Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sony PXW-FX9 V3 Güncellemesi
Sony PXW-FX9 V3 Güncellemesi
22.11.2021 11:12

Sony FX9, gerçek zamanlı takip, uzaktan kumanda, yeni anamorfik mod ve B4 lens desteği özelliklerinin kilidini açan yeni V3 cihaz yazılımı güncellemesiyle daha da çok yönlü hale geliyor.

Sinema görünümü

Yaratıcılığınızı serbest bırakın. Eşsiz anlar yakalayın, detayları ortaya çıkarın ve müşterilerinize, takipçilerinize ve hayranlarınıza büyüleyici videolar sunun. Neler yapabileceğinizi keşfedin ve hikayenizi hislere dokunarak anlatın.

Yaratıcı vizyonunuzu destekleyen film yapımı araçları

Projeniz veya bütçeniz ne olursa olsun yaratıcı içgüdülerinizi serbest bırakın. Sony kameraları ve lensleri belgesel, deneysel kısa film veya eksiksiz bir sinema filmi çekmenize yetecek gücü size verir. Full Frame sensörler, dahili filtreler, profesyonel kodekler vb. ile nefes kesen işler üretin.

Uzaktan kumanda özellikleri ve yeni anamorfik ve B4 lens desteği sayesinde, yeni V3 özelliklerinin FX9’u nasıl her senaryoya uygun bir yaratıcılık canavarına dönüştürdüğünü öğrenin.

Her prodüksiyon için sinema görünümü

Full Frame FX9 ile yaratıcı esnekliğin ve zengin ifadenin keyfini çıkarın. Sanatsal vizyonunuzu ifade etmenizi sağlayan sinema bokeh’ini, alan derinliğini ve düşük ışık performansını inceleyin. Zengin S-Cinetone renkleri ve 4K DCI kayıtla, izleyicilerinizi gerçekten esir alan içerikler sunun. 15+ duraklı dinamik aralıkla, post prodüksiyonda yaratıcılık için gereken her şeyi çekin. Omuzda veya elde çalışma için akıllı kolla istediğiniz yerde çekim yapın.

Canlı prodüksiyonunuza Full Frame özelliği ekleyin

Canlı etkinlik prodüksiyonlarına sinema görünümü kazandırın. v3* cihaz yazılımı güncellemesi, FX9’da uzaktan kumanda özelliğini etkinleştirir ve yeni insansız konumlara kamera yerleştirmenizi ve çok kameralı prodüksiyonlar yapmanızı sağlar. Bırakın FX9, konser ve tiyatro performansları için ideal olan RCP bağlantısıyla, canlı yayınlanan ve kaydedilen etkinliklerde yeni imkanların kapısını açsın.

* FX9 RCP kontrolü için XDCA-FX9 gerekir.

Anamorfik ve süper zoom lensler

Daha fazla lens seçeneği daha fazla yaratıcı özgürlük demektir. v3 güncellemesiyle, FX9’daki dahili vizörün düzeltmesi sayesinde, artık her yerden görüntü yönetmenleri tarafından seçilen anamorfik lensleri kullanabilirsiniz. Veya görüntü kalitesi ile esnek çekimi birleştirmek isterseniz B4 lensleri de takabilir ve doğa tarihi programlarından tanıdığınız etkileyici görüntüleri sunan büyük yakınlaştırmaların keyfini çıkarabilirsiniz.

Sinema Grubu - Full Frame yaratıcılık ailesi

Prodüksiyonunuzun boyutu ne olursa olsun, Full Frame sensörün sanatsal avantajlarından sonuna kadar faydalanın. Sony’nin Sinema Grubundaki kameraları, size çeşitli boyutlarda Full Frame çekimin yaratıcı seçeneklerini sunar. Ve birlikte mükemmel bir uyum içinde çalışırlar. Çok kameralı çekimlerde ve prodüksiyonun bir gününden başka bir gününe renklerin tutarlı olacağından emin olabilirsiniz: S-Cinetone, Sony Sinema Grubundaki kameralarında ve monitörlerinde renk uyumu sağlar.

Etkileyici sinema rengi

Büyük ekrana yakışan renkleri yakalayın. S-Cinetone, size film benzeri cilt tonları ve zengin orta aralıklı tonlar sunar. 4:2:2 10 bit ile dahili 4K çekim yapın veya 16 bit RAW harici kayıt seçeneğini kullanın, böylece post prodüksiyonda yaratıcı esneklik için gereken tüm renk bilgilerini elde edebilirsiniz.

Sony G Master lensler arasından seçim yapın

Net ayrıntılar ve pürüzsüz bokeh ile çekim yapın. Net çözünürlük ve güzel arka plan bulanıklığı için tasarlanan Sony G Master lensleri, Sinema Grubundaki kameralar için idealdir. Hassasiyetle işlenmiş cam size etkileyici görüntüler sağlar, sofistike ve hızlı odaklama ise kullanımı bir zevk haline getirir.

Prodüksiyon iş akışlarında dönüşüm yaratan bağlanabilirlik

Kameralarınızı buluta bağlayarak prodüksiyonunuzu hızlandırın. Yeni Sony C3 Portal hizmetiyle, fazladan ekipmana gerek duymadan klipleri kablosuz olarak kameranızdan aktarabilirsiniz. Prodüksiyon ekipleri, istedikleri yerden aktarım, alım ve yedekleme işlemleriyle ilgilenebilir; kamera operatörleri ise çekime odaklanabilir. Hatta parçalı dosya aktarımlarıyla, kayıt sırasında klipleri yükleyebilirsiniz. Günlük haberlerin kolayca yönetilmesi ve sorunsuz düzenleme için kayıtları yerinden NLE sisteminize hızla aktarın.