Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sweet Magnolias Dizisinin 2. Sezonu, İzleyicilere Üstün HDR İzleme Keyfi Sunmak İçin Sony Teknolojisiyle Çekiliyor
Sweet Magnolias Dizisinin 2. Sezonu, İzleyicilere Üstün HDR İzleme Keyfi Sunmak İçin Sony Teknolojisiyle Çekiliyor
28.03.2022 13:13

Netflix’in Sweet Magnolias dizisi, ABD’nin güneyinde, yaşam boyu dostluk yaşayan üç arkadaşın kişisel ve profesyonel öncelikleri ve birbirleriyle olan ilişkileri hakkında geçen dramatik bir romantizm hikâyesi. Çok beğenilen program, Sony’nin BVM-HX310 dahil PVM-X serisi monitörleri ve VENICE kamerası dahil olmak üzere en yeni HDR çekim ve izleme teknolojilerinin kullanımıyla karakterlerin ilişkilerini, aile bağlarını, kurtuluşlarını ve hayallerini çarpıcı ve canlı ayrıntılarla yakalıyor.

JoAnna Garcia Swisher, Brooke Elliott ve Heather Headley’in başrolde olduğu bir oyuncu kadrosuyla, her karakterin hikâyesi, genellikle romantik öykülere özgü geleneksel ışık ve parlak dış alanlara sahip olan programın tonunu ve görünümünü belirlemeye yardımcı olurken, tümü HDR görüntülerinin kullanımıyla güçlendirilen ve bu türün karakteristiği olmayan kontrast, gölgeler ve karanlık ve gölgeler de içeriyor.

Sweet Magnolias dizisinin 1. sezonu, yayın platformunda popüler bir yapım oldu ve 2. sezon 4 Şubat 2022’de yayınlandı. İyi çizilmiş ve ilişkilendirilebilir karakterler ve senaryoların yanı sıra, dramatik olay örgüsü, güzel sinematografi, hassas renkler ve ilham verici mekânlar, izleyicilerin ilgisini çekmeye yardımcı oluyor. Bu çarpıcı görüntüler Johnson tarafından Sony VENICE tam kare dijital sinema kamerası kullanılarak çekilirken, Blackwell diziyi Sony PVM-X2400 ve BVM-HX310 4K HDR monitörlerinin bir kombinasyonunu kullanarak izlendi.

HDR prodüksiyonlarda ön plana çıkıyor. Blackwell, HDR görüntülerin çekiciliğini açıkladı: “Sweet Magnolias’ta SDR ve HDR görüntüler sunuyoruz. Aşırı kritik gözlerim her kareyi inceliyor ve sette HDR izlemenin olması farklı bir standart görünüm elde etmede çok yardımcı oldu. HDR’nin zirvesi olduğunu düşündüğüm ve sadık hayranlarımız için en iyi izleme deneyimini sağlayan Dolby Vision kullanıyoruz.

İzleyicilere birinci sınıf bir izleme deneyimi sunmanın ve sağlamanın bir diğer önemli gereği de doğru araçlara sahip olmak. Blackwell, serbest çalışan bir dijital görüntü teknisyeni (DIT) olarak başarısına ve piyasada tutulmasına katkıda bulunan 12G, 4K ve HDR dahil olmak üzere en son teknolojilerde uzman olmaktan gurur duyuyor ve üstün çözümler kullanmanın birinci sınıf bir başarıya ulaşmasına yardımcı olduğunu biliyor: “Başka ekipmanları deneyip yanlış sonuçlar aldıktan ve birçok araştırma ve geliştirmeden, Sony 4K HDR monitörlere giden yolu buldum. Sweet Magnolias dizisinde, X2400’ler el arabamda ve ana arabada, HX310 ise komuta merkezimiz olan DIT çadırındaki HDR arabasında olmak üzere üç PVM-X2400 ve bir BVM-HX310 kullanıyoruz. DIT çadırı oldukça etkileyici. Bir dizi Sony monitöre sahip ve sonuçta elde edeceğimiz şeyin en iyi görsel temsilini gerçekten sunuyor.

BVM-HX310, QCing günlükleri için de kullanıldı. Blackwell, “Ekibin benim durağan görüntülerimi kendi ortamlarında görüntüledikleriyle karşılaştırdığından ve her şeyin Brian ve benim yarattıklarımızla uyumlu ve doğru olduğundan emin olmak için BVM-HX310 kullanıyoruz.

Blackwell için, 2020’de BVM-HX310’da standartlaştıktan sonra Sony PVM-X2400’e odaklandı. Blackwell, şirketin “kritik” ve “paha biçilmez” desteği ve özel kaynakları nedeniyle Sony’yi rekabette seçti. Ayrıca, içeriğin HX310 ile eşleşmesinin yanı sıra uygun görüntüleme ortamlarının sağlanmasına yardımcı olan monitörlerin dinamik kontrast sürücü özelliğinden de bahsetti.

Blackwell zaten iki BVM-HX310’a sahip olduğundan, Sony iş akışıyla çalışmanın avantajlarını biliyor: “HX310 ve X2400’ün son derece doğru renk eşleşmesi olması ve birlikte iyi çalışması çok önemli. Hatta Brian ve ekibinin bir binanın çatısında çekim yaptıkları bir senaryomuz bile vardı ve Brian’ın çekileni gerçek zamanlı olarak görebilmesi için HX310’u yukarı kaldırdık. El arabamın boyutu ve ağırlığı ve tesisin asansörsüz olması nedeniyle, arabamı götürmek bir seçenek değildi. X2400’ün gerçekten yeteneğini yer burası oldu. Üç kat aşağıdaydım, el arabamı kullanıyordum ve baktığı şeyle görmek istediği şeyi eşleştirebilmesini sağlamak için Brian ile benim aramda geçiş yapıyordum. X2400 monitörlerden biri HDR modunda, diğeri SDR modundaydı. Brian, HX310’da üst katta SDR’de izliyordu ama yine de HX310’un genellikle HDR’de ve X2400’ün arabada tipik olarak SDR modunda olduğu, tipik olarak çalıştığımız ortama sahip olabildim.