Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > LiveU, Air Control Bulut Çözümüyle Canlı Prodüksiyon Platformunu Genişletiyor
LiveU, Air Control Bulut Çözümüyle Canlı Prodüksiyon Platformunu Genişletiyor
29.12.2021 14:41

Canlı görüntü internet akışı ve uzaktan prodüksiyon çözümlerinde lider firmalardan LiveU, çığır açan bir yayın planlama ve düzenleme bulut çözümü olan Air Control’ü piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Yayıncılar için insan merkezli bir ürün olarak tasarlanan Air Control, kuruluşların canlı prodüksiyon iş akışlarını daha iyi planlayıp yönetmelerini ve hızla değişen endüstriyi desteklemek için çok ihtiyaç duyulan ticari ve operasyonel esnekliği sağlarken, her boyutta yüksek kaliteli kusursuz canlı programları kolayca sunmalarına olanak tanır.

LiveU’nun canlı görüntü ekosisteminin ayrılmaz bir parçası olan Air Control, iyi entegre edilmiş, sorunsuz ve sezgisel bir canlı görüntü prodüksiyonu sağlayabilmeyi kolaylaştırır.  İşbirliğine dayalı çözüm, en yüksek kalite ve güvenilirliği sağlarken, değişen prodüksiyon ihtiyaçlarını karşılamak için amaca uygun olmayan teknolojiler, parçalanmış iş akışları ve esnek olmayan operasyonel modellerle yetinme ihtiyacını ortadan kaldırır. Yayıncıların teknolojinin en ileri noktasında olmalarını garantilerken, LiveU’nun bilinen müşteri hizmetlerine güvenmeye devam ederek en iyi yaptıkları işin üzerinde odaklanmalarına imkân verir.

LiveU Pazarlama Başkan Yardımcısı Ronen Artman şunları söyledi: “Air Control’ün çığır açan konsepti, LiveU’nun 15 yıl önce yaptığı gibi yayın endüstrisinin potansiyelini bir kez daha ortaya çıkararak kontrol odasını dönüştürmeye hazırlanıyor. Air Control, mühendisler, kurgu uzmanları, sunucular, muhabirler, spikerler ve konuklar dahil olmak üzere prodüksiyonda yer alan herkesi tek bir platform kullanarak birbirine bağlayarak, prodüksiyon iş akışını düzene sokar ve basitleştirir. Air Control, genel amaçlı, amatör tüketici tabanlı video konferans çözümlerinin yerine LiveU varlıklarından yararlanan güçlü bir yayın sınıfı planlama ve yayın aracı getirerek, prodüksiyon ekiplerine canlı bir uzaktan prodüksiyonun tüm insan unsurlarını yönetmek için eksiksiz bir çözüm sunar, riski ve karmaşıklığı ortadan kaldırır.

Air Control, tepeden tırnağa yayın endüstrisi için tasarlandı ve prodüksiyon bütçelerini, zorlukları ve genel ihtiyaçları ele almak için uygun maliyetli bir çözüm sağladı. LiveU’nun bulut platformunun bir parçası olarak Air Control, ek bilgisayar, sunucu veya donanım ihtiyaçlarını ve ayrıca yayın iş akışında genel amaçlı tüketici tipi yazılım kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır. Bunun yerine ekipler profesyonel bir hizmetten faydalanırken, günlük kullandıkları cihazlar, dizüstü bilgisayarlar, telefonlar ve tabletler ile kolayca çalışabilir.

LiveU ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.