Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Riedel IP Mesh Ağıyla Uzaktan Kumandalı Sürücüsüz Elektrikli Otomobil Testi
Riedel IP Mesh Ağıyla Uzaktan Kumandalı Sürücüsüz Elektrikli Otomobil Testi
25.10.2021 13:44

1200 beygir gücündeki tamamen elektrikli DTM Electric Demo Car, Avusturya Spielberg’de 4,326 metre uzunluğundaki Red Bull Ring test sürüşünü yaptı. Riedel firmasının ağ bağlantı ve haberleşme teknolojileri sayesinde DTM Trophy şampiyonu Tim Heinemann, otomobili 82 kilometre uzaktan son teknolojili bir simülator kullanarak sürdü. Red Bull Ring’de DTM ile Schaeffler tarafından sunulan DTM Electric Remote Run adlı son teknolojili bu gösteri sırasında yarış otomobili saatte 180 kilometreye kadar hızlarla nefes kesici bir sürücüsüz etabı tamamladı.

Riedel teknolojisi Graz’daki AVL Racing tesisindeki Heinemann ve simülatörü yarış pistine bağladı ve duraklama şeridiyle yarış arabası arasındaki kablosuz bağlantıları destekledi. Işık hızına yakın çalışan, tamamen yedekli Riedel IP Mesh sistemi, görüntü, haberleşme ve uzak otomobilin kontrol sinyallerini, mümkün olan en yüksek güvenilirlikte taşıdı. 

Otomobil Schaeffler’in elektrikli sürüş çözümlerinden iyi bilinen Space Drive teknolojisiyle denetlenerek, direksiyon ile ön tekerlekler arasında fiziksel bağlantı gereksinimi ortadan kaldırıldı. Bu teknoloji, uzaktan kumandalı bir yarış otomobili demosu olarak öncülük etti. Riedel IP Mesh sistemi ultra güvenilir, düşük gecikmeli veri taşınmasını destekledi ve şirketin Bolero kablosuz interkom sistemi ile SmartPanel’leri, simülator noktasında ve yarış pistinde çalışan ekipler için esnek ve doğala çok yakın sesli iletişimi kolaylaştırdı.

Riedel ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.