Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > AWS Elemental Link Ailesi Ürünleriyle Tanışın
AWS Elemental Link Ailesi Ürünleriyle Tanışın
25.02.2022 12:02

AWS Elemental Link kodlama cihazları, kamera veya video prodüksiyon ekipmanı gibi canlı bir video kaynağını AWS Elemental MediaLive’a bağlar. Kullanım durumunuza bağlı olarak iki farklı Link cihazı mevcut: yüksek çözünürlüklü (HD) video için Link HD ve ultra yüksek çözünürlüklü (UHD) video için Link UHD. Bağlantı cihazları, izleyicilere teslim edilmek üzere videoyu MediaLive’a güvenilir bir şekilde aktarmak için yapılandırma gerektirmeyen, uygun maliyetli bir yol sunar. Bu cihazı kullanmak için cihazı güç kaynağına, Ethernet’e ve bir video kaynağına bağlamanız yeterlidir. Ardından, AWS Management Console’a erişiminiz olan her yerden cihazlarınızı kontrol edebilir ve izleyebilirsiniz. AWS Elemental Link, şirket içinde çalıştırmanız gereken ekipmanın maliyetini ve karmaşıklığını azaltırken canlı video akışlarınızın kalitesini ve güvenilirliğini artırır.

AWS Elemental Link cihazlarının kurulumu kolaydır ve AWS hesabınız için yapılandırılmış olarak gönderilir. Cihazınız bağlandıktan sonra küçük resimler göndermeye başlar ve AWS Management Console’da MediaLive için bir kaynak olarak canlı akışa hazır hale gelir.

AWS Management Console’u kullanarak tüm canlı etkinlik iş akışını uzaktan kontrol edersiniz. Dünyanın herhangi bir yerindeki birden fazla cihazı merkezi bir kontrol noktasından yönetip izleyebildiğinizden ötürü, canlı yayınlarınızı kurmak ve yapılandırmak için teknik operatörleri etkinlik sitelerine göndermeniz gerekmez.

Link cihazları, minimum güç ve soğutma gereksinimleriyle küçük ve taşınabilirdir. Sessiz, fansız çalışma ve nominal ısı üretimi, cihazları stüdyolar veya konferans odaları gibi düşük gürültülü ortamlarda kullanmayı pratik hale getirir. 

Bağlantı cihazları, buluta gönderilen HD veya UHD videonun kalitesini en üst düzeye çıkarmak ve ağ koşullarının öngörülemeyen durumlarını hesaba katmak için tasarlanmıştır. Cihazlar, tüm ağ koşullarında mümkün olan en iyi videoyu sunmak için sürekli olarak mevcut bant genişliğine göre ayarlanan gelişmiş bir video sıkıştırma sistemi kullanır.

Videolar için 10 bit’e kadar renk derinliğini destekleyen Link UHD’yi kullanarak izleyicilerinizi mükemmel görüntü kalitesiyle memnun edebilirsiniz. Link UHD’yi kullanarak MediaLive’da HDR 10 ve HLG video çıkışı ile yüksek dinamik aralıklı (HDR) kanallar oluşturabilirsiniz. 

AWS Elemental ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.