarında kapanışa dek Tokyo’daki farklı yerlerin canlı harici görüntü sinyallerine erişim sağladı. TVU Networks’ün sunduğu diğer hizmetler arasında, tüm mevcut ve yeni TVU müşterilerine 7 gün 24 saat yerinde teknik destek vardı. Yayıncılar ücretsiz olarak TVU Anywhere uygulamasına erişerek, iOS veya Android akıllı telefonlardan mobil muhabirlikle Full HD canlı yayınlar yaptılar. TVU Networks kiralamak üzere Tokyo kent merkezinde bir stüdyo alanı da edindi. TVU Networks, TVU Partyline sayesinde medya şirketlerinin zorlu ortamlarda etkin bir şekilde uzaktan yapım ve uzaktan muhabirlik yapmalarına imkân sundu.

TVU Networks ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 363 04 04 numaralı telefondan Alen Elektronik’i arayabilirsiniz.