Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Marshall NHRA Yarışlarının Heyecanını Pist Kenarından Yakalıyor
Marshall NHRA Yarışlarının Heyecanını Pist Kenarından Yakalıyor
29.12.2021 14:49

Emmy Ödüllü bir içerik uzmanı ve teknoloji yöneticisi olarak Rob Hedrick, canlı spor ve televizyon prodüksiyonlarında yoğun bir geçmişe sahip. Hedrick, The National Hot Rod Association (NHRA) için Prodüksiyon Direktörü olarak görev yapıyor ve yayın ve dijital OTT dağıtımı için canlı görüntü çözümlerini yönetiyor. Yılda elliden fazla etkinlik içeren bir ağa ve dijital yayın çalışma programına sahip Hedrick, NHRA’nın tüm heyecan verici çeyrek mil kısa mesafe drag yarış etkinliğinin çekimine yardımcı olmak için Marshall Electronics’in küçük boyutlu CV344 POV (görüş açısı) kamerasını seçti.

1951 yılında Wally Parks tarafından kurulan NHRA, kısa mesafede hız arttırma amaçlı drag yarışlarında kuralları belirleyen, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’nın her yerinde etkinliklere ev sahipliği yapan bir drag yarışı organizasyonu. Kadrosunda 80.000’den fazla sürücü bulunan NHRA, dünyanın en büyük motor sporları yaptırım kurumu olduğunu iddia ediyor. Popüler NHRA etkinlikleri arasında profesyonel Camping World Racing Series ve Lucas Oil Drag Racing Series’in profesyonel olmayan sporcu etkinlikleri yer alıyor.

NHRA ekibi, Marshall CV344’leri öncelikle yarışın başlangıcını ve sistemin ampullü göstergelerini çekmek için kullanıyor. Arka tarafta, CV344’ler aynı zamanda başlangıç çizgisinden ayrılan arabaları da çekebiliyor. Hedrick şu yorumu yaptı: “Marshall CV344, inanılmaz bir görüntü kalitesi sunuyor. Geçmişte de kullandım ve onlar tam anlamıyla mükemmel kameralar. CV344’ün otomatik iris özelliği harika,bir şey değiştiğinde her defasında kameraları eşleştirmemiz gerekmiyor. Geceleri de harika.

Hedrick ve ekibi, hangi seviyede olursa olsun, drag yarışı hayranlarının bu spora inanılmaz derecede sadık olduğunu keşfetti ve ekledi: “Drag yarışı hayranları içeriği ve yarış izlemeyi seviyor. Daha fazla içerik sunmak amacıyla, genellikle ulusal bir etkinlikte yer verilmeyen,  profesyonel olmayan sporcu yarışları yapmaya başladık. Sporcu tarafı, ülke genelinde çok sayıda yarış yapılan yedi bölüme ayrılıyor. Bu bölümlere ait yayın akış kitleri olması fikrini benimsedik ve bu yarış gruplarının her birine sağladığımız görüntü akış uçuş paketleri (flypack) sayesinde içeriklerin akışları OTT kanallarımıza aktarılabiliyor. Bu kitlerin her birinde üç adet CV344 var ve bölüm direktörü ile etkinlikten etkinliğe geçecek. Bu girişim, bizim dernek genelinde yaklaşık 60 adede kadar etkinlik gerçekleştirmemizi sağlıyor.

Hedrick, kolay taşıma gerektiren bir uygulama için CV344’ü mükemmel bir seçenek olarak görüyor. Hedrick’e göre, kurulumda yer alan donatım şöyle: “CV344, üzerinde D-Tap olan bir Tilta V montaj plakasının tripod yuvasında yer alıyor. D-Tap’i Marshall’a bağlayan bir adaptörüm var. Bunun çıkışında, ayrıca bir fiber optik alıcı-vericiye güç sağlayan başka bir güç konektörü bulunuyor. Böylece kamera ve fiber, bize 22 saatlik çalışma süresi sağlayan tek bir IDX DUO-C198 191Wh yüksek yüklü pille çalışıyor. Bunun için herhangi bir ek güç çalıştırmanız gerekmiyor ve 300 metre fiber hat kullanabilirsiniz. Gerçekten güzel olan şey şu ki, Marshall bir pil ile plakanın üzerindeyken, her şey iki veya üç Pelikan çantaya sığıyor. Bu gerçekten verimli.

Marshall CV344Compact POV kamera, küçük bir form yapıda performans, esneklik ve değer sunuyor. Yeni kuşak 2,5 Megapiksel yüksek performanslı bir HD sensör ile üretilen CV344, 60/59/50 fps kare hızlarında 1920x1080p’ye kadar çözünürlükte progresif, ve 720p’nin yanı sıra 60/59/50 fps’de 1920x1080i’ye kadar çözünürlüklerde geçmeli olmak üzere ultra net görüntüler sunuyor. CV344, arka panelinde büyük boy bir BNC ( 3GSDI) çıkışı; ve güç, kontrol ve stereo ses girişi için kilitlemeli I/O bağlantısına sahip (3GSDI çıkışına gömülü). CV344’ün CSlens yuvası, ultra genişten telefotoya kadar çok çeşitli prime ve değişken odaklı lens seçenekleri sunuyor.

Hedrick, “CV344 bir harika” diye ekledi. “Boyut, resim kalitesi, maliyet ve dayanıklılık, hepsi müthiş. Harika bir kamera ve ihtiyaçlarımızı karşıladığı için gerçekten çok heyecanlandım. Bütün bu sistemin bu kadar küçük olmasını ve bir pille çalışabilmesini ve çok miktarda uzatma kablosu kullanmamıza gerek kalmaması gerçeğini seviyorum. Bence bu bizim için çok büyük bir avantaj çünkü bitiş çizgimiz başlangıç çizgimizden 400 metre uzaklıkta ve oradan da kabine bir 300 metre daha var.

Marshall Electronics ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.