Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > AJA’dan KONA 5, Io 4K Plus ve T-TAP Pro ile Microsoft Teams Hardware Out Desteği
AJA’dan KONA 5, Io 4K Plus ve T-TAP Pro ile Microsoft Teams Hardware Out Desteği
26.12.2021 13:56

AJA, çeşitli ses ve görüntü I/O çözümlerinin Microsoft Teams’deki yeni Hardware Out özelliğini desteklemesi için Microsoft ile işbirliği yaptı. AV (ses/görüntü) uzmanları AJA KONA 5, Io 4K Plus ve T-TAP Pro ile yeni özelliği kullanarak, uzak yerlerdeki muhabirlerin, söyleşi yapılan kişilerin veya etkinliklerin SDI ve HDMI yüksek kaliteli ses ve görüntü akışlarının çıkışını kolayca yapabilir, ve çekimleri canlı prodüksiyonlara kesintisiz ve kusursuz olarak yayın kalitesinde gönderebilirler. 

Uyumlu AJA donanımı için Microsoft Teams Hardware Out desteğine, bir yönetici tarafından etkinleştirildikten sonra Teams arabiriminden erişilebilir. Kullanıcıların izinler sekmesine tıklaması, yayın özelliklerini açması ve ardından bağlı AJA cihazının video sinyalini alması için “Hardware Out”u seçmesi yeterli. Aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi zamanlama, çözünürlük ve kare hızı mevcut olup, ayarlar yapıldıktan sonra, yönlendiricilere, kayıt cihazlarına veya diğer prodüksiyon donanımlarına aktarılabilen yayın kalitesinde bir sinyali garantilemek için kullanıcı sinyali SDI ve HDMI aracılığıyla AJA cihazı üzerinden çıkışa gönderebilir.

AJA Başkanı Nick Rashby yorum yaptı: “Prodüksiyonlar yeniden artarken, dağıtık iş akışlarının kalıcı olduğu açıkça ortada, ve AJA bunları prodüksiyon profesyonelleri için mümkün olduğunca basit ve erişilebilir hale getirmeye kararlı. En popüler I/O araçlarımızın bu yeni Teams Hardware Out özelliğini desteklediğinden emin olmak için Microsoft ile işbirliği yapmak, bunun heyecan verici bir göstergesi. Bu en son entegrasyon sayesinde, prodüksiyon profesyonelleri neredeyse her web kamerası sinyalini, yayın sınıfı prodüksiyonlarda kullanıma uygun, profesyonel düzeyde bir ses ve görüntü sinyaline dönüştürebiliyor.

Microsoft Corp Microsoft Teams for Broadcasters Program Müdürü Aaron Linne paylaştı: “Uzaktan gelen yüksek kaliteli ses ve görüntü sinyallerini canlı prodüksiyonlara entegre etmek zorlu ve maliyetli olabilir, ancak yeni Teams Hardware Out özelliğimiz ve AJA’nın I/O çözümleri gibi endüstri standardı donanımları sayesinde hızlı, kolay ve uygun maliyetli. Sahada kalite ve güvenilirlik çok önemli, bu nedenle Teams Hardware Out’un KONA 5, Io 4K Plus ve T-TAP Pro gibi profesyonel araçları desteklemesini garantilemek için AJA ile yakın işbirliği içerisinde çalıştık.

AJA ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.