Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Yeni DPA Kafa ve Shotgun Mikrofonlarla Tek Kelimeyi Kaçırmayın
Yeni DPA Kafa ve Shotgun Mikrofonlarla Tek Kelimeyi Kaçırmayın
22.12.2021 14:55

DPA Microphones, yayın ve AV pazarlarının artan canlı prodüksiyon ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış en yeni mikrofon çözümlerini öne çıkarıyor. Canlı görüntü akışının yayın uygulamalarında hızla benimsenmesi yaygınlaşmaya devam ederken, konuşma anlaşılırlığı tüm prodüksiyonlarda ön planda olmaya devam ediyor. Medya ortamındaki değişikliklerin farkında olan DPA, kısa süre önce yayın uygulamalarına yönelik 4466 CORE tümyönlü ve 4488 CORE yönlendirmeli kafa seti mikrofonları ile 4097 mikro shotgun mikrofon ve söyleşi kitini piyasaya sürdü.

DPA Microphones Pazarlama Başkan Yardımcısı Anne Berggrein yorum yaptı: “Pandemi bize hızla değişen medya dünyasına hızla ve kolayca adapte olabilmenin gerçek önemini gösterdi. Bu yeni ürünler sektöre ileriye dönük düşünme tepkisinin ve yenilikçiliğin doğrudan bir sonucu. Yayıncılık piyasasına sağladıkları avantajlara dikkat çekmekten heyecan duyuyoruz.

Şirketin çığır açan 6066 minyatür kulaklıklarının tasarımına dayanan yeni 4466 CORE tümyönlü ve 4488 CORE yönlendirmeli kafa seti mikrofonları, markanın popüler 5 mm yuvarlak mikrofon kapsülüne sahipler. Bu son ürünler, yayın, ibadet, tiyatro ve kurumsal konferanslarda kullanım için gerekli olan güvenlik, dayanıklılık ve esnekliği sağlıyor. Her şeye uyan tek bir tasarım ve ayarlanabilir boom yüksekliği ve uzunluğu ile 4466 ve 4488 kulaklıklar, tüm kafa şekillerine ve boyutlarına uygun. Benzersiz, üç noktalı kavrama sistemi (kulağın üstünde, altında ve arkasında) daha yüksek düzeyde güvenlik sağlarken, esnek kulak askıları uzun süreli kullanım sırasında sürekli konfor sağlıyor.

Ayrıca bu yeni kafa takımları, 6066 minyatür kulaklıkları ile aynı değiştirilebilen kablo ve boom opsiyonlarını paylaşıyorlar. Bunların arasında boyundaki 90 derece kablo yönetim kılavuzu var. Kafa takımının iskeleti, çubuğu ve kapsülü, kamera ekiplerinin dikkatini dağıtmaması ve kolay kullanılması için yansıtmayan yüzeylere sahipler. Yüksek kaliteli, profesyonel görümüme sahip 4466 ve 4488 kulaklıklar, şirketin standart siyah ve bej seçeneklerinin yanı sıra, yeni eklenen kahverengi modeliyle de satın alınabiliyor. 

Markanın süper kardioid koro mikrofonu ile aynı ses özelliklerine sahip olan 4097 CORE mikro shotgun mikrofon, uzaktan konuşmaları yakalamak için optimize edildi. Başlangıçta tesis mikrofonlama uygulamaları için tasarlanmış olup, az yer kaplaması ve net ses alımı sayesinde küçük alanlarda mikrofon donatımı yapmak için ideal. Ek olarak, şirketin hafif bir çubuk ve rüzgâr pelüşü içeren yeni 4097 CORE söyleşi kitinin bir parçası olarak seçildiğinde, mikrofon muhabirlerin iki metreye kadar mesafeden röportajlar yapmasına izin vererek, günümüzün sosyal mesafeli dünyasında tek çalışan muhabirler için mükemmel bir araç haline geliyor. 

DPA ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 212 80 75 numaralı telefondan Asimetrik’i arayabilirsiniz.