Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Kolombiya Devlet Televizyonu Haberleri Dalet Galaxy Five ile Sunuyor
Kolombiya Devlet Televizyonu Haberleri Dalet Galaxy Five ile Sunuyor
21.01.2022 11:53

Kolombiya’nın ulusal radyo TV kanalı Radio Televisión Nacional de Colombia (RTVC), uçtan uca haber operasyonlarını kolaylaştırmak için Dalet Galaxy Five’ı seçti. Bogota merkezli RTVC, üç karasal kanalı üzerinden en son haberler, eğitici ve kültürel eğlence programları sunuyor. Daha önce, RTVC tüm haber prodüksiyon ve dağıtım operasyonlarını üçüncü bir firmaya dış kaynak kullanarak yaptırıyordu. 2020’de hükümet, RTVC’nin yönetimi ve misyonu altında kurum içinde altyapıyı, bilgi kaynaklarını ve haber prodüksiyonunu güçlendirmeye yönelik bir projeyi onayladı ve yayıncıya haber öyküsü geliştirme ve dağıtımı üzerinde tam eksiksiz denetim sağladı.

Önde gelen sistem entegratörü NYL Electrónica tarafından yönetilen yeni tasarım ve kurulum, kablolar, haber öyküleri planlama ve geliştirme, kurgu, grafikler ve teslimat dahil olmak üzere kaynak materyalleri ve prodüksiyonu yönetme yeteneklerine sahip. Temeldeki Dalet medya varlık yönetimi platformu, içeriği verimli erişim için merkezileştirirken, ana düzenleme motoru, sorunsuz bir içerik akışı sağlayan haber öyküsü merkezli iş akışını otomatikleştiriyor.

COVID-19 kısıtlamaları hala tam olarak yürürlükteyken, Dalet ve NYL Electrónica, yalnızca yerinde kurulum ve personel yönetimi gibi temel unsurları sahada ve şahsen gerçekleştirerek, faaliyete geçme çalışmalarına sanal olarak öncülük etti.

RTVC’nin yayın mühendisini denetleyen Carlos Raúl González Martínez, uçtan uca haber çözümüne ek olarak, Dalet’in haber üretimindeki engin deneyiminin başarılı lansman için eşit derecede önemli olduğunu belirtti: “Dalet haber odası çözümü, özel ihtiyaçlarımız için mükemmel bir iş akışına dönüştürebileceğimiz, kapsamlı yeteneklere sahip. Bu iş akışını tanımlamamıza yardımcı olması için Dalet’in desteğini de aldık. Bu son derece önemliydi, çünkü her şeyden önce RTVC için yeni bir ekiple yepyeni bir haber ortamı yaratmaya yardımcı olan asıl unsur, Dalet’in 20 yıllık deneyimiydi.

 

Dalet ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 283 54 39 numaralı telefondan Bilgipark’ı arayabilirsiniz.