Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Yeni Cooke Optics Panchro/i Classic Full Frame Prime Lensleri: Cooke Varotal 30-95 ve 85-215 T2.9 Full Frame Zoom Lensleri
Yeni Cooke Optics Panchro/i Classic Full Frame Prime Lensleri: Cooke Varotal 30-95 ve 85-215 T2.9 Full Frame Zoom Lensleri
29.12.2021 14:46

Panchro/i Classic FF Prime lensler

Color balanced, Cooke Look, Classic Look, Color matched, Cooke cam-style focus movement, i/Technology gibi bütün üst seviye optik özelliklerine sahip bu lensler Cooke’un en çok satılacak lensleri olmaya aday. Cooke’un üst seviye prime lens serisi S7/i’ye göre yarı yarıya hafif, ancak %40 ucuz olan bu lens serisi, 12 adet lensten oluşuyor. Image circle 36x24mm olup, PL mount yuvalı ve LPL mount desteğine sahip.

Panchro/i Classic FF serisi, Full Frame film yapımcılarına klasik Panchro Look’un yanı sıra Cooke Look görünümü yakalama olanağı da sunuyor. Full Frame görüntü dairelerini doldurmak için 18 mm, 21 mm, 27 mm, 32 mm, 35 mm, 40 mm ve 50 mm odak uzunlukları, özel olarak yeniden tasarlandı.

Cooke Varotal 30-95 ve 85-215 T2.9 FF zoom lensleri

Cooke, Varotal zoom lens işine geri döndü. Bu alanda ürünler tekrar keşfediliyor gibi görünüyor. Horace W. Lee, efsanevi Cooke Speed Panchro’ları bir asır önce, 1921’de tasarladı. Yarım yüzyıl önce, 1971’de Cooke, Gordon H. Cook tarafından tasarlanan 20-100 mm T3.1 Varotal zoom’ları sundu. Prime lensler 1998’de Cooke S4 serisi ile geri döndü. Ve şimdi de Cooke iki yeni Full Frame Varotal zoom lensini duyurdu: 30-95 mm T2.9 ve 85-215 mm T2.9. PL veya LPL yuvalı olarak teslim ediliyorlar. Yeni Varotal lenslerin iki modeli var: Varotal 30-95 T2.9 FF ile Varotal 85-215 T2.9 FF.

Kameramanlar ve görüntü yönetmenleri artık Full Frame kameralarıyla, yıllardır görüntü yönetmenleri ve film yapımcıları tarafından aranan güzel “Cooke Look” görünümünün keyfini çıkarabilirler. Geniş bir aralığı kapsayan 30-95mm ve 85-215mm Varotal sinema zoom lensleri, ünlü Cooke S7/i prime değerlerine uyacak şekilde tasarladır. Bu, zoom ve prime arasında sorunsuz bir şekilde ara çekim yapmaya veya yalnızca bu iki lensle genişten uzuna odak uzaklığı aralığını kapsamaya olanak tanır. Biraz farklı bir odak uzaklığına ihtiyacınız olduğunda lensleri değiştirmek zorunda kalmadan her bir lensin odak uzaklığı aralığında daha akıcı bir şekilde hareket edilerek kompozisyon oluşturulabilir. Ürünler, dijital sinema ve film kameralarıyla kullanılmak üzere tasarlayan Cooke, lenslerin oluşturabileceği görüntülerin kalitesinden ve güzelliğinden ödün vermeden, Full Frame kameraların kapsamını ince ve nispeten küçük bir yapıda artırarak, hassasiyet ve mükemmellik geleneğini sürdürdü. 

150 santimetrenin altındaki yakın odak mesafesiyle, çektiğiniz kişiyi veya sunucuyu odakta tutmak için diyoptri gerektirmeden bu zoom lenslerini bir sette veya olay yerinde kullanabilirsiniz. Lenslerdeki ortak minimum T2.9 diyafram açıklığı, odak çok dar olmadan, konuşmacının breathing etkisiyle odaktan çıkmasına neden olmadan, doğal görünümlü bokeh (odaklanan alanın dışını bulanıklaştırma efekti) üretir. Cooke’un uzun sinema geçmişine dayanmasına rağmen, sertleştirilmiş PL yuvalı tamamen modern bu lensler, çeşitli post prodüksiyon ve VFX kullanımları için uygun olan Cooke’un kendi i/Technology aracılığıyla sağlanan lens üstverileri ve en keskin hatlı sinema görüntüleri için gereken çok sıkı ve titiz tolerans değerlerini destekler. Endüstri standardı 0.8 MOD dişli halkaları, odak, iris ve yakınlaştırmayı kontrol etmek için manuel follow focus ünitelerini veya lens motorlarını kullanmaya olanak tanır.

Güzel organik ama keskin hatlı görüntü kalitesi, sağlam yapısı ve modern bilgi paylaşım teknolojisi ile Cooke Varotal zoom lensleri, küçük ve kişisel filmlerden büyük bütçeli efektlerle dolu fantastik yapımlara kadar değişen filmlerde kullanım için uygun.

Kameramanlara, görüntü yönetmenlerine, yönetmenlere, yapımcılara, kamera asistanlarına, ışık şeflerine, üreticilere ve üniversitelere yönelik Film and Digital Times kitabının yazarı Jon Fauer, geçtiğimiz günlerde bir seri üretim öncesi 30-95 Varotal lensi denedi: “Cooke S7/i T2 Full Frame prime lenslerle güzel bir şekilde eşleşti ve onları tamamladı. Benim hayal gücüm müydü bilmiyorum, ama cilt tonları daha da pürüzsüz geldi; daha yumuşak değil, kozmetik olarak daha hoş gibiydi. Lens küçük boyutlu, sağlam ve mevcut daha küçük Full Frame kameraların kesim alanı için uygun. Sadece yakaladığı görüntülerle değil, aynı zamanda tanıdık sertleştirilmiş, parlak siyah eloksallı silindiri ile bir Cooke olduğunu belli ediyor.

Cooke Optics ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 297 88 77 numaralı telefondan Provid’i arayabilirsiniz.