Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Cinegy Ürünlerindeki Son Gelişmeleri Kaçırmayın
Cinegy Ürünlerindeki Son Gelişmeleri Kaçırmayın
16.12.2021 12:47

Cinegy, yazılım tabanlı yayıncılık ürünlerini her zaman en son teknolojilerle uyumlu ve hatta daha ileride konumlandırmak için durmaksızın çalışıyor, bu sayede ürünlerinin en son sürümleri ile kullanıcılarına maksimum fayda sağlamaya gayret ediyor. Bu kapsamda, Cinegy, geçtiğimiz günlerde ürünlerindeki yeni gelişmeleri kapsayan ayrıntılı bir webinar gerçekleştirdi.

Aşağıda bu webinar’ı izleyebilir ve ürünler hakkında ayrıntılı bilgi almak için info@cinegy.com.tr mail adresini kullanabilirsiniz.

Cinegy ürünlerinin aşağıda yayınlanan en son versiyonları ile gelen yeni özellikleri kısaca özetlenecek olursa:

Cinegy Air 21.9 – Gün geçtikte karmaşıklaşan playout, otomasyon ve dosya dağıtım ihtiyaçlarını kullanımı çok kolay bir şekilde, değişken format ve çözünürlük desteği ile; yapılan montajları “render” etme ihtiyacı duymadan kullanabilirsiniz.

Gittikçe karmaşıklaşan playout, otomasyon ve dosya teslimi sürecini basitleştiren Cinegy Air 21.9, SD, HD, Ultra HD (4K) ve/veya 8K playout için bir yayın otomasyonu ön ucu ve gerçek zamanlı bir video sunucusu görevi gören, entegre bir yazılım paketi. En üst düzeyde esneklik için, kullanıcılar artık uyumlu formatlı ve karışık çözünürlüklü içeriğin yanı sıra işlenmemiş kurgu sahnelerini doğrudan yayında oynatabilir. Sistem, tek bir yazılım çözümünde EAS, Nielsen filigran ve Cinegy Titler kanal logosu sağlar.

Cinegy Multiviewer 21.11 – 8K’ya kadar uzanan format desteği ile bu versiyon video ölçekleme imkanlarını çok üst düzeye çıkarıyor.

Bugünün müşterileri, uydu, kamera çekim sinyalleri ve playout cihazlarından hızla artan sayıda akışla uğraşmak zorunda. Cinegy Multiviewer, tüm bu sinyalleri analiz etmeden önce görüntüleyerek ve algılanan sinyal sorunları için uyarılar vererek süreci kolaylaştırır. En son sürüm, video ölçekleme performansında önemli iyileştirmeler ve giriş aygıtları için 8K formatları için destek sunar. Piyasada yaygın satılan (COTS) donanımlar üzerinde bir hizmet olarak çalışan Cinegy Multiviewer sayesinde görüntü akışları, Ethernet üzerinden veya standart SDI kartları kullanılarak IP üzerinden alınabilir.

Cinegy Capture 21.4– Kayıt ve “transcode” ihtiyaçlarını karşılayan “Capture” çözümü; buluta hazır yapısı, standart internet bağlantısı üzerinden kontrol imkanı, WDM giriş ve SDI video kartları üzerinden RS422 timecode desteğini yeni versiyonunda sunmaktadır.

Çekim ve kod dönüştürme sürecinde devrim yaratan Cinegy Capture, artık buluta hazır mimari, standart bir internet bağlantısı aracılığıyla tam kayıt kontrolü, ses girişi ve WDM giriş cihazları için destek ve SDI kartları için eklenen RS422 zaman kodu kaynağı gibi bir dizi güncelleme ve yeni özellik sunuyor.

Cinegy Titler 21.9 – Otomasyon kontrollü, çoklu katmanlı ve şablon bazlı animasyonlu grafikler / logolar “Titler”ın bu versiyonunda desteklenmektedir. Ayrıca sunulan tasarım arayüzü ile şablon yaratımı ve yönetilmesi son derece kolaydır.

Birden çok katmanlı otomasyon kontrollü, şablon tabanlı başlıklar, logolar, hareketli grafikler ve daha fazlasını eklemenin basit bir yolu. Basit yazı şeritlerinden ve alt üçte birlik kısımlardan çok katmanlı karakter animasyonlarına kadar, Cinegy Titler gelişmiş efektler ve özelliklerle dolu. Çözüm, yapım ekiplerine önceden oluşturulmuş bir şablondaki öğeleri değiştirmenin yanında, yayın sırasında anında değişiklik yapmaları için kolay bir yol sağlar. Cinegy Titler şablon oluşturucu ve yazı tasarımcısı, yaratıcı şablonlar oluşturma işini hızlı ve kolay hale getirir.

ETİKETLER
En Çok Okunanlar
Dergi