Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > TAG Realtime Media Platform Medya Takip Çözümü
TAG Realtime Media Platform Medya Takip Çözümü
21.10.2021 16:54

Doğrusal görüntü iş akışlarının gerçek zamanda, yazılım tabanlı derinlemesine izlenmesi alanında çalışan TAG Video Systems, kullanıcılara rekabetçi ve başarılı doğrusal medya sistemleri kurmaları için gereken ayrıntılı bilgileri sağlamak hedefiyle veriye dayalı izleyici analizlerini izleyen, toplayan, yöneten ve yararlanan, açık kaynaklı bir yaklaşım sunuyor. Benzersiz, çok düzeyli Realtime Media Platform, kullanıcılara bilgili ve akıllı karar vermeleri için gereksinim duydukları araçları sağlayarak, kusursuz ve üstün izleyici deneyimi sayesinde tüketimi arttırıyor, izleyicinin ilgisini daha fazla çekiyor ve sadakatini güçlendiriyor.

MCM (Multi-Channel Monitoring)

Çoklu seviyelerden oluşan Realtime Media Platform’un temeli, sadece bilgisayar donanımı, sanal makine, bulut ve karma kurulum seçenekleri sunan yazılım tabanlı IP uçtan uca izleme, derinlemesine ölçüm, günlük olay kaydı ve görselleştirme çözümü TAG MCM (Multi-Channel Monitoring). MCM canlı yapımdan OTT dağıtımına kadar her türlü sinyali takip ediyor ve JPEG XS, NDI 5, Dolby ATMOS, SRT, AWS CDI gibi en son formatlar ve taşıma yöntemleri dahil yüzlerce kaynağı destekliyor.

TAG MCM (Media Control System)

Artık TAG MCS ile bulutun ve otomatik öğrenmenin gücünü kullanarak dev miktarlarda ham (raw) veri toplanabiliyor, ilişkilendiriliyor ve aksiyon alınabilen ayrıntılı bilgiler yaratmak için TAG veri ve ölçümlerinden yararlanılabiliyor. Açık kaynaklı bir yaklaşıma sahip MCS sunucular, MCM tarafından toplana verileri  analiz edip görselleştirmek için Elasticsearch, Kibana, Grafana, Prometheus gibi standart üçüncü firma analiz ve görselleştirme uygulamalarına aktarma yeteneğine sahip bir toplama sistemi olarak hizmet veriyor. Medya şirketleri ilk olarak tüm sinyalleri üzerinde internet ağlarını ve CDN performanslarını ölçebilecek ve mümkün olan en iyi (optimum) performans için iş yüklerini nereye kaydırması gerektiğini bilecek. Günlük olay kaydı (log) dosyasının gürültüsü içerisindeki çevrimsel hataları tespit edecek, daha hızlı kök neden analizi yapacak ve aralıklarla oluşan sorunları onaracak.